Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131680 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 23, 2016, 10:07:41
Отговор #70

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Честити "малки радости" още веднъж! Надявам се, че ще успееш да се сдържиш и да ги сложиш накрая, за да са нещо като черешката на тортата за интериора. Предполагам обаче, че ще се изкушиш...
Оня ден забравих да питам - на 3-та серия има ли варианти за броните - например да са изцяло хром или винаги долната част е боядисана в цвета на купето (или пък друг цвят)...?

Юли 24, 2016, 23:12:55
Отговор #71

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Еха честито за придобивките!!! :) Щом тези работи ги има, другите неща са бели кахъри. Още веднъж честито!!! Аз се радвам много, а ти сигурно нямаш думи.  ;) И едно голямо браво на колегата помогнал ти да си ги осигуриш!

Юли 29, 2016, 13:17:50
Отговор #72

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Росене, стандартно на 3-та серия долната част на броните е боядисана, а горната - хромирана. В повечето случаи от завода долната част на броните е била в цвета на купето. Но е имало и двуцветни схеми, където броните са били в допълнителния цвят. У нас 60-те години е било модерно да се боядисват долните части на броните на Волгите в сигнален цвят - жълто или червено. Същата мода я е имало и на камионите. В крайна сметка, повечето Волги изначално са били държавни и са карани от професионални шофьори с характерните за времето представи за лукс, а и с желанието да блеснат в морето от еднакви коли. Мераклиите са правели на колите си по някоя характерна шарения, поставяли са модните тогава фарчета за мъгла, ресни, пердета на задните стъкла, калобрани с еленчета, ярки брони, еленче на капака... Самата 21ца е достатъчно кичозна с многото хром и декорации от бяла пластмаса по интериора, но който е искал, винаги е успявал да блесне с още нещо.

Тия дни активно се занимавам с колата.
Поставих новия волан. Старият беше откровено гнусен за пипане. С малко фантазия успях да възстановя и механизма на клаксона.

Стана много по-приятна за каране.
В началото на следващата седмица почваме да претапицираме салона.

В понеделник ми протече цилиндърче на предно ляво колело.
Въобще не съм се и замислял - минал съм по тоя път с Варшавата. Отидох при "старците" и за около 200 лева купих 6 цилиндърчета, УАЗови накладки, маркучи и други разни дреболии по спирачната система. Всичко ново, съвременно руско производство на УАЗ. Това й е хубаво на Волгата, че и до ден днешен не е никакъв проблем да се купят консумативите от магазина.
Ето как изглежда комплекта за едно предно колело:

Подкарах ги отпред - назад. Предно ляво се оказа с български накладки с брезнишко феродо. На другите колела бяха може би оригиналните съветски накладки - изтрити до нитовете. Барабаните обаче нямаха и грам деруги. Супер! Цилиндърчетата бяха за чудо и приказ. Спирачните маркучи бяха нови ненапукани и за сега ги оставих.

Беше:


Стана:


На задния мост се наложи да сменя тръбичките от тройника до цилиндърчетата. Купих за 8,40+14,40 нови за УАЗ - те са същите като на Волга М21.
Регулирах накладките.
С жена ми обезвъздушихме системата.
Спира много добре. Усилието на педала спадна значително и Волгата уверено влачи гумите при рязко спиране. Нищо не тече.

Дадох за пясък, изправяне и боя 4 джанти.
Волгата все по-уверено се движи.



« Последна редакция: Юли 29, 2016, 13:32:41 от m_g »

Юли 29, 2016, 15:40:03
Отговор #73

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
СУПЕР, браво за ентусиазма и неспирния(дори и среднощен) труд. Къде даде джантите за пясъкоструй?

Юли 29, 2016, 20:29:29
Отговор #74

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... У нас 60-те години е било модерно да се боядисват долните части на броните на Волгите в сигнален цвят - жълто или червено...
...
Дадох за пясък, изправяне и боя 4 джанти...

Толкова често съм виждал М-21 с червена долна част на бронята, че чак имах колебание дали не са някаква серийна изгъзица. Твоите предполагам ще са с цвета на купето...
Джантите какъв цвят са серийно, има ли слонова кост, като волана?

Юли 30, 2016, 09:17:04
Отговор #75

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Една от джантите беше от резервна гума, и по нея предложих цвета. Да, някакъв вид слонова кост е. Тия дена ги взимам и дано изглеждат добре. Пясък, грунд и база + лак. Да видим как ще са, и ще напиша мястото. В София е.

Август 09, 2016, 10:38:17
Отговор #76

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
За две седмици свърших много работа по Волгата.
Джантите ми ги правиха Римсарт в кв. Мотописта в София.
Това е страницата на фирмата:
https://www.facebook.com/rimsart/?fref=ts
Джантите бяха отпесъкоструени, изправени (доколкото е възможно - примерно някои ръбчета са останаха неперфектни, ама да бях занесъл по-малко скапани джанти). Следва грунд и база + лак.
Ето го албума с работата по джантите:
https://www.facebook.com/rimsart/photos/?tab=album&album_id=553943388146449

В комплект с нови гуми и вентили Волгата придоби доста по-нормален вид, а и вече е напълно безопасна за каране.

Седалките са при тапицера. За временно съм сложил друга предна седалка, която в последствие ще ми бъде диванче в гаража май...

Бяха износени лагерите на предните главини. Отидох в "Снабтех" - Горубляне и купих всичко ново. Големите лагери - ГПЗ (Русия), малките - Koyo (Япония). Нови семеринги и челни гумени уплътненийца. Монтирахме ги със Сашо в Revolution Workshop.
Паралелно научих Волгата да работи на бензин след сваляне и почистване на резервоар и нова сонда от УАЗ (пасва директно).
Та така - с новите спирачки колата се държи много добре.
Записал съм си час за изработка на нова генерация от отпред до отзад. Шумозаглушитлят ще бъде модификация на този за ГАЗ 24 (реже му се задния фланец и се прави нов) + изцяло нови тръби.  Шумозаглушител за 24 все още има на ул. Габрово. УАЗковите грънци не пасват по вид, цвят и форма за 21.
 




Август 10, 2016, 10:49:50
Отговор #77

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Каква е цената за пясъкоструя и боядисване на джантите?

Август 10, 2016, 10:56:06
Отговор #78

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
200 лева всичко за 4 джанти.

Август 11, 2016, 09:26:22
Отговор #79

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ето какво се получи.
Обута, но с несменени лагери (за това няма тасове на предните джанти):


Главините - долу!


С другата ми съветска машина (и с нея си играх един ден от отпуската).