Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131721 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 24, 2018, 09:03:09
Отговор #220

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Много благодаря! Сега излизам отпуска и много ми се иска да успея да свърша всички пъклени дела.
Методи, а дано не се троши повече наистина. Така и така ще идваш да покараш Волга, имам една газова бутилка за тебе.

Юли 24, 2018, 22:11:07
Отговор #221

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Наистина уникално е странала колата !
Два въпроса обаче не ми дават мира, как стои въпроса със застраховането на такава вече готова кола със стойност далеч над тази на конвенционална западна? Не съм питал, но съм се чудел ако трябва да й се прави  каско по ШВАКЕ  ли се гледа ?Къде ще я държиш , ако е пред блока не те ли е страх, че някой ще мине с канатката да я одере с ципа ?

Юли 25, 2018, 00:06:06
Отговор #222

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Трудна работа с застраховка на реална стойност, аз пробвах преди време, и кола, която има пазарна стойност около 5000, а и нагоре лева, я оценят на 800. За застрахователите, това е просто стар автомобил. Навън не е така, но при нас все още не са регулирани нещата. Пак казвам, това беше преди 3-4 години, може и да има промяна сега.

Юли 25, 2018, 09:02:30
Отговор #223

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Застрахователната стойност на Волгата е около 300 лева. Толкова на пазара струват само двете квадратни лайснички на задните врати.
Реставрирана кола не се държи навън, това е ясно на всеки. И не защото някой ще я открадне - моята конкретно преседя над година пред нас без някой да я пипне. Слънцето, вятъра и водата унищожават класическите автомобили. И като си пуснеш брада за 10-15-20000 и повече лева, си купуваш и гребен. Друга тема е, че наемът на гараж дори и супер тънък за София, е поне 1000 лева на година. Имаш пари - плащаш. Нямаш пари - не реставрираш и си държиш таратайката пред блока. Примерно Нисата си стои навън по точно тази логика. Направя ли я, влиза на сухо.

Юли 25, 2018, 13:21:04
Отговор #224

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Застрахователната стойност на Волгата е около 300 лева. Толкова на пазара струват само двете квадратни лайснички на задните врати.
Реставрирана кола не се държи навън, това е ясно на всеки. И не защото някой ще я открадне - моята конкретно преседя над година пред нас без някой да я пипне. Слънцето, вятъра и водата унищожават класическите автомобили. И като си пуснеш брада за 10-15-20000 и повече лева, си купуваш и гребен. Друга тема е, че наемът на гараж дори и супер тънък за София, е поне 1000 лева на година. Имаш пари - плащаш. Нямаш пари - не реставрираш и си държиш таратайката пред блока. Примерно Нисата си стои навън по точно тази логика. Направя ли я, влиза на сухо.

Много точно казано!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Август 08, 2018, 08:36:50
Отговор #225

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Звъня вчера аз на моя СПД, че трябваше да му оставя една спирачна тръбичка за негов москвич. Обадих се към 14.00ч. някъде. Дига той аз го питам - да мина след работа да ти дам тръбичката. Той вика добре. Питам аз как е и какво прави, той вика седим тука пред блока с Момчил /имат си те едно квартално капанче/ и гледаме волгата. Момчил сега я е изкарал и гледаме ли гледаме. Викам да не ви изтекат очите нещо, внимавайте. СПД вика няма, идвай чакаме те. Свършвам аз работа и отивам до въпросния краен квартал на София. Завивам пред блока на Момчил да не би случайно още волгата да е там. И какво гледам - още отдалеч тя изпъква на фона на всичко останало - един  светло син много хубав цвят, хрома лъщи......... Спрях пред нея и се загледах. Обръщам се надясно където е кварталното капанче и какво виждам - Момчил и СПД седят и гледат към волгата и мен, ама повече към волгата, даже не знам дали ме и видяха въпреки че бях спрял напреки отпред на волгата. Аз отидох към 18.10ч. някъде. Демек нашите си стоят цял ден и зяпят ли зяпят волгата. Колко ли бира бяха консумирали никой не може да каже, но все още си бяха в пълно съзнание и човек даже не можеше да каже че са пили бира. Аз предполагам че са били вторачени във волгата и може би са забравили за бирата....кой знае......:) Което пък предполагам говори че волгата е много хубава, защото СПД или Момчил даже и болни с 40 градуса температура не мож ги спреш да пият бира. Та така - да похваля още веднъж Момчил, Волгата е уникална - даже седнах и повъртях волана на място :) Колата се набива на очи от самолет и всички хора само се спираха и я гледаха. Тръгнах си като Момчил и СПД ги оставих в капанчето да гледат волгата - не знам може и още да са си там. Имам една единствена забележка и ще си я кажа - питам аз сега Момчил - защо по дяволите на фона на всичката тая прелест сложи тия ръждиви тасове ??? Всичко друго по хубаво от завода и тия ръждиви тасове ???

