Автор Тема: Цени и обяви от близкото минало на ретро и ентусиастки модели  (Прочетена 45536 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 16, 2020, 22:27:00
Отговор #110

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ами не е от точно студенти.  :))
Още от 70-те год. Порше поддържат огромен изследователски център в селото Вайзах в провинция Баден-Вюртемберг, който и прави всякакви проекти за външни клиенти.
А и по-късно по време, в 80-те когато е проектирана тази Ибиза, ВАГ още не са собственици на СЕАТ, те са си вече, но и още независими, след откупването си от Фиат в 1982 година.

Така че главата на мотора, а и скоростите на 1 Ген Ибиза, са си Порше разработка.
А аз бих предположил, че тая ОНС глава има доста общи елементи с генерациите 1.3-1.5 мотори на Лада Самара, които по онова врече същия развоен център във Вайзах ги прави конструктивно като поръчка за руснаците.

https://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Ibiza

https://www.autocar.co.uk/car-news/anything-goes-throwback-thursday/throwback-thursday-1984-seat-ibiza-first-drive

Може и да си прав за тези глави, защото между Лада и Порше има една заигравка от '76-а година на ниво прототип (или както руснаците му викат - изпитателен модел) - ВАЗ-Порше 2103, за който така и никога не съм се задълбочавал да прочета нещо повече от тази снимка:


Ноември 18, 2020, 01:28:02
Отговор #111

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Аууу спомням си я тази червена 11-ка Турбо от първата фаза 11. Много е готина и ми е любопитно какво се случи с нея.
Като видях Ибизата се сетих, че на всичките такива, които се продаваха с бензинови мотори 1.2 и мисля 1.5 (а те не бяха никак малко), на всяка беше много важно да се упомене, цитирам "мотор PORSCHE" :D Естествено моторът е ВАГ-енски разработен от Порше (вероятно от студенти), а не присаден от някое Порше  :D

Аз в началото на 2000те карах такава Ибиза с 1.7 мотор бенз с надпис Порш на главата. Чел съм разни неща, но реално каква е истината нямам идея. Колата вървеше адски много като се има предвид че беше леко купенце с 4 врати .
Страхотна спредната малка кола вървяща като луда , основен проблем беше капризното окачване , което винаги го правиш и никога не е ОК , до такава степен, че веднъж правих обратен пред Румънското и минавайки през релсите  с пълен ляв такива трясъци чух из под мотора че се напиках :))) оказа се че толкова е отворила предницата , че полуосите излизат от шлиците при пълен волан :)))





Ноември 19, 2020, 21:56:53
Отговор #112

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Още една партида от 95-та.










'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Ноември 19, 2020, 22:17:55
Отговор #113

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Червеното Зет1 бе на моя добър познат в 90-те год, автотърговеца Викторио.
Пазарихме се с него над 25 години за колата.
Даже, като тогава му го докараха това Зет1 в 1992 год, купих през него един 1987 с126 420 СЕК, да ме види че съм сериозен, та белким да го предразположа )) за по-ниска цена на Зетката.
Но за това Зет-1 /което, имайки предвид произхода му, беше скъпо на цена/ Вики не щеше да дава отстъпки, и затова и си седя над 2 десетилетия подред непродадено.
Е, най-накрая, в 2015 год. някъде, таман да стигне той до по-разумна цена /колата нямаше платени мито и ДДС, и бе с пунти документи/, за съжаление почина.

Е ме тук с колата, карал съм го насам-натам само по паркинга на х-л Хилтън и по алейките на кучешката градинка  :)) зад хотела, че колата даже и транзитни номера нямаше.





А сребристия Е500 бе много хубава кола, и освен присадените му от версия Лимитед джанти, бе един от малкото Чочонета с тапицерия от плат- синйо и бяло каро беше.
След като са го купили някои на предполагам 100 и нещо бона в Марки, само половин десетилетие по-късно, в края на 90-те, дойде при Салех на Капитолия.
Салех първо му искаше 50-60 бона в Марки, ама най-накрая, веднага след Милениума, го даваше за 20000 ДМ точно.
Много ме кефеше тая кола, но точно тогава се зажених, и пари нямах за неразумни коли, и особено за по-скъпи и екзотични Бенцове.
Та спрях с купуването на осмаци поне за известно време, поне докато не почнах да се развеждам...  O:-)

« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 22:26:46 от USfan »

Декември 05, 2020, 12:31:37
Отговор #114

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
каталог на Кореком от далечната 1964...




За сведение, един щатски долар през 60-те години е струвал 4 дойчмарки!


Декември 07, 2020, 17:39:24
Отговор #115

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Изрових още списания и реших да кача някои по-интересни неща.
Постарах се да разделям по категории и започвам с хот (за времето си) хечове, в т.ч. не знам колко са подходящи 929 Купето и 1.6 Сирокото, но биха стояли странно при другите автомобили.

Обявите са от 1997-1998 г.

Enjoy! O0



Много ми е интересно дали този Плимут Лейзър е просъществувал в България. Интересна американка, с "оризово сърце" по онова време, когато едва ли някой е чувал за съществуването на такъв модел. Явно тогава е било модерно това означение "Ti" - Турбо инжекцион предполагам са описвали? Много вероятно да е била 4х4 2ка турбо с 195 кончета. ::)
А само като си помисля, че е бил на цената на един Кадет 1.4i направо ми пада шапката, за справка - тогава купихме семейното Опелче за 7000лв. :))

Декември 07, 2020, 18:36:22
Отговор #116

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брандираните като Плимути реално Мицута Еклипси, в БГ си бяха редки.
Но за сметка на това имаше поне няколко навнесени от САЩ в началото на 90-те години, още като бяха нови /вероятно крадени или на лизингови измами/ Игъл Талуун-и, които точно бяха версии с турбо и с 4х4.

Март 19, 2021, 11:46:08
Отговор #117

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Уж се старая да качвам авторски снимки само, но попаднах на това в една група за Мерцедес. Някой знае ли за тази екзотика нещо? 1999 година, в пловдивски автосалон.

'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Март 28, 2021, 20:33:10
Отговор #118

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За това единствено налично и тогава и сега в БГ оригинално и фабрично, едно от 500 бройки 1989 модел Ево 1, съм писал по-назад тук в темата, или в темата с екзотиките.

В периода от 1997, та до някъде 1998-99 год, го караше Евото в центъра на София една моя далечна позната, да кажем отн. млада тогава бизнес дама.
Преди него тя имаше едно новичко зелено Пежо 106 ХСИ ири ХСЕ, нещо такова. Пъргавелка беше това Пежо.

Като придоби Евото моята позната, основно го паркираше на Патриарха, преди 5-те кюшета, че тя тогава там имаше един бар.
По-късно, в 1998 или 1999 год, в София тя го запродава за примерно 13-14000 марки, или нещо такова, което горе-долу кореспондираше с тая и цена от Пловдивския салон от обявата, където е отишла видимо после след нея колата.

Не беше по-скъпа нейната или на автокъщата цената на Евото, от спрямо цената тогава на някоя стандартна 2.3-2.5-16в 190-тка.
След 2000 година, вероятно купена от тоя салон, колата отида в Пазарджик.
Още си е в добро здраве там, мяркал съм я последните години да я карат, макар и не редовно.
« Последна редакция: Март 28, 2021, 20:37:01 от USfan »

Март 01, 2024, 10:46:39
Отговор #119

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Цени на моделната гама на Мототехника за 1985 г.




Изненадан съм от наличието на Нива и Полонез най-вече. Освен пикапите от около 2000 г. модели, не съм виждал друг в България.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket