Автор Тема: ГАЗ М-21М Волга 1964 г.  (Прочетена 131737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2020, 12:01:21
Отговор #310

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Интересно ми е как изглежда твоят накраиник за ауспуха, ако можеш , снимай го отблизо.
Ето това е моят, само,че аз мислех да го монтирам с два самонарезни винта.

Февруари 17, 2020, 11:27:56
Отговор #311

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Моят и той е ГДРейски, алуминиев. Имам още един като твоя от Русия, но е за по-голям диаметър тръба и ще го слагам евентуално като пак сменя тръбата...

Април 27, 2020, 15:14:50
Отговор #312

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Отдавна от един ретро пазар си купих две огледала за Волга. Едното имаше само перфектен хром, но без стъкло, а другото - така нужното стъкло и пластмасова лайсна за стъклото, но със скапана основа. Зарязах ги някъде из огледалата.
Купих си Волга, възстанових я изцяло, ама нямам огледало. Тръгна да търся, не ги намерих тия двете. Опитах да поръчам от Русия, не ми се получи.
И в един момент взех, че ги намерих.
Сглобих от двете - едно и пак го оставих в шкафа.
Тия дена видях такова огледало у колега и пак се зарибих.
Вчера ходихме със сина да припалваме коли и ето какво измайсторих. Залепих малко армирано тиксо, за да не се уврежда боята под скобата на огледалото.






Хромът си е хром и изглежда добре. Такива огледала щатно са се полагали на Волгите за експорт. И моята е имала - личеше си къде е била скобата на вратата.

Сега ще измайсторя още едно за Варшавата. В Полша са се предлагали универсални огледала за допълнително вграждане. Е, един приятел ми прати нещо съветско подобно (основа М21 и кръгъл корпус 2101). За стъкло. Аз имам над 10 кръгли от модела, та няма да е сложно да си намеря оригинално ново стъкло. То е сферично и огледалото на 2101 върши работа, въпреки малкия размер.

Април 27, 2020, 16:30:56
Отговор #313

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
и лайсната си пасва с цвета на волана даже - супер е, ей такива бъзикни на мен са ми най-приятни за правене - халогенки, стопчета, калобранчета

Април 29, 2020, 00:48:18
Отговор #314

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Тези огледала имат ляво и дясно, аз не го знаех и се измъчих докато монтирам явно дясно огледало от лявата страна :)

Юни 29, 2020, 10:48:45
Отговор #315

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
В събота реших да сефтосам Волгата за сезон 2020. Вместо да отида на парад обаче, отидох на сватба в Перник. Оженихме един мой колега, който ми е помагал по Волгата (той сваля и слага двигател последния път преди ралито в Гурция и Турция). Та реши да се жени, попита ме и с кеф ги повозих с булката и кумовете.
Досега на колкото сватби в Перник съм бил и возил младоженци, винаги е било супер. И този път всичко се получи перфектно, много се изкефих. Няма да качвам снимки на сватбарите, макар че изглеждат супер - това си е лично пространство, не съм ги питал и не е редно според мен.


В неделя пък се заех с едно важно занимание, което отдавна замислях. Исках да мога да монтирам детското столче на сина ми отзад вдясно, за да можем да си пътуваме законно и безопасно.
ГАЗ М-21 е пусната в производство през далечната 1956г. Съответно няма фабрично предвидени места за монтаж на предпазни колани нито отпре, нито отзад.
Демонтирах възглавницата и облегалката, хванах акумулаторния винтоверт и бързо пробих три 10мм отвора. Усилките зад седалката са от дебела съветска стомана. Спокойно ще издържат не столче, а слон. Коланът, който използвах е нов, немонтиран от 70-те години модел на съветската марка Норма, която и днес, в независима Естония, продължава да бъде крупно предприятие. Купих три якостни болта, нови гайки и шайби. Всичко стана много солидно, както се и полага,
Така съм направил колана, че за 10 секунди мога да го скрия и съвсем да не пречи, ако следва да возя хора на задната седалка. Примерно на сватба возиш малдоженци и кумове и отзад сядат трима.
Та ето как изглежда моето творение без столче:


Бая зор видях докато монтирам обратно седалката. Тя си е и бая масивна. Свърших пъкленото дело и реших да си седна на задната седалка за кратка почивка. Е много е удобна старата Волга - кой каквото ще да казва. Изкефих се на гледката - таблото винаги ми е харесвало.


Ето го и главния шофьор:



 

Юли 01, 2020, 09:12:59
Отговор #316

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Безупречен както винаги !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Август 06, 2020, 11:18:25
Отговор #317

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Успешно ходихме на море със старата Волга.
Разходихме се до Слънчев бряг и обратно.




Не съм мърдал колата там - зарязах я на паркинга и само я наглеждах по веднъж дневно да не я нацапат местните птеродактили, защото боята буквално се разяжда за нула време. Добре, че тоя път нямаше птеродактилски произведения.
Появи се шум в кутията на трета предавка още на тръгване от София, но успешно отидохме и се върнахме. На връщане по едно време я бях натиснал със 130. Иначе по магистралата си държах 110. Въпреки адската жега Волгата няма и намек да грее.
Много съм доволен от вентилацията. При висока скорост няма нужда да отварям страничните прозорци, карах само на шофьорско триъгълно и отворен люк. Въздухът се сменя, а не става течение.
Вероятно тоя уикенд ще сваля кутията на черната и ще я сложа на синята. И без това кардана и задния мост са вече тук, дано и кутията е здрава.
Бих купил чисто нова кутия, но за момента не ми хрумва от къде.

Август 09, 2020, 20:29:04
Отговор #318

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
 Днес и аз се върнах успешно от Ахтопол, без каквито и да е проблеми, но на 1-2 пъти искаш да качва темепература, но не повече от 95гр. Иначе за кутията се съветвам да ѝ смениш лагерите преди да я качиш. Аз така разглобих, напълно здрава 2140 кутия, нагерите нямаха луфтуве, но имаха шум като го поставя на ламарина (става като говорител) и завъртя лагера. Новите, естествено не са така. Един "рем. комплект" лагери, семерини, синхронизатори и др дреболийки със сигурност ще повишат комфорта.

Август 10, 2020, 09:10:10
Отговор #319

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво за разходката до Ахтопол. 2140 си е съвсем в реда на нещата да те закара безаварийно. В тая жега е нормално за температурата.
Ъпдейт. Нищо им няма на скоростите на синята. Свалихме скоростите на черната, взехме от тях елементите на ръчната спирачка и ги сложихме на синята. Това отне няколко часа и много ругатни. След оглед на двата налични кардана се оказа, че оня стария на синята, на който му сложих нова задна част, е в пъти по-добър. Първо, не съм стегнал хубаво гайката на фланеца след висящия лагер. Второ, беше обърнат и фланеца на задната част спрямо белега на тръбата на задната част. Става дума за едни резки, драснати от завода. Гледахме, мъдрувахме и накрая се получи кардан, готов за монтиране. Ура! Не вибрира, няма луфтове, супер.
Обаче Волгата пак вие като тролей на трета. Задният мост и по-специално главното предаване. Вероятно има лагер или лагери с паднала цементация. Ще разтурим моста - така и така трябва да й сложа нови ресори отзад (нали съм купил и стоят).