Август 08, 2018, 17:24:54
Отговор #226

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Значи е нещо обратно на Рат-род стила - при тях всичко е ръждиво, освен джантите :D Дано и аз имам късмета да я зърна, ако не пред блока то поне на парада във Владая...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 13, 2018, 09:31:20
Отговор #227

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Както каза Методи, тия две седмици бях отпуска и освен да се забавлявам с детето, намерих малко време и за Волгата.
Всъщност, карах я всеки ден и предвид свършената работа, се оказа, че колата си е годна за каране и е голям кеф с нея.
Чисто хронологично, първата ми работа беше да поставя нова газова бутилка с италианска евро сонда. Това го правих в един небезизвестен сервиз за газови уредби в квартала ми, където навремето съм карал стаж и до ден днешен поддържам добри отношения със собственика. Та, 60л воден обем, събира 50л газ. Никакви проблеми, Волгата премина на гориво по 1,02лв/л вместо по 2 и нещо.
След това се заех с пластмасите по таблото:


Сложих новите копчета, които навремето ми донесе от Москва Наско. Сложих нова запалка и така нататъка... Радиото, разработено от Кирил свири, за момента съм с една антена за ловене сигнал от космоса - намерих нова фабрична, ама тая сгъната е 1:1 с оригинала, а има една пръчка повече и съответно е с 40см по-дълга в разпънато положение.

Смених волана - разгеле с готиния волан от Москва. Забравих да сложа металната основа на бутона за клаксона, прекарах кабела през кормилната колона и сега ме мързи да го вадя и прекарвам наново. Както и да е, това е за 30 минути работа, ще стане и то.
Така я завари Методи, с непочистените гадни тасове. Много е грозна, знам си аз.


Понеже освен Методи, още 5 човека ми направиха забележка за мързела, на следващата сутрин почистих тасовете... Не си личи на снимката, ама на живо вече никой не ме ругае.


Както е известно, оставих таблото в цвета на каросерията и не сложих кожа на горната част. Колегата, който прави таблото за боя, изглади перфектно фабричните дефекти и сега можеш да се обръснаш, ползвайки таблото за огледало. Установих, че изобщо не пречи, няма бликове и така и ще си остане.
Новият километраж бързо бързо навърта нови показания. Вече е на 160 и няколко километра след изкарването от сервиза. Тука е снимана една от вечерите на минимални обороти - сигурно върти с 400 об/мин. Оттам не зарежда и налягането на маслото е 1 атм.


Като я карах преди финалната реставрация в София драх продължително Волгата по Хемус със 140 и установих, че е изкарала масло през набивката и капе от картера на съединителя. Е, при нормално каране няма и помен от течове (ура!). Дори и капчици  не забелязах да прави, което е повече от добре. Налягане държи - при средни обороти 5 атм, на 5-600 мин-1 - 2 атм. Има сила, набира здраво, може да си запали гумите при старт, спира супер за Волга М21 и въобще - доволен съм от нея.



Голямата драма дойде с тапицериите на вратите. Прави ми ги един тапицер по старите кори. Работата му беше перфектна като качество, но се оказа, че явно заради раздутите и разкапани стари картони (оригинално основата на корите е от дебел картон), беше ги направил по-високи и по-дълги. А отворите съвпадат - просто отстрани имаше да се реже. Основата - качествен мебелен шперплат.
Обиколих няколко тапицери - най-общо казано, на никой не му се занимаваше да ми ги скъси.

