Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131794 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 04, 2018, 01:37:34
Отговор #130

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Сякаш ще боядисваш и двигателния отсек, въпреки че нямаше такива намерения.  ;D Пожелавам пролетно първо кръгче с напълно готов екземпляр!

Януари 04, 2018, 09:14:17
Отговор #131

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Да, ще се прави цялата. За 2 часа опустошихме коша. Сега се доразглобява таблото - снощи го почнахме.

За да е пълен майтапа се оказа, че и тия уреди не са нейни (а изглеждаха все едно са печени 100 години на слънце, макар че Волгата е гаражна). Таблото е в цвета на колата, уредите - и те. Стараем се да я сортираме максимално прецизно, ама накрая и черната ще я докарам и ще почне две в едно.
Идеята е март на Класик Рейсинг да съм с нея в пълния й блясък. Да видим как ще стане.

Февруари 13, 2018, 13:42:22
Отговор #132

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Леко полеко проектът се движи.



И вече на филер:




Сега се прави лявата страна.

По отношение на цвета имаме напредък:




По запазения участък от арматурното намерихме фабричния цвят на Волгата. Отговори на нещо, наречено Turquoise Blue - Тюркоазено синьо. Колегата не се стърпя и направи предния капак.
На снимките с телефон трудно може да се предаде точния цвят, но на живо много ми харесва. Има лека зеленикава и петролна нотка.
В крайна сметка М21 имат няколко различни сини цвята и тази изначално ми хареса (както казах, вътре се беше запазил правилния цвят). Този въпросния цвят е от по-ранната цветова гама на Волгите (колата е ранна трета серия, късните са с друго синьо).
Сравнено с отвън, разликата е огромна. Все пак колата е на 54 години и никога не е била пребоядисвана, с изключение на задните калници и праговете.
Ето как изглежда зоната под една от дръжките, сравнена с останалата боя, горяла на слънце.



 

Февруари 13, 2018, 14:55:42
Отговор #133

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Леле, леле каква хубавица ще излезе. Браво Момчиле!

Февруари 13, 2018, 15:35:32
Отговор #134

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Супер е станало , и моята волга се води с Тюркоазено синьо , светло син с лек нюанс на много леко зеленикаво :)  Какъв е номера на боята ?

На видеото се вижда оригиналния цвет за който ти вероятно говориш


[/quote]
« Последна редакция: Февруари 13, 2018, 15:40:23 от fokke »

Февруари 14, 2018, 15:22:48
Отговор #135

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Явно има разни тюркоази. Твоята е много по-светла като цвят.
Иначе моя цвят няма код - той не е ползван за първоначално боядисване на дадена марка автомобили. Просто взех каталога с цветовете и избрах най-точно съвпадащата от хиляди мостра, носеща въпросното название "тюркоазено синьо".

Отдавна имам слабост към този тип син цвят. Навремето много се изкефих на Шкодата 1000МБ на колегата Росен, която имаше точно такава петролена нотка. С Волгата така се получи, като я купувах и я видях отвътре, че е била готин цвят. Отвън си беше избеляла.

Февруари 14, 2018, 20:29:07
Отговор #136

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Нормален  цвят от заводската палитра на ГАЗ 21.Казва се "голубая ночь".
Казвам това с уговорката,че колата на живо не съм я виждал,но по снимките това е цвета.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 27, 2018, 14:45:02
Отговор #137

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522


Вече си имам сива Волга. Или поне от страната на дискотеката. Отляво има още малко да се китва и там ще посивее. Отдясно, отзад и тавана им трябва още едно ренде и са готови за боя. Естествено, има още работа, но се кефя как придобива форма. Отдясно се получи много хубава линия.
А и купето се оказа много запазено предвид 54-те му години.
При М21 още в завода е мислено колата да има дълъг живот. Грундът и заводската боя са много дебели. Личи си, че е работено съвестно и без да се пести материал. Освен това самото купе има минимално количество кухини и 4-те калника са на болтове.

Февруари 27, 2018, 20:54:08
Отговор #138

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Интересно ми е как процедирахте  от долу , пода как е третиран и с каква химия? За да се стигне до грунд на боята явно пода и от двете страни е вече минат и готов.

Февруари 28, 2018, 10:01:42
Отговор #139

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
При М21 калниците са на болтове. Всичко е сваляно вече веднъж при тенекеджийското възстановяване - самите калници имаха нужда от някоя и друга заварка, а и на две - три места където се захващат калниците си беше загнила и получи заварки. Та - всичко в момента е на епоксиден грунд и цинк вътре.
Сега, като й се придаде външна форма, следва ново сваляне на врати и калници за обработка отвътре. Отдолу ще огледам имали корозия за 6 месеца както е била на грунд. Където има, се чисти до здраво и се грундира. Отгоре върху епоксида пръскаме подподово покритие и това ще й е. Искам дъното да е черно. Вътре също не смятам пода да го боядисвам.
Старият собственик е грундирал с оловен миниум и после е излял няколко десетки килограма битум и това нито може да се махне, нито има смисъл. За проба стъргах - отдолу е здрав метал, а битумът е станал бетон. От жегата се е разтекъл и по фуги, и досега е еластичен. И това с дебелина между половин и един сантиметър. Като сложим и яката дебела ламарина отдолу - става нещо трудно за описване. Може да му пръснем още един слой подподово и отгоре лепя изолация - микропореста гума. Комбинацията от битум и микропореста гума ще даде добра шумоизолация. Същото и за багажника. При 21 всички ламарини имат кори отгоре, въобще не ми дреме дали ще е в цвета на купето под допълнителната изолация, дето ще налепя. Няма да държа на това как е било навремето, искам да сложа максимум изолация. Няма да се вижда, а разликата е ясна. Все пак карам от години такива коли и знам какъв грохот е над 80 без изолация или със заводската такава.
Старото подподово, където няма следи от корозия (огромната част от колата не е мръднала), не смятам да го стържа. Пръскам си ново отгоре и ще кара.
Най-вероятно калници, врати и заден капак ще се пръскат на чевермета, купето отделно, и ще се сглобява като стане един цвят всичко. Има там едни гумени кантове, които мърлячите винаги боядисват, а аз искам да са си гумени.
Най-накрая ще я налея с консервант изобилно и навсякъде. Ще взема от БМВ или на Карсистем и ще я накисна както трябва.