Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2018, 14:38:05
Отговор #150

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Много съм доволен! Изглежда отлично!
Ето я пак в камерата, преди печенето.


Какво се е получило?




Един детайл, дето на всички М21 е проблемен:


Отвътре и кошовете вече са пръскани в неделя.

На снимките цветът не се вижда, просто с телефон в бояджийска камера не стават кой знае какви снимки.
Важното е, че няма дефекти и изглежда супер!

След малко ще ходя пак да си я видя вече опечена.

Март 14, 2018, 17:12:01
Отговор #151

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Изкарахме я от камерата.







Кефя се още повече. Естествено и тук заради телефона цветът излиза някакъв друг, но на живо е точно каквото се искаше. Съвпада напълно с остатъците от оригинална боя, по които взехме мостра.

Март 14, 2018, 17:18:46
Отговор #152

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Момчиле,супер е станал цветът!

Март 15, 2018, 12:06:01
Отговор #153

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Много радва окото, браво !
Имам чувството, че оригиналният цвят е бил с една идея по-наситен, този леко бледнее. Възможно е и да се залъгвам от интензитета на светлината.

Март 20, 2018, 08:55:50
Отговор #154

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Да, цветът на живо няма нищо общо. Виновен е телефона, а и в халето малко или много си е тъмно. Много ме кефи цвета на живо - стана точно, както си я представях. Сега вече е и леко прашна (нали седи в бояджийно).
В събота измазах дъното с подходяща черна гадост. Реших бертовете на гредите зад праговете да бъдат черни, както на много съвременни коли. Мисля, че се получи много добра визия на праговете по този начин. Това е супвер дразнещ елемент на повечето Волги и Варшави. Обикновено слагат някакви прави прагове, които нямат нищо общо с правилната форма и визия. И като плеснат извития преден калник, става чудно. Много ми се ще да не повтарям тази грешка и мисля, че засега гоня правилната форма успешно.
Всички кухини са обилно заляти с консервант - беше останал Кар Систем от Омегата А (уникално запазена гаражна Омега) на един колега, та напълниихме Волгата с него. Мислех да взема на БМВ, ама то все тая - и Кар Систем е супер. Консервантът буквално преля от всички възможни отвори - наляти са прагове, греди, вежди, колонки. Надявам се да изкара още 50 години поне.
От вчера е готова за оборудване. Ще почнем леко полеко с интериора - уплътненията на касите, тавана и т.н. Сега купето е супер удобно за работа като няма врати да се пречкат. Следва поставяне на мотора и таблото. Накрая ще качим навесното оборудване (врати, калници, капаци).
« Последна редакция: Март 20, 2018, 08:59:36 от m_g »

Март 22, 2018, 14:23:58
Отговор #155

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Поставени са вътрешните уплътнения на вратите, които представляват гумен шнур, зашит в плат. Крепят се на едни езичета на самото купе, които прищипват специално ушита лента от плата. Поставят се само на голо купе - без табло и без тапицерия на тавана. Сложиш ли таблото и таван, няма шанс да се монтират.


При старата Волга, както и в повечето коли от 40-те и 50-те, има два уплътнителни пръстена. Единият е по касата на вратата, а вторият - по външния фалц на самата врата (профилна гума). Има и още една допълнителна лента в предния край на вратите.
В резултат от три реда уплътнения вътре винаги или почти винаги духа. Да видим какво ще се получи с нови уплътнения.

По отношение на шумоизолацията накупих много микропореста гума с метално покритие от едната страна и със самозалепващ слой - от другата. Взех две дебелини - 6мм и 10мм, съответно по 12 и 15 лв с ДДС на м3 от Изолайн.

Ето 10мм:


6мм:


Металното фолио дава механична защита на изолацията, която си е с автомобилно приложение. Мисля да облепя и предния капак отвътре.
Важно при изолациите е да има и битумен слой. В моят случай подът е залят с дебел слой битум, който няма махане още от първия собственик на Волгата. И ние го пръснахме с още един слой и следва лепене на 10мм изолация. Отгоре ще сложа и мокет. Надявам се да не бъде шумно вътре. М21 по принцип не е особено шумна кола, стига да се кара в интервала 60-80км/ч, за които е проектирана.

Март 22, 2018, 14:33:59
Отговор #156

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Момчиле,благодаря за това подробно инфо за шумоизолацията.
Два въпроса на първо четене,може ли:

- Какво количество е необходимо за под и капак на колата?

