Автор Тема: Цени и обяви от близкото минало на ретро и ентусиастки модели  (Прочетена 45463 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 12, 2018, 21:46:36
Отговор #30

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Имах предвид, че пускам твоята публикация във фейса. Не съм имал информация за това до момента.

Септември 12, 2018, 21:47:58
Отговор #31

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Имах предвид, че пускам твоята публикация във фейса. Не съм имал информация за това до момента.

аааа ясно  :D разбира се, а и тя си е от официална страница на таблоид :)

Юни 12, 2019, 23:26:10
Отговор #32

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Здравейте. Да раздвижа малко темата с нови материали.  :D Идните дни може да кача още, но за сега:

1995 г.




« Последна редакция: Юни 12, 2019, 23:29:59 от Cosworth96 »
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Юли 07, 2019, 11:06:21
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много интересни снимки, качвай още обяви на по-интересни коли, ако имаш.  :)

Три от колите ги различавам веднага по мои спомени на живо опреди 15-25 години, освен ако не съм виждал едно време други коли, ама баш същите модели и версии в същите цветове, което е доста малко слабо вероятно.

Сребристия Е 500 Чочоне беше ориг. и рядка версия- Лимитид /Лимитида, правен само в 500 бройки, дебютира в 1994 год/, и вися сума време на Капитолия 5-6 години по-късно от времето на обявата, вече за само 25000 нови лева, след 2000 година.
Лимитида се познава се по пръсканото розе-шагрен кожата в салона, и по тия 6-лъчеви 17-ки джанти от 190 Ево 2.

Единствения друг Лимитид Е500, дето съм виждал на живо тогава в БГ, бе обаче черен металик на цвят, и бе собственост на Първа частна банка, преди още банката да фалира в 1996 год.

https://www.automobile-catalog.com/car/1994/1568285/mercedes-benz_e_500_limited.html

А същия 3.4 литров АМГ, но беше тъмнозелен Бенц Е клас в124, ако не греша, и е бил негов, имаше в средата на 90-те години футболиста Емо Костадинов.
Не знам дали го е купил нов редовен от АМГ, или са му го набутали нашенски прекупвачи-джамбази леко ползван, и евентуално нередовен. Този на обявата ако е бритиш зелен, така не се вижда тук добре на скана цвета, трябва да е Емовия, предвид редкостта на цвета.

Другата кола, дето помня на живо, е сребристото Купе яйце еС 2, което е от първата серия на В4 80 купе еС2.
Някъде близо 7-8 години след тия снимки, в 2002-2003 год, ходихме да го гледаме за купуване с колегата Петер1989, той ще се сети, чак до Пазарджик. Не помня на какви табели бе тогава, май на ПЗ.
Една местна двойка тарикати, го продаваха за 6500 ДМ, или бартер за кой каквото даде.  :))

Пешо им даваше тогава неговия хубав бял Голф 3 ГТИ, и така едно приятелско доплащане от 500 кинти. ;)
Но по мой съвет, си искаше колата да има издаден протокол за рентген преглед на номера на рамата.
Местите собственици обаче не щяха да минават на рентген, още докато е тяхна колата, и така се провали бартера.

По-късно Пешо каза, че гледал колата да се продава на тогава оборотния Димитровградски пазар, и за още по малко кинти цена.
Интересно, какво стана с това Купе еС2, бе ранна версия с само 5 ръчни скорости и 220 коня мотор.
Беше както се вижда, сребристо, с черна кожа салон, и поне аз, не съм го виждал никъде в БГ, поне не в Пазарджик или по София.
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 11:21:18 от USfan »

Юли 07, 2019, 12:50:42
Отговор #34

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
1999 г.

Предварително се извинявам за огромните размери, още свиквам с качване, сканиране и т.н.  :)

Фавориът ми (ставайки ясно от nickname-а ми)




Триумфа изглежда интересен...



Интересно 911, 2х Джаг, и Ауди Кабриолет Б4. 725tds горе, по-скоро създава смут в тази си разновидност.  O0



928 GTS



Corrado G60 (един от авто-идолите от детството  :shy: ) и интересн Акорд, такъв не съм виждал... май, че.



Тези също ми бяха много интересни... 12.000 DM, на няма и година?!



И тези...



Не знам колко са редки и интересни, по-скоро са скрапове вече, но все пак в тези разновидности биват. Жалко за тези Роувъри, че не се виждат вече, изглеждат супер. Вектрата е ясно, че е за скрап, но пък е 4х4. Леко ще се отметна, по времето на тези обяви, нашите имаха такава Вектра А, имаше спортни педали и спортен накрайник от D&W и беше в един много рядък тъмно син цвят за тези Вектри, на тъмно огреян от улична лампа, лилавееше... Как и да е, надявах се да е нещо люто, дано C20NE или C20XE, 4х4, докато не ми беше казано, че е 1.6i GLS, ама била на някакъв тунинг фен от Мюнхен, та имаше актуални деведесетарски аксесоари по нея. Детска радост, шарени бонбонки. Беше добра за времето си, много надежден автомобил, но за жалост гниещ в последните и години на ползване :)) Омегата няма нужда от коментар, Пасата се вижда, че е сериозна версия. Та в тази си мисъл, се извинявам, че покрай по-интересните обяви, се навъртат и такива за Голф 2-ка 1.3 или някакви коли, които по-масово се карат и сега, въпреки, че тогава са били само да ги спреш пред някое кафе в Студентски.  ;D
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 13:02:12 от Cosworth96 »
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Юли 07, 2019, 13:19:45
Отговор #35

