Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131819 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2018, 17:01:58
Отговор #180

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Благодаря ти, Пламене!
Волгата вече си има десни ламарини.


Линията ми харесва, предстои голямо приключение с мъхестите детайли по вратите, в които вървят прозорците.

Юни 06, 2018, 10:27:44
Отговор #181

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Волгата почва да добива вид.


Всички врати и калници са монтирани, а вратите са и оборудвани с изключение на някои дреболии.



Всички детайли съм ги чистил с коресилин, може и да имат дребни забележки, но като цяло, оригиналните части от Волгата са в отлично състояние за 54-те им години.


Шофьорското триъгълно стъкло ни измъчи. Старото беше с отчупена ос на райберчето, резервното - със счупена горна ос, а и клеясало и ръждясало... В резултат имам стъкло, на което всичко му е здраво, а и се отваря отлично.

Всички уплътнения ги разглобих, специално на предните триъгълни стъкла от задната им част се упътняват към верикалната хромирана лайсна с отделно уплътнение.
Та от Украйна си купих и за лявото, и за дясното триъгълни стъкла, стана супер.
Мъхестите ленти , които уплътняват стъклото хоризонтално долу, и които на всяка Волга са ужасни, ги разнитих (занитени са за декоративната лайсна покрай стъклото). Оттам чистене, праймер и лепене на космата лента с двойнолепящо тиксо. Взех бяла космата лента - на Варшава са бели, а на Волга са черни фабрично. Няма да е като от завода, ама стана добре. Отстрани стъклата ще вървят в каналчета от ГДР - от Ифа, поставяни са на Чавдарите за износ в Гърция. Та оттам се търкули една ролка. Изглеждат една идея по-нормално от Волговите. Важното е стъклата да не хлопат.



Така написано е ори-мели-яж, ама на живо си беше трудно.

Отдясно остана само ромбчето на задната врата.


Харесва ми как се получава, живот и здраве тоя месец може и да я подкарам.

« Последна редакция: Юни 06, 2018, 10:47:20 от m_g »

Юни 08, 2018, 07:26:38
Отговор #182

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Задницата добива вид. Задният капак с ново уплътнение се затваря за първи път леко откакто имам колата. Естествено, всяка една част ми минава през ръцете за почистване и финална проверка. Финалното сглобяване е отвратително занимание, защото изведнъж се оказва, че ти трябват още някакви неща, които всъщност ги имаш, ама къде са, никой вече не знае. Както и да е, вече съм събрал комплекта детайли за монтаж на колата.



Вратичката на резервоара пасва супер плътно в калника без да закача. Пак ще има допълнителна ключалка, само че нова. Успях да намеря същата като старата - ГДР Доблина - за допълнително вграждане по соц колите и за пощенски кутии... Даже две нови имам.
Трябва да сменя гумата на задната маска под бронята. Ъгълчетата са готови,  и на нея ще сложа нова гума, която си доставих от Украйна. И разбира се, вече има всички предпоставки за активен монтаж на хромирани детайли. Днес донесох емблемата на осветлението на задния рег. номер (насо ми я донесе от Москва), както и стъкълцето (Васко ми го донесе от Москва)... Отдолу нова гума (аз си я поръчах от Украйна).
Донесох и резервното задно стъкло (Сашо Дрона ми го подари преди няколко години).
« Последна редакция: Юни 08, 2018, 09:06:53 от m_g »

Юни 08, 2018, 10:56:11
Отговор #183

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Работата била в детайлите. Ето два прясномонтирани детайла, които много ми харесват:


И естествено...



Юни 08, 2018, 11:23:32
Отговор #184

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Работата била в детайлите.

 :)

Чудна става. И ще стане. Браво!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 08, 2018, 12:07:24
Отговор #185

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво, накрая ще стане много изпипана и оригинална... но като я прави познавач и професионалист няма как да е иначе :) Май все пак ще трябва да се откажеш от АГУ-то, за да не разваля общото впечатление, по би прилягало на Нисата - все пак е работна кола и не хипер реставрирана /мое мнение/. В тази 21-ца обаче най ми харесва цвета - заедно с резедавия и слонова кост са ми любими сред оригиналните за модела. Черните и белите са ми много министерски и сватбарски :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 08, 2018, 13:41:08
Отговор #186

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Волгата М21 трудно пада под 13-14/100 бензин извънградско. И имам за идея да я карам за основен ретро автомобил. Газта не й пречи, пълначката я скрих зад вратичката на резервоара. Неоригинални ще са гумите, музиката, газта и евентуално едни хромирани ГДР фарове за мъгла, които много ми харесва как изглеждат. Интериорът що годе повтаря оригинала.
При положение, че целия масраф гони цената на нов автомобил от нисък клас, не виждам за какво да не я карам активно. Като завърша купето, почвам ходовата част. Нови ресори, предница... Искам да върви добре и да ми служи дълго.

Юни 08, 2018, 15:44:59
Отговор #187

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Много труд и пари хвьрляш.....Впечатлен сьм.

Юни 08, 2018, 15:53:40
Отговор #188

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
При положение, че целия масраф гони цената на нов автомобил от нисък клас, не виждам за какво да не я карам активно. Като завърша купето, почвам ходовата част. Нови ресори, предница... Искам да върви добре и да ми служи дълго.
Ами той ще стане практически нов бе Момчиле :) С тази разлика, че няма да се чупи толкова много и обезценява толкова бързо като новите от магазина...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 08, 2018, 17:53:36
Отговор #189

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Още малко напредък от днес...
Това е хром от 1964г, само леко почистен.


Имаме си вече и заден номер.


Отдясно хромът е почти изцяло монтиран. Остават предно и задно стъкло и лайсните покрай тях.