Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131745 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 19, 2020, 16:35:54
Отговор #320

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На връщане от морето задния мост на Волгата се предаде. Както предполагам знаете, на колата беше моста от Донора - черната Волга М-21С. Миналата година в Одрин оригиналният мост на синята започна силно да шуми и буквално на ниска скорост се усещаха тласъци. И въпреки това, Волгата си ме прибра до София и то с бая висока скорост. Трябваше да ходим на Спасовден и без да правя нищо, взех моста от черната (свалих полуваловете и спирачките на синята и ги сложих на другия мост)... Колата си вървеше и то добре. Отиде и на още едно море 2019, и до Добрич на парад...
Хубаво, обаче пак тръгнахме на море тая година. През цялото време съм карал бързо - 100-110 и нагоре. Жега, 500км в посока.
Иии - пак зловещ шум. Мислех, че е кутията. Не!
Пак извлякох донора. Вдигнахме синята, оправихме й ръчната спирачка. Пак гласихме (и нагласихме кардана).
И какво? Мостът е аут.

Мина месец - два, докато моя приятел Драго от Скравена намери време да се занимава с моята кола. Правил ми е моста на Варшавата и съм страшно доволен. Каза ми, че пиньон и корона на М-21 е изключително рядко да заминат. Вика - донеси лагер и семеринги и да я правим.
Оказа се, че освен един превъртял лагер, пиньонът и короната са станали на нищо. Е, черната Волга вероятно е около и над 500000км. Била е дълги години служебна в Окръжния народен съвет - Ловеч. Бракувана е 1977г, после става частна и е вървяла активно до преди 10г. Не е теглила ремарке, ама е карана, карана, карана.
И се почна нова сага. Пиньон и корона 9/41 зъба за Волга. Стават само от Волга М-21 и от нищо друго. Моделът е спрян от производство през 1970г, преди точно 50г.
В интерес на истината, предавателно отношение 4,55 имат и други коли, например Варшава. Но при Варшавата главното предаване е конусно, а при Волгата е хипоидно, демек с непресичащи се, изместени оси на пиньона и короната. В резултат при Варшавата зацепва на зъб и половина, а при Волгата на три зъба едновременно и е много по-здраво. И при УАЗ има конусни главни предавания. Волговите, както вече, казах, са по-здрави обаче. И с рязане и преправяне на кожуха, може да се насади Волгов диференциал на джип.
Оттам, пиньон и корона за 21 ги търсят, колкото и да няма вече живи Волги. Из София се оказа, че няма налични.
Почвам да звъня. Излиза ми късмета в един друг магазин в град Х. 160лв. комплект, добре. Пращат ми, броя зъбите и пращам на Драго. Всичко си е омазано с грес и вързано с тел. Пиньон и корона се продават само комплект и следва да са подбрани от завода. Драго ги чисти от греста и ги слага. Изненада - короната не е от Волга и не се зацепват по никакъв начин.
Втори дубъл. Звъня - така и така, дай други. Еконтът. Броя зъби, отвързвам телта, пробвам - зацепва. Ура! Хайде пак Еконт до Драго.
Монтира новите. Изненада! Двете половини от моста не могат да се сглобят. Короната е по-дебела с 5мм! И то отворите на болтовете са си вкопани, не може да я шлайфаш. Трета бройка няма.
Ще ми върнат парите, обаче голяма греда!
Звъня във Варна - давам вече и размери - ще проверя дали имам, изчакай. Звъня в Пловдив - Магинекс. Имаме! Колко струва? 360 лева.
Чакам си аз, овесил нос, обаче се разнася звън от Варна! Имам и то съветски! 240 лева. Бързо Еконта. Това ще да е!
И така - в крайна сметка поставихме нови лагери на пиньона (СССР), на короната (Чехия), нови пиньон и корона (СССР), нови уплътнения навсякъде по моста. Масло Кастрол.
Драго завъртя тестова обиколка - готова е, идвай!
Товарим се на Шкодата с колегата Автолюбител и отиваме. Правя проба на Волгата!
Ей, родих се! Не се чува звук от трансмисията. Няма вой, няма троп, няма клоп. Няма вибрация. Само звукът на двигателя се чува и Волгата спокойно се носи по шосето.
Голям кеф!





И бойната Шкодичка държи фронта! Никакво греене, пробвах я с неприлично висока скорост за стара Шкода по магистралата. Върви, стои стабилно и изобщо най-накрая вече е изправна кола!
И гори нищо! И е безшумна.


Сега ще си покарам Волгата бавно и полека едни хиляда километра, за да не правя повече мост.
За момента съм свръх доволен!

