Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131801 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 15, 2018, 09:25:02
Отговор #230

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Имам драстичен напредък с корите!
Оня ден и вчера направихме и другата задна. Снощи ходих да монтирам.
Стана на първо гледане много добре.




Да, виждат се следи от пръсти по бялата кожа, ама това да й е кусура. Ще измия всичко с малко обезмаслител.
Остана да завинтя дръжките и ръчките - кората си има всички отвори, самите дръжки, както и ръкохватките за сваляне на прозореца от слонова кост ги имам нови. Меките части са тапицирани, лайсни за дръжките пак ги имам нови.

Кефя се, цялата концепция изглежда успешна.
Тия дена почвам и предните кори.

Август 15, 2018, 15:36:42
Отговор #231

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Кефя се, цялата концепция изглежда успешна.

Аз също много се кефя на изпипани неща. Тогава ги смятам за успешни. Поздравления.
Има само едно нещо, което не бих направил. Не бих сложил халогени. Искам предницата да е чиста, защото е прекрасна!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 15, 2018, 16:35:17
Отговор #232

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ех, тия пусти халогени. И аз се чудих много. Не съм дупчил бронята, ползвам заводските отвори за болтове.
И аз мразя претруфените коли, ама айде - сложих ги. Не че ще я карам в мъглата, ама нали пуст мерак. Знаеш как е да подмяташ из къщи кутията. Въртеше ме отвътре къде да ги монтирам. На Ниса даже в завода са слагали на линейките и има отвори. Ама на тая ожулена каросерия изобщо не става. На Варшава също заводски си има инсталация и само мястото за ключа е скрито с тапа (на кормилната колона е). Не, няма да е и на нея. И реших да е на Волгата - тя и така и така имаше. Засега ми харесва как стоят, винаги мога да ги махна.

Август 15, 2018, 16:44:54
Отговор #233

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Щом не си пробивал бронята - супер! Предвидлив си. Простено ти е.:)
Нещо отвличат вниманието на зрителя тези халогени. та затова. Не може да се види цялостния облик на предницата.

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 03, 2018, 09:33:09
Отговор #234

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Дойде и приятният момент да определя Волгата за готова!
Вчера официално я измих и й завъртяхме първото кръгче.










Както се вижда, успях да завърша интериора. Корите от PVC се получиха много добре, дори  сам се изненадах колко добре всъщност. Сложих нови врътки на дръжките на прозорците. Дръжките на вратите също са нови, както и лайсните им. Меките части на дръжките са с нова кожа.
Воланът се сдоби най-накрая с механизма за задействане на класкона. Обрачът си е от тази волга, емблемката е от черната.
Мокетът засега си остава този - в крайна сметка си е много симпатичен и лесно се чисти, а и поулегна по формата на пода.
Радиото работи, газовата също няма забележки. Гилям кеф е да карам с гориво по левче литъра, а Волгата градско смуче от 20 нагоре, особено както я карам с газта в пода.
Малко шуми жилото  на километража - ще взема по-дълго и ще го сменя, щото това явно се гъне повече, отколкото трябва.
Оправих и стъкломиещото, ще беше скъсано едно маркуче - сложих нов маркуч от Шкода Мадара (чешките маркучи са качествени, а това, че са сиви а не черни ни най-малко не ме тревожи.)
Има някакви дреболии за довършване, ама то такава стара кола винаги има какво да й се направи още по-! 
Важното е че вече си е комплектна, върви и е много приятна за гледане и пипане.



« Последна редакция: Септември 03, 2018, 11:09:12 от m_g »

Септември 11, 2018, 09:44:19
Отговор #235

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На 09.09. Волгата излезе за първото си истинско пътешествие след реставрацията. Оставихме детето да го гледа баба му, натоварихме се с жена ми и отпрашихме към гръцката граница.
Понеже не обичам изненади, се бях заредил с части и инструменти в изобилие.
До последно довършвах разни дреболии - смених най-накрая старите калобрани с нови и някакви подобни.
Та седнахме си ние на дивана и газ. Волгата без никакви проблеми държи 80-90 км/ч по шосе. Возията е супер комфортна, вътре е просторно. Минахме по 190км в посока - никаква умора, само удоволствие от пътуването.
Причина за пътуването беше сватбата на мой близък приятел. Естествено, возих младоженците, те много се изкефиха, защото знаят Волгата каква беше преди и каква е сега.
Както и очаквах, не се наложи да докосвам инструментите от багажника. Само газ и никакви проблеми. Дори и набивката на коляновия вал държи въпреки сравнително бързото каране. През 1964 никой не е минавал такива дистанции толкова бързо.
Вчера на обед като тръгнахме да се прибираме, реших да изкарам Волгата за малко снимки. Мястото е с. Марикостиново.













