Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131697 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 25, 2021, 22:30:23
Отговор #330

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Супер си замислил дейностите по Волгата.
Мен ме чака цялостна ревизия на предното окачване плюс кормилните щанги и събирам информация по темата. До колкото четох, нокои хора заменят бронзовите втулки с иглени лагери. Ще съм благодарен, ако споделиш мнение по тази оптимизация.

Юни 28, 2021, 12:05:32
Отговор #331

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Според мен ако се гресира редовно и стандартното окачване е изключително здраво. Не мисля да преправям каквото и да е. Още повече на кола, която кара по максимум 4-5000 км годишно. Няма да доживея да я строша, ако не ме мързи да гресирам. А то е елементарно. Мърляво, трудоемко, обаче ако се прави като хората, няма какво да стане.
Пък и частите не са някакви безумни пари. Всичко се ремонтира.

Юли 12, 2021, 09:35:43
Отговор #332

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Миналата седмица се заехме да направим Волгата.
В резултат са сменени шенкелите с шенкелните болтове с нови, полско производство за Варшава / Ниса / Жук. Има разлика в големите лагери спрямо тези на Волгата, купихме два нови Койо и сега и четирите лагера са японски Койовци.
Беше разбит един накрайник, сложихме и от двете страни нови, понеже трябваше да се раздвижат муфите. Паразитният хебел получи нови втулки.
Сменихме и четирите амортисьора с нови. Предните полски, задните - СССР.
Колата мина и на реглаж. Оказа се, че долен ляв носач е крив леко назад - имала е удар в камък в плочата, където се закрепва биелетата, та преди няколко години я изправихме. Е, мръднал е и носача с малко.
Въпреки това сходимостта и страничните наклони си дойдоха по книга. Остава ми да сложа нов носач и ще дойде и надлъжния наклон. Имам един мост от Варшава, който го свалих преди 8 години. По каталог долните носачи са еднакви. и с голяма доза вероятност ще ми свърши работа.
В събота, с вече ревизирана ходова част, се разходих едни 100 км на лов за части. Пътното поведение е отлично, изчезна накланянето в завои. За това как минава по неравности може да се напише песен. Факт, голямата кола с дългоходово окачване осигурява един много приличден комфорт не само за времето си , а и по принцип. В добавка не дърпа на никъде, абе голям кеф.
Та, отидох аз и си взех така желаните тасове. Трудно мога да кажа дали са нови, подмятани 50 години по складовете, или са били за кратко на кола, но все едно - хром от стария, минимални дефекти (доколкото има). И са си оригинални, съветски.
След едно миене блестят като на гявола окото.



 

Кой кво ще да казва, но колелата са си ключови за вида на колата. Има ли нещо криво и очукано, веднага дразни окото. Сега си стана както го е мислил другаря Еремеев - главният художник-оформител на ГАЗ. Доволен съм много.

Август 23, 2021, 00:02:09
Отговор #333

Активен peter67

  • Публикации: 762
Задачка за в бъдеще, тежестите от джантите да се скрият. Чисто от естетична гледна точка. Ако е възможно разбира се, при мен на Трабанта това ми беше огромно изискване и гумаджията ми лепна тежести отвътре. До 80 нямам проблеми, нагоре не знам.   ;D

Август 27, 2021, 14:34:31
Отговор #334

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Откровено не ми се занимава с джанти вече. Нищо не спада и не тресе до 120-130км/ч, колкото вдига при изпреварване по магистралата. Иначе, даже успешно съм ожулил една джанта. Майната й, ще кара до следващия пясък и кара вече трета година може би с драскотина.
Пък и тежестите са си част от визията на кола от 60-те. Някога си беше в реда на нещата да имаш тежести по борда, сега вече наистина изгелждат малко странно. Точно така, както да разбортираш Видинка, за да лепиш вътрешната. Играл съм го, нямаше гумаджии на село.
Последните седмици си се разхождаме с Волгата насам - натам.
Преди две седмици в събота ходихме до Лакатник, като се качих до паметника (не успях да одера боята в храстите) и оттам през Миланово към Вършец и обратно през Бързия и Петрохан. Из дефилето без драми, даже поизпреварвах разни, дето се влачат съвсем.
На Петрохан от след Бързия до самия връх ме гонеше един Форд. Оказа се една дама - фотограф, та направи снимки на колата на самия Петрохан.









Неделята се заех с пепелника и дръжките на предната седалка. Откак я имам, тези ключови елементи от интериора отсъстват.
По едно време взех една донорска седалка и карах с нея докато нейните се правеха. Тя си имаше всичко и го подарих на моя приятел Драго, на когото му трябваше за Варшавата (неговата е с волгови седалки).  За мене си оставих от черната. Свалих какво що и последните три години се мотая с монтажа. И не можех да си измисля маркуч с плат за дръжките. А днес, а утре и то времето си минава. В крайна сметка сътворих това и съм доволен:



Миналата събота ходихме до село Чавдар по Подбалканския и обратно през Панагюрище, Вакарел и Нови хан по стария път.
По идея на жена ми спретнахме фотосесия "На Бали".
Волгата си е тамън на къра. Както всички знаем, до появат на бусовете преди 20г, по селата много се караха Волги и Варшави освен Москвичите и Ладите. Теглич, багажник и газ... Тя и мойта е влачила, тя си знае само колко. Сега след ремонта няма нищо общо с измлатения си стар вид. Толкова лъскави коли по полето не вирееха, ама нейсе, за кадъра става.