- По повод този цитат по-долу - с какво сте пръснали пода, битум ли?
Важно при изолациите е да има и битумен слой. В моят случай подът е залят с дебел слой битум, който няма махане още от първия собственик на Волгата. И ние го пръснахме с още един слой...........

Благодаря!

Март 22, 2018, 15:49:37
Отговор #157

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Дидо, ролките са широки 1м 10 милиметровата и 1,50м 6-милиметровата. Аз накупих някакви 5-6 квадрата от всяко с идеята, че за да стигне, трябва да хартиса. Имам къде да лепна останалото - Ниса, Варшава...  Според мен една кола може да се облепи с общо 5-6м2. Вече зависи как ще разкроиш, колко фира ще има и т.н. По принцип колкото по-дебело е изолационното нещо, толкова по-добре.Аз взех 6мм заради тавана - ще лепя и по него.

На гола ламарина слоя покрития би следвало да бъде нещо от сорта:
- грунд (киселинен или епоксиден)
- може уплътнителна маса за заварки - синтетичен каучук от рода на KS-50 на Car System (някаква гадост, която дава както механична защита, така и антикорозионна, защото не пуска вода).
- слой битумоподобна изолация - шагре от рода на Теротекс или разни и разообразни негови аналози. Обикновено тия покрития не са нехигроскопични, тоест, дават механична, ама не дават антикорозионна защита
- слой боя (вода през нея не минава)

За вътре на вече боядисания под може да се сложат битумни ленти. Идеята им е да газят вибрациите и наистина вършат страшна работа. Отгоре - микропореста гума. И така нататъка сандвич от различни материали.
Аз битумните ленти ги спестявам - просто някога си дедо Кольо стария собственик е разтопил бака битум и е разлял харабийската навсякъде. После е залепил велпапе (леле мале). Хайде, велпапето го оскубахме с адски мъки, ама примерно 5-10мм дебел битум няма махане. Изобщо не съм го мислил - наръсихме я с нов слой гадост и лепя отгоре 10 мм микропореста гума. Ще взема някакъв мокет с основа пак гумена и какво да й е. Даже може да ползвам микропорестите гуми от фабричния мокет - там за слой дебел мокет отдолу е зашита микропореста гума, отгоре има пак зашита гумена стелка да несе каля мокета. Поопърпал се е, иначе може да кара още 50г. Стелките са супер запазени, а имат щампа 1960г. (!).

Отдолу по дъното още си има от съветското подподово - драх го с телена четка, не мърда. Айде отгоре и върху него на дебело и това ще й е. Целият под го намазах с омешано KS-50 и черна боя. С четката яко. Като се омаца с масло и грес от трансмисията няма да изгние скоро.
Набухахме здраво консервант на Кар Систем из всичките кухини де що има.

Зимата няма да я карам. И да изгние, няма да е скоро.
А и това е Волга М21. Хем е масивна, хем от завода е обработена наистина качествено. Самата боя е дебела, нанасяна на два пъти, отдолу е зъм жълт грунд, здраво е като бетон. Гние където е засегната боята до метал, или по кухините.

Март 22, 2018, 19:00:50
Отговор #158

Неактивен Ябълка

  • Публикации: 30
  • The Orange Garage
Винаги се кефя на темите ти и на работата ти. Всичко го пише подробно, за да няма неразбрали. Колата става много добре. Надявам се някой ден да доживея и моята да видя така  :D
Страницата ми във
фейсбук ----> https://www.facebook.com/The-Orange-Garage-509238425848191/

Март 27, 2018, 10:06:12
Отговор #159

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Вчера се заиграх с комбинацията уреди. Бях си намерил чисто нови, но както е известно, те идват в цвят слонова кост (видите ли Волга с уреди слонова кост - сменявани са).  Та въпросната комбинация има 1001 дребни части. Стъкълца (всеки от дисплеите е с двойно стъкло), уплътненийца и какво ли не още. Разглобих я, боядисахме металните части и я сглобих без да счупя или изгубя каквото и да е.
Ето какво се получи:


Много зор беше, но се справих.

Паралелно Волгата вече има мотор в коша. Поръчах и нови мокети, да видим какво ще се получи. Старите за 54 години изглеждат трагично, макар че са здрави.