МР3 аудиото, което изобретихме с Киро от Смолян, свири супер.
Общо взето, това ще е завършека на този успешен сезон. По една стара кола винаги ще се намери какво да се прави, за да стане още по-хубава. Както се казва - има време. Сега отново съм-запален както обикновено, защото ще си призная, че по едно време ми писна. Всичките трудности по реставрацията са си стрували. Исках Волга - направих си, това е.

Септември 11, 2018, 11:04:38
Отговор #236

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Пейзажите са прекрасни, колата също. Направи няколко черно-бели снимки. Ще останеш доволен.
Последното изречение - "Исках Волга - направих си" казва всичко за ентусиаста. Поздравления !

Септември 13, 2018, 16:05:29
Отговор #237

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Днес съм с Волгата на работа. Смених й маслото и масления филтър, заредих я с антифриз. Много е забавно да се кара стара Волга из трафика.
За пореден път се убеждавам колко добра е модификацията на мазилната уредба от отделни филтри за грубо и фино пречистване към един пълнопоточен. В маслото не се напипват никакви твърди частици, ако и сега да е реално първа смяна след основния ремонт на мотора. Карам с минерално масло Mobil 15W40. Без проблем държи между 3 и 5 атмосфери в зависимост от температурата и оборотите.
По отношение на антифриза също съм безкомпромисен - източих водата (беше с вода, защото сменях един от маркучите на системата) и заредих с 6л Пежовски концентрат на -70 + вода колкото поеме. Радостно е, че охлаждащата течност си стои бистра. Ама как да е - навремето блокът съм го промивал с часове с водоструйка.

Септември 13, 2018, 16:27:55
Отговор #238

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Много красиви снимки, Момчиле! Поздравления.
По повод модифицираното ти радио - аз на всички кусури,които имам да довършвам - намерих в нета оферта за съвременни автомобилни радиа с ретро (винтидж) дизайн. Поръчах си. Съответно има и дупки за USB, слот за карти.
Ще видим дали ще пее  :)

Септември 13, 2018, 17:05:11
Отговор #239

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Гаранция ще пее. Ти имаш опция за много по-цивилизовани варианти - разни Бекери и Блаупункти със съвременен УКВ обхват. Щрак една касета - преходник или УКВ трансмитер и си бог.
То и щатното Волгово за М21С (след 65г.) си има УКВ, ама е в соц стандарта от 66 до 73 МХц и не хваща нищо. И с тия тъпи лампи и ненадеждна конструкция лесно дава на късо и не една и две Волги са изгорели заради тъпото радио.
Вече техниката е толкова напред, че и най-простото китайско радио свири фантастично на фона на старите дори маркови екземпляри.
На тая моята М21М щатното радио е само с ДВ и СВ и хващаше до последно  Радио Хоризонт, когато работи предвателя във Видин. Шок и ужас.
Къде са ти предвидени местата за говорители на Рекорда? Вероятно е имало вариант с 1 (моно) и с 2 (стерео) говорителя. При мене стана смея да кажа добре с тия неоригинални Хитачи в корите на кикпанелите - М21 има огромни кухини там и цялата колона си влиза вътре, като на кората се вижда само решетката все едно си е фабрична музика.
Ти колко говорителя ще сложиш? Аз на Жигулито набутах 4 съвременни Алпайна, като отзад са скрити в кората, като самата кора е покрита с аудиоплат, а отпред са в две колонки Санйо от 70-те, закрепени на корите на кикпанелите и свири много прилично. В тоя ред на мисли - щом ще сложиш съвременно радио с ретро дизайн, сложи си и 4 яки говорителя и някаква хубава антена (примерно с електрическо повдигане).