Август 27, 2021, 15:58:32
Отговор #335

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
красота, може би най-красивата кола във форума, пък и най-добре реставрираната, вероятно... струват си сигурно 20-те бона, които несъмнено е поела - за тия пари дачия без климатик хахахх

Август 27, 2021, 16:27:25
Отговор #336

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Последната снимка е директно за календар. По моето мнение откъм цветове е невероятна!

Август 27, 2021, 20:28:54
Отговор #337

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Волгата изкърти календара.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 01, 2021, 11:05:07
Отговор #338

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
За календара ще видим, веднъж вече е била и повече не й се полага. Иначе да, хубави снимки се получиха.
Миналата събота успях да докопам един особен вентилационен маркуч за под арматурното табло - за обдухване дясната половина на челното стъкло. Е, разгеле намерих. Мушнах го само откъм парното но не успях откъм дюзата, защото един приятел звънна и се наложи да се изстрелям с Варшавата и да носим един диван. Този уикенд ще си го монтирам на спокойствие.

Януари 04, 2022, 13:15:08
Отговор #339

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
За много години, колеги!
Както знаете, моите коли се карат активно и Волгата не прави изключение.
Декември се поразходих и на прясно навалял снежец.
IMG_20211219_151723555_HDR by M G, on Flickr

Покрай празниците, реших да оправя разни дреболии, които ме дразнят.
Разглобих антената на радиото и смених пръстенът, който уплътнява нейната основа към купето. Старият беше украински, сложих го при реставрацията на каросерията - значи 2018г. Нацепи се и започна да пропуска вода, а това не е никак приятно. Новият е руски, за сдобиването с него за пореден път ми помогна коегата Наско, за което много му благодаря. Та сложих нов пръстен и не тече. Ура!
Нещо ми преливаше карбуратора на бензиииин. Аз тая Волга открай време си я карам само на газ, та бензинът не ми е приоритет.
Е, колата си има здрав резервоар, бензин в него, помпата я правих 2021г, и и зобщо, всичко си е в изправност.
Решавам аз, че е игла, защото на всички карбуратори К-нещо си, тази игла е проблемна. ВИкам - ще слагам от Шкода 120. Имам нова за Шкода. Тръглавм да свалям филтърааа ииииии! Мизерия!
При някоя си разходка капакът на карбуратора се поразхлабил. Оттам 5-те килограма филтър почнали да се разхождат из пространството и да трошат всичко наред. Та - строшена планка на филтъра и строшен на парчета капак на карбуратора.
IMG_20211229_145613720 by M G, on Flickr

Действието се развива на 29.12.21г.
Викам си - а сега търси К-124 за Волга М-21!
Е, намерих си. Не съвсем нов, ама да речем, не много работил и на вид здрав. Платих си като поп и занесох новопридобитото съветско изделие вкъщи.
Да го пробия ли за газ? Намерих още някакви здрави корпуси и реших - ще го пробивам. Речено - сторено! Пробих, нарязах си резби и на 30.12. се хванах да монтирам.
На стария му се бяха разкачили разните му там лостови системи и се отказах да го реанимирам.
Та ето какво стана, монтирах го.
IMG_20211230_142053635_HDR by M G, on Flickr

И кво, и нищо. Колата запали от раз на бензин. Оказа се, че съм догодил нивото от раз.
Ааа, иглата! Ами иглата от Шкода 120 не става! Влиза много навътре и поплавъка не му стигат едни 4-5 мм да я достигне. Отидох и си купих една нова от Иван на ул. Козлодуй. Уплътненийцето е някакво ново, пластмасово, засега държи отлично.

За филтъра. Отидох, и свалих филтъра на черната Волга. Той е УАЗов се държи на конзола, а не е отгоре. Почистване, налях му масълце и го сложих на синята.
Не е оригинал, ама ми дреме. На 100% при него няма как да се изкърти иначе дефицитния и недотам евтин карбуратор. Пък и си е за тия мотори правен, отвиваш, завиваш и си е на място.
Е, тръгнах да търся масло и намерих още един здрав К-124. Стоял си е прибран... Класика.
С новия карбуратор Волгата върви отлично и на бензин, и на газ! Даже на бензин много ме изненада какъв ряз има тоя 2,4 мотор.
След Нова година, решихме с жената да се поразходим.
София - Нови Искър - Батулия - Бакьово - Ябланица...
IMG_20220103_122522634_HDR by M G, on Flickr
Това се пада по средата на Балкана, природата е фантастична.
IMG_20220103_131129907 by M G, on Flickr
Автомобилът не показа никакви забележки. Оправи се и невръщането напълно на газта. Оказа се заради разпада на лостовата система вътре в стария. Зегерки, шплентове, някой и друг винт липсваха...

« Последна редакция: Януари 04, 2022, 13:43:23 от m_g »