Разтапицирах едната задна кора и изрязах излишната дървесина. Тръгвам да монтирам - Ха! Ами вратите са извити и по верикала, и по хоризонтала. Как и не напъвах с моите 120 кг - не става и не става.
Мда. Трябва да наоравя корите от нещо друго, шперплатът не се огъва. Разни там МДФ и прочие боклуци отпаднаха - много са тежки и пак не се гънат лесно.
И реших да ползвам ПВЦ. Купих си 5мм плоскости. Зегето, врууум. Имаме кора!
А как ще я закрепим тая кора? Щипките за М21 са супер дефицитни - понеже повечето, да не кажа всички Волги са на безброй километри и са претапицирани, съответно на Ганьо му е било най-лесно да навие рапидки (както си е фабрично на Варшава например). И ходи търси щипки. На всичкото отгоре, тая моята Волга е от ранна трета серия и няма широките алуминиеви лайсни на моделите след 1965. При тях лайсната през кората се хваща на три рапидки и съответно заводът се е отказал от калпавите щипки.
Да де, ама аз не ща да слагам лайсни там, дето ги няма (имам от черната донор)..
Значи щипки?! Е да, ама имам 20 щипки, а те стигат за една врата. Пу д**ба! Естествено, щипките на 21 не приличат на щипките от нищо друго. А от Лада? Щипките са по 10ст и ги има.
Нали ще ползвам ПВЦ. Хващам Дремела, който жена ми ми подари сега за рождения ден. Виууу. Направих каналчета, за да се захванат щипките за ВАЗ. Е да, ама не влизат в дупките. Чупя им по едно от 4 крачета - влизат супер стегнато и както и на Ладата, се чупят при опит за вадене. Дообре!
Ето значи по време на процеса - не съм доорязал краищата на ПВЦто - стои ръмбаво, ама аз предпочитам няколко пъти да режа, вместо един път и късо, защраква се, леко е...


Вижда се как е извита кората.

Ето значи и готовата кора. С жена ми (добре, че е тя) вчера я сглобихме, но снощи не сколасах да я монтирам. Всички отвори си ги има, само кожата не е пробита.


В крайна сметка им хванах спатиите на тия кори, и дясната задна е готова като основа и остава да й прехвърля кожата и ватата. И минавам отпред - там корите са с по-проста форма.
Надявам се ПВЦто да не се измята от температурата, все ми е тая вече честно казано, просто искам да затворя вратите. Поне става 100% водоустойчиво.




« Последна редакция: Август 13, 2018, 09:37:45 от m_g »

Август 13, 2018, 10:50:51
Отговор #228

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
А тези Ладовите щипки как изглеждат ,Момчиле? Понеже при мен ситуацията е същата,както мисляуче ти бях казал. Алтернативата за оригинални от Германия е 0.70 евроцента  >:D бройката и нещо не ме спечелва засега. Макар и да съм с две врати по-малко  :)

Август 13, 2018, 11:39:33
Отговор #229

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522


При М21 драмата е, че и новото производство щипки не става според форумите. И не е с оригиналната форма.
В случая аз вкопавам кукичката на щипката в кората, както виждаш на снимката - сръткава работа е, но поне става здраво и няма да го мисля с години. Щипките за Лада се трошат при демонтаж, но съм убеден, че ще ги има още 1000 години - Лада Нива и в момента е с такива, а те са слагани и на всичко от ВАЗ 2101 до 2106 включително.
Това, че ръкохватката на вратата допълнително стяга кората, е ясно.
Тапицерията я закрепвам с такер на гъсто - за момента изглежда, че ПВЦ държи както дървесните плоскости. Скубах, сецах, държат здраво металните скобички.
И пак - аз се хвърлих на цялото това префасониране поради три фактора:
- влияние от вода (всичко що е картон или дърво се криви)
- възможност за приемане на сложна крива форма
- лекота (ясно е, че масивни кори не могат да се захванат с пластмасови щипчици)
- възможност за коване и лепене на тапицерията
- лекота при работа със самия материал - ПВЦ позволява да бъде пробиван и дълбан с лекота.
Е, дали при силен страничен или челен удар няма да се разтроши с остри ръбове, не мога да гадая, но Волгата и така и така е с 0 пасивна безопасност. Рекорд поне има колани, ама и той се мачка като вестник.