Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131657 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 24, 2018, 21:58:11
Отговор #170

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Кире, вълшебник си ти  :)
La finale grande:

Пише се IL finale ... , понеже е от мъжки род (genere) и не може да е джендър, а транс радио :)

Април 25, 2018, 07:54:22
Отговор #171

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире, вълшебник си ти  :)
Пише се IL finale ... , понеже е от мъжки род (genere) и не може да е джендър, а транс радио :)
Meрси боку Боре , приех предизвикателството и определено се получи много добре. Това бе сефето и сега тръгнаха
още два  такива малки проектчета. Извинявам се за грешката в определителния член  в италианския език.Явно и тук е както
при немския и френския  с родовете , а не както в ханглийския the. :))

Заданието и решението са строго индвидуални. Даже затваряш очи и си представяш продукта завършен. Ноооо в техниката
чудеса няма. Все има нещо за доиздялване. :) 
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 25, 2018, 16:36:52
Отговор #172

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Идеята за комбинацията от ретро външност с електроника от 80-те я имам отдавна. В крайна сметка ГАЗ 21 е сред малкото коли, дори и в средния клас, при които радиоприемникът е бил част от стандартното оборудване. Това в 1956 година, когато средно статистическият гражданин дори и на запад е считал радиото за лукс (то е и било лукс).
Неотменна част от дизайна на Волгата е огромната антена, разположена над челното стъкло.
Както е известно, до 1965г. се монтират радиа само със СВ и ДВ, след това излиза радио със СВ„ ДВ и УКВ, но в соц стандарта 66-74 MHz.
Оригиналното радио на колата работи, което е голяма рядкост, предвид, че е лампово и на 54 години. То е само със СВ и ДВ (и автоматично запаметяване на 5 станции).
Понеже на СВ и ДВ вече няма излъчване, а аз искам радио, реших да мина на съвременния УКВ обхват 88-108MHz, като добавим и опция за възпроизвеждане на MP3.
Имах купено от преди 4-5 години радио от късна 3-та серия с УКВ. Реших да го жертвам за идеята.
Благодарение на Наско от Варна се сдобих с нови бутони и врътки за радиото (както и с всички останали пластмасови детайли по купето).
Пратих всичките тия неща на Кирил в Смолян.
Той успя да намери подходящ донор под формата на Hitachi радиокасетофон от 80-те и го вгради в съветския корпус, като органите за управление си остават оригиналните Волгови.
Съвсем скоро ще отиде на колата.
За по-автентичен 80-тарски звук всех, че си намерих и подходящи автомобилни тонколони, които ще вградя по подходящ начин на не дотам видимо място.


Мъничка японка ще си зема, всичко у дома ще е Хитачиии!

Забавляваме се с е такива дребни, но ключови за проекта неща.
Иначе по самата Волга, бавно и полека я събираме, вече е почти събрана от механична гледна точка.
Живот и здраве, ако в събота сложим радиото и завинтим окончателно таблото, през следващата седмица имаме идеята колата отново да влезе в тенекеджийно, където да се сглоби каросерията.
Явно няма да я изкарам на Спасовден, дори и да е в движение.
Имам да оправя задния мост, да сложа нови ресори (да, имам нови ресори за Варшава с калъфи). И така нататъка, да стане както трябва и да не я доправям в движение.
Коли имам много, не ми е зор. 


Май 02, 2018, 16:19:49
Отговор #173

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522


На снимката се вижда остатък от някогашно ковьорче. След известно вглеждане се забелязва, че отгоре има нещо. Нещото е прозрачно и представлява чисто ново, немонтирано стъкло за Волга М21. Съветско производство, марка Бор. Като го взех имаше поне 40 годишен прах. Не е надраскано и ще отиде на колата.

Утре ще се видя с Кирил и с нетърпение очаквам да се похваля.

Май 08, 2018, 12:07:33
Отговор #174

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522


Кошът отпред вече е почти готов. Поставени са навсякъде нови крепежи, няма нещо да не е пипнато.
Двигателят работи отлично. Пали от четвърт, без забележка.

Новите уреди работят, всичко изглежда наред.

Много ми харесва как изглежда таблото без кожа отгоре и за момента мисля така да си остане.
За пореден път снимката е супер скапана - цветът няма нищо общо на живо.


Чудя се дали няма да се получават много бликове в челното стъкло от лъскавата ламарина на таблото. При Волгите от 1-ва серия таблото е точно така - боядисано и без кожа.

Работещият двигател дава фронт за сглобяване на каросерията.

Май 15, 2018, 16:27:59
Отговор #175

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Волгата направи сефтето на светло.
Все още без врати, капаци и калници се отправи към тенекеджийно за сглобяване.
Точно днес бяха боядисани панелите от лявата страна - преден и заден калник и вратите - изглеждат супер, няма грам кривина, което си е направо фантастично предвид, че са оригиналните от колата.
Та ето я значи Волгата...


На светло цветът на снимката що годе прилича на действителния.
Няма за какво да давам зор, за Спасовден няма да се класирам с нея и може би по-добре.

Май 15, 2018, 20:13:15
Отговор #176

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Поздравления, става със сигурност с по гладък лак от фабрично нанесения.  :)
И за Спасовдеен си прав.
Специално там са такива тълпи, и като се завлекат майки с колички, и пенсионери тръгнали с раници с едри катарами, да покоряват Витоша, ама за по пряко през площада, и или на скоростен слалом между колите, или с масивно въртене на 360 градуса, барабар с раниците и количките, лошо ми става за лаковете и труда и отдадеността на собствениците, хвърлени специално по отн. на оптиката.

Май 16, 2018, 11:19:28
Отговор #177

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Люси, за олигофрените с чантите и колелетата си много прав. В добавка масата от тях смятат, че могат да отварят врати и капаци, да сядат вътре и да ръчкат, все едно ще купуват колата.
Имал съм през годините сблъсъци с различни дебили, добре, че се респектират от ръста и килограмите ми, та бързо подвиват опашка.
Тази година ще изкарам кола, която е с автентичните й драскотини и ръжда.

По отношение боята на Волгата - да, прави се на нивото на нов съвременен автомобил и наистина изглежда неестествено добре.
Има собственици, които не харесват свръх реставрирани коли. Аз пък се опитвам да получа максимален резултат и не харесвам криви и зле боядисани коли.

Като развитие от вчерашния следобед - започнахме с тавана.
Оригинално е с едни картоноподобни плоскости. Заменихме ги с 6мм самозалепваща микропореста гума с метализирано покритие.




Стана перфектно.
Следваща стъпка е да се опъне кожата на тавана.
В момента се подготвят за боя и последните детайли от купето - десните калници и врати.
« Последна редакция: Май 16, 2018, 11:25:26 от m_g »

Май 21, 2018, 13:18:40
Отговор #178

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Тапицерията на тавана е поставена. Изглежда добре, опъна се почти идеално.


Започва монтажът на външните панели...


Първи ще бъдат задните калници, за да може след това да се залепи тапицерията и на задните колонки.

Май 23, 2018, 15:19:02
Отговор #179

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Просто не знам какво да кажа. Проект като по учебник. Завиждам ти Момчиле за времето, което отделяш за всичките си проекти. Мен малко не ми достига и се ядосвам, че доста неща стоят недовършени. Волгата става супер и не се съмнявам , че скоро ще я представиш на някое мероприятие. Поздравления.