Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131708 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 20, 2018, 19:39:20
Отговор #210

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Е, те такива надписи най-ми аресват - "Не затваряй" ... он че ми каже   >:D

Юни 21, 2018, 09:26:05
Отговор #211

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Въпреки, че на Волгата всички луфтове са огромни и криви още от завода, предният капак кой знае защо влиза доста плътно - почти като на съвременна кола. Та въпросният надпис беше поставен, за да не вземе някой по погрешка да затвори ненапаснатия все още капак върху калника. На въпросния капак съм му купил от Украйна и нови тампончета - те са ниски и високи...
Докарах с Нисата седалките, въпросната Ниса май верно ще се окаже най-разумната ми покупка, както един приятел твърди. Няма друго такова удобно добиче. За човек, който се занимава активно с ретро коли, някакъв бус е супер решение. Като се сетя с какви мъки съм влачил навремето части...






Юни 28, 2018, 09:58:51
Отговор #212

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Волгата вече си е вкъщи.
Как се развиха нещата в последните дни?
Залепихме на пода изолация от микропореста гума. Отдолу има дебел слой битум.


Посъбрахме интериора.


Радиото, което Кирил направи за Волгата, вече свири.
Остана ми да доработя жилата за смукача и ръчната газ, да сложа корите отстрани на краката (имам ги нови). Евентуално ще правя на ново мокетите. Тия нещо не ми се връзват цветово със сиво - белите седалки. Имам да префасонирам и корите на вратите - оказаха се по-дълги с 1 см задните, предните с по-малко. Старите бяха огънати от влагата и явно са се удължили...
Воланът също не съм го сменял, карам я със скапания "сервизен".
На снимката се вижда неоригинален елемент - ключ за вътрешно осветление от Варшава. Волговият беше неизправен, а този е чисто нов. Като конструкция и форма са еднакви, но Волговият има бяло копче и хром, докато този си е изцяло черен. Ще сложа от другата Волга, или ще почистя стария.

Челното стъкло се оказа голяма греда.
Поръчах ново уплътнение от Украйна срещу около 200 лева. Е, не става по никакъв начин. На М21 в експортен вариант уплътненията са със сложна конструкция - отстрани е плътна гума, долу и горе има канал, в който влизат щипките  на лайсните. Е, новото се оказа по-дебело и с по-широки външни части.
Колегите се бориха неколкократно - не става и не става, а те са професионалисти.
Взехме старото, с него монтираха стъклото за 5 минути.


И ето я Волгата готова за изкараване.




Изкарахме я снощи. Понеже не съм платил гражданската и прегледа е изтекъл, реших да я превозя от сервиза до гаража с пътна помощ. Весо свърши това дело.
Преди 10 години щях на ход да си я прекарам без драми, но сега глобите са жестоки, свалят номера... Не ми трябва от мечка ремък.

Та ето я как излиза навън:


Тази снимка много ми харесва. Единствено скапания волан я разваля, ама айде - това да й е кусура.


Бръм - на камиончето и вкъщи.


Какво остава - да дооправя интериора (новите седалки са супер, много удобно се седи на тях). Да сложа нови калобрани. Да оправя ходовата част - отзад ще сложа нови ресори, трябва да се отремонтира и диференциала, че има повишена хлабина. Отпред е за смяна ляв долен носач, биелетите... Нови амортисьори. Нова газова бутилка с евросонда. Кори на багажника - отстрани и на задната стеничка. Не е някаква драма, ама леко ми писна да се разправям, та ще си я правя полека - полека.

Юни 28, 2018, 10:40:04
Отговор #213

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Италианците ползват една твърде обикновена, но изпълнена с уважение и съдържание дума за такива случаи - комплименти!
we all have wings, but some of us don't know why

Юни 28, 2018, 15:35:16
Отговор #214

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
С огромно удоволствие возя тези машини. Вече доста класики от форума съм прекарал и кефа е голям. Волгата изглежда наистина много добре и когато стане готова ще е удоволствие за всички да я виждат по улиците. Снощи уцелихме малък прозорец да не вали, но въпреки всичко точно преди да я вкараме в гаража пак заваля.  8))

Юли 09, 2018, 09:23:05
Отговор #215

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Волгата си има платена гражданска и остава само преглед да й се направи. Пали, върви... Определено може да се кара вече.
Вчера си поиграх с корите на предните кик панели. Бях си поръчал нови на тапицер, станаха перфектно.
Мислех да сложа целите тонколони върху корите, но се оказа, че не изглежда симпатично, а и ще ги ритам.
На Волгата има огромни кухини зад колонката на вратата. Реших да се възползвам. Изрязах корите, така че самия говорител да минава, а отзад го затворих с фабричната му кутия. Отвън се вижда само пластмасовия капак със заветния за всеки соц гражданин надпис "Хитачи".
Вградих и една друга простотийка - ключа за халогените и релето (съвременно реле + предпазител)...


В крайна сметка всичко свири и свети и нямам висящи кабели и тонколони из краката. Поборих се и с новите мокети. Май ще си върна нейните си, ама айде да видим какво ще се получи.

Юли 23, 2018, 12:19:02
Отговор #216

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Волгата вече официално е в експлоатация. В събота я закарах на преглед. Хубаво време, хромът блести, новата боя изглежда така, както винаги съм си представял, че трябва да изглежда една нова боя...


Прегледът премина без никакви изненади. Спирачната система е нова (вече на две години, ама все едно - сменена изцяло тогава). На валците 54-годишната Волга се представи на нивото на съвременните коли. Спира жестоко, с минимални разлики ляво / дясно колело. За система с 4 барабана и ръчно регулиране на хлабините, резултатът е повече от отличен. Ръчна също има, за разлика от повечето 21-ци.
Оттам нататък - нов двигател, нови светлини... Всичко работи както следва да работи.
Ето ме вече с проверена Волга, запалил съм де що фарове има.


Врътнах едно кръгче из квартала, всички й се кефят. Предстои довършване на интериора в близките дни. Идеята е в средата на август да имам напълно готова Волга.







 

Юли 23, 2018, 18:22:30
Отговор #217

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Разкошна е!

Юли 23, 2018, 22:24:35
Отговор #218

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Станала е отлична. Браво!

Юли 24, 2018, 08:26:16
Отговор #219

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Какво да кажа - думите са излишни. Разкошна е, а и цвета е много хубав. Преди да я направиш ми даде едно кръгче, сега дали ще ми я дадеш ? Е, то не че имаш много избор де, задължително трябва да я покарам :) Със здраве и да и навъртиш 1000000км. без да отваряш капака :)