« Последна редакция: Октомври 19, 2020, 16:39:36 от m_g »

Октомври 19, 2020, 21:46:38
Отговор #321

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Момчиле, ще кажа. " Аз просто не знам какво да кажа"!  Уникални коли. А пък да ти имах 10 процента от хъса с който търсиш части щях да съм цар. :D Ще ме возиш на Волга, но не знам кога ще стане.

Октомври 21, 2020, 07:33:08
Отговор #322

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Шкодата е като някакво ремаркенце на Волгата.. :D
Радвам се за настроението ти след сагата, познато ми и е много приятно - всичко да е идеално...! :D

Октомври 27, 2020, 12:04:51
Отговор #323

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Този уикенд с жена ми решихме да се разходим. В събота стигнахме до Мелник. В самото градче беше адска навалица. Времето беше почти лятно.






Заради новото главно предаване си карах бавно, с 80км/ч. Голям кеф. Няма какво повече да се желае.

Неделя ни посрещна с типично есенно време - дъжд и студ. Не е идеалното време за каране на 56-годишна кола, но за мен не е проблем. За пореден път се оказа, че и за Волгата не е. Колата е уплътнена, има хубаво парно, чистачките са напълно адекватни.
Направихме едно кръгче първодо Боровец през Костенец (преди това отбихме да ядем на магистралата след тунела и се върнахме обратно), после през Бели искър и Самоков до София.
Над Боровец прехвърчаха снежинки.





За два дни навъртяхме към 600км с най-голямо удоволствие. Колата се държи отлично. Няма никакви шумове или вибрации от трансмисията, безшумна е, няма какво повече да се желае. Е, ще получи нови амортисьори отпред и отзад, но и сега вози без грешка.

Октомври 27, 2020, 12:21:46
Отговор #324

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Момчиле, страхотни снимки, много хубави разходки, благодаря. Цвета на волгата е страхотен, как да не харесваш старите пастелени цветове, толкова са свежи. Тази неделя и аз ей така се поразходих до Сахо и направих едни 100 км каране, леко с 70-80 км, крайцерската скорост на тези автомобили, голямо удоволствие. Поздрави!
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Октомври 27, 2020, 15:19:21
Отговор #325

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер, аз разходих ягуара из родопите наскоро за една седмица и щяхме да стигнем и до Мелник, но трябваше да се връщаме за Варна... затова се дават пари по тия железа, - не за гледане и лъскане в гаража :)

Октомври 27, 2020, 19:09:08
Отговор #326

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Интересен маршрут си избрал и наистина са се получили много красиви снимки, което опредлено се дължи на цветовата  комбинация на синята Волга с блестящ хром и есенния пейзаж.  На мен ми стана интересно, предвид лошото време , в което си пътувал,  дали използваш допълнителните светлини при мъгла и имат ли ефект при намалена видимост? Аз имам комплект подобни и се чудя, все още, да ли да ги слагам на Вартбурга.

Октомври 28, 2020, 10:00:06
Отговор #327

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На мен ми харесва да си карам колите - не ремонта, не самото притежаване, а да мога да тръгна на дълъг път без да се замислям.
За допълнителните фарове за мъгла - моите са точно ГДР производство и са по 55W. Да, светят много добре. Няма кой знае какъв смисъл, освен на тъмно при мъгла. Специално на мен ми харесва как изглежда колата с тях. На 311 също много му ходят и още навремето много Вартбурзи са имали такива фарове. Според мен ще стане супер, ако са си оригинални ГДР от навремето.
Между другото, на Волгата са слагали и фабрично ГДР фарове на версиите за износ. При мен единия рефлектор беше ГДР. Не знам дали е оригинално. Сдобих се с два чисто нови рефлектора за Трабант и строших единия - просто го бутнах на земята.

Ноември 02, 2020, 13:34:48
Отговор #328

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Откакто имам колата, имам проблем с превключването на скоростите.
На старата Волга скоростите са 3 + заден ход. Лостът е разположен на кормилната колона. От лоста усилието се предава на вал, който се мести напред - назад и се върти около оста си и посредством щифт командва два лоста, които от своя страна с други щанги са свързани с лостовете на капака на скоростната кутия. Неутралното положение е между 2-ра (нагоре) и 3-та (надолу). Тогава щифтът е влязъл в канала на предния лост. Буташ нагоре - влиза втора. Буташ надолу - влиза трета. За първа дърпам лоста към мен - щифтът излиза от канала на предния лост и влиза в канала на задния. Оттам нагоре - заден ход. Надолу - първа. Самите лостове влизат един в друг и когато не са зацепени за щифта, се въртят свободно около вала.
Ето го на картинка:

Лостовете са позиции 2 и 4, щифтът е позиция 3.
Та като съм на втора и реша да изключа, ако не държа плътно напред лоста за превключване на предавките, щифтът излизаше от предния лост долу, но не беше зацепен за задния. Колата остава на втора и ни можеш да изключиш, ни да смениш предавка. Трябва да отвриш капака, да изключиш от скорост (да бутнеш съответния лост да застане успоредно на другия). АКо е на наклон и ръчната не сържи много - много, става повече от интересно.
Мислех, че щифта се е износил, макар че си беше здрав като сглобявахме колата.
Бях разкостил и лоста на черната, та от двата избирах по-запазен. Така и с долните лостове. Тия работи нямат намиране нови, а 99% от Волгите М21 са много зле и няма шанс да се вземат здрави части.
ИИИИ
В събота на ретро пазара се виждам с колегите Жоро и Андрей с моторите. Купих си от тях кормилна кутия със все оста на волана и вала за смяна на предавките. Гледам аз - има го целия механизъм и е във видимо добро здраве. Явно бежовата Волга, на която е бил, е била на малко километри. Колегите за пореден път ме спасяват, за което съм им много благодарен. В неделя отивам в гаража.
Свалям старите лостове и конзолата им. Веднага се изясни защо имам проблем. Просто през цялото време са липсвали двете пружинни шайби 32 -те са пред и зад двата лоста и ги държат един към друг. При мен просто щифтът е влизал между двата лоста. 
"Новите" ми лостове, както и конзолата им се оказаха в отлично състояние, моите имаха износване. Та разглобих, сглобих, изобилно намазах с грес, избърсах старателно черните си пръсти и се наместих зад волана.
Ура! Включва, изключва, стана както на Варшавата!


Разходих се с Волгата до Балкана над Войняговци. Кеф!



Юни 25, 2021, 09:46:48
Отговор #329

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Карам Волгата активно и безпроблемно. Тази година ходих на Благоевград - Банско с прибиране през Велинград, после на р. Арда под яз. Студен Кладенец, на Спасовден и не знам още къде.
Хостингът кой знае защо не приема за качване файлове над 5МВ, а не ми се занимава да намалявам резолюция. Все едно, направих си много хубави снимки особено на Арда.
Отдавна имам мерак да оправя някои косури по ходовата част, а именно. Имам хлабина в шенкелните болтове и амортисьорите са стари.
Ударно се захванах по задачите.
Ремонтът на преден мост на Волга или Варшава си е трудоемко занимание. Основен пробелем е смяната на износените бронзови втулки на шенкелните болтове и последващото им райбероване. В случая проблем е колата да остане да виси по подемниците с дни, докато чакам бай стругар да свърши работа. Не че е нещо невъзможно, ама аз намерих друго решение.



Купих си чисто нови ляв и десен шенкел полско производство, за Варшава/Жук/Ниса/Победа и стара Волга. Да, на старата Волга шенкелите са същите като на Победа. Шенкелоносачите са различни, а самите шенкели са с каталожен номер 20-...
Взех два нови болта, влизат си като у дома си без никаква излишна хлабина. Полските части не са като руските - в общия случай пасват директно без доработки.
Купих си съответно и нови семеринги ново производство. Тези на снимката са нови от соца.

Имам си и резбови втулки, накрайници и разни други неща по предницата нови. Каквото има, ще сменя.
За отличната работа на новите части е важно с каква грес ще ги гресирам. Изборът ми е Mobilgrease XHP 222. Висококачествена труднотопима и нереагираща с водата грес за тежки условия на работа.


И съвсем логично, ще сменя и четирите амортисьора.


Това на снимката са задните. СААЗ, съветско производство. Каталожен номер за 24, но и за 21 са същите. Предните ще бъдат полски, за Варшава. Реално няма никаква разлика в предните амортисьори на Варшава и Волга. Поляците май първи почват да ги правят в края на 50-те, а при Волга идват 1962г и си остават същите до след 2000-та, когато спират 31105. Има съвременни газови, но аз съм си почитател на конвенционалните маслени амортисьори. Волгата има отлична возия дори и със скапани амортисьори.

Ще сменя и маслото в двигателя.

Подариха ми и сенници. Ще потърся тънък син или тъмнокафяв полиакрил, ще им го сменя и ще си ги сложа. Фабрично са като черни очила - идеята е да се гледа през тях, докато са ти пред очите. Малко безумно 50-тарско решение, но и на Победа са така. Има си цял пантиграфен механизъм, който ги смъква ногоре - надолу. Втората половина на 60-те почват да слагат тапицирани.

Търся още един ринг като тези от първата снимка.