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
оооо да, тези Cosworth-и си ги спомням ... имаше и бели такива :)
Едно време имах тонове Автооказион, а малко по-късно и Автобазар ... буквално от 1994 - 2000 г имах почти всички броеве ... може би броени единици да са ми липсвали за всичките тези години и тиражи, но в един момент последва преместване от жилището, а в един ъгъл буквално имах две камари високи по 50-60 см само с тези списания и някой друг от немските Auto Bild (естествено пак серии от втората половина на '90-те) ... всичко отиде в кварталният пункт за изкупуване на хартия  :-\ (към онзи момент имаше тук таме такива)

Юли 07, 2019, 14:16:47
Отговор #36

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
оооо да, тези Cosworth-и си ги спомням ... имаше и бели такива :)
Едно време имах тонове Автооказион, а малко по-късно и Автобазар ... буквално от 1994 - 2000 г имах почти всички броеве ... може би броени единици да са ми липсвали за всичките тези години и тиражи, но в един момент последва преместване от жилището, а в един ъгъл буквално имах две камари високи по 50-60 см само с тези списания и някой друг от немските Auto Bild (естествено пак серии от втората половина на '90-те) ... всичко отиде в кварталният пункт за изкупуване на хартия  :-\ (към онзи момент имаше тук таме такива)

И аз имах какво ли не като списания, даже някакви немски за обяви от 2000-2001 г., обаче ми останаха оскъдни бройки (Автооказион 1994-1999, а тези са от Автокъщи 1999). Ауто Билд немски за жалост нямам... Така де, имам, ама една позахабена бройка от 1991 г.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Юли 07, 2019, 14:31:55
Отговор #37

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, Спитфайъра, производство 1971 год, от най-бързата по известни причини, версия Мк3, оборудван с заводските екстри- хардтоп, спицови джанти, овърддрайв, и с двуцветен с кантове винил салон, беше мой през 90-те години.
Пролетта на 1994 год. го купих от една вървежна тогава мадама, женена за чужденец, а той в 1991 год. го бе купил от един барман в Японския хотел. Бармана па в 1988 год. го бе купил от известния полковник Стоенчо /с Ламбото/.
А през 70-те години, Стоенчо го купил от един известен наш тогавашен баскетболист, но не Глушков и не Голомеев.

За съжаление, след като го покарах Спитито едно лято, го подарих на тогавашното си гадже, по случай абитур. и бал.
Тогава имах няколко други коли, та някак си не ми беше приоритет да пазя Спитито, а и бях влюбен...  O:-)

Тя екс-гаджето всъщност много го харесваше Триумфа, и ме и врънкаше през цялата 1993 год. да го купя.
Преди него имах и 2 други Триумфа кабрио, но по бабешки модели- Хералди.
А след купуването на Спитито и известно каране от нас двамата с екс-гаджето, го бях разглобил и го закарах за изкърпване и боядисване.
След като мацката го взе /всъщност чак 2-3 години след бала и, понеже се проточи кърпенето и боядисването, а и не беше дълго време събран/, после тя отделно додаде още пари да го претапциира, и за разни нови други части, като стъкла, гюрук и прочее.

В крайна сметка, отдавна се бяхме скарали, тя си беше прибрала колата, и реши да го пусне в готовия му вид за продаване, в 1999 год. някъде, и го изтипоса на къщата Софавто за продаване на тая цена.
Като го видях да се продава, макар от вече 4-5 години да не бяхме гаджета с мацката, доста ме ядоса /понеже преди да го вземе, само разправяше как щяла да си го кара цял живот, да си събира пари да си го поддържа и прави, и т.н/, та и намерих тогава актуалния ГСМ и и се развиках, но отърва боя, имах си сантимент към нея.
Не че не сме се били много като гаджета още де, тя си беше агресивна, но нали съм кавалер, много не отвръщах, хаха...
качвал съм му тук мои няколко едновремешни снимки на Спитито, трябва само да видя в коя тема са.

Така или иначе дълго време никой не и даваше тая цена, и тя го продаде на някакъв приятел на едно от следващите и гаджета, за само 6 или 7000 малки, нещо такова.
След това тоя дето купи колата, я разглоби наново някъде, и взе та после умря, а талона и документите още са на името на бившето ми гадже.
Та тя ми си е оплакваше преди 2-3 години, че са и начислили в общината вече 2-3 бона данъци за Спитито.
Такива работи, с момите англичанки...

Иначе крилати с 2 врати спортни Сиери аз имах две бройки в 90-те години- черен 4 цил. турбо РС, и бяла 6 цил. ХР4и.
Черния РС беше с кожа, климатик и люк, а белия ХР беше чиста хомологация, бял с бели стъкла, без нито една екстра.
ХР-а в 2001 год. го продадох на някакъв касов обирджия от жк. Дружба, току-що излязъл от затвора а черното Коси още в края на 90-те го продадох на някакви сутенйори от Велинград.
Поне в 90-те години, такива типажи караха Косуъртите, хаха...   :))
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 14:36:16 от USfan »

Юли 07, 2019, 15:11:28
Отговор #38

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Баскетболист във Спитфайър?  :-\

Интересна история. Аз колата на гаджето да дам - НЕ! А и все едни претенциозни ги намирам, да е автоматик, да вози меко... различно от това, което карам.  :)) ,  което ме отвежда на мисълта за Cossie-тата, щото тя моята нали е "уж такава", поне доработките по двигателя. Аз винаги съм си мислел, че такива коли са се карали от рали пилоти, ентусиасти... а тези другите, за които иде реч, все си ги представям в някаква Е30-ка, с китове и спойлери. Не съм го видял това време за жалост (вероятно), заради това и се кефя на такива истории свързани с автомобилите. O:-)

Имало ли е много такива коли у нас тогава, изключваме рали спорта? 
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Юли 07, 2019, 23:53:40
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, не е за учудване размера на първия му БГ собственик, ако е било така.
Спитито, както и малко по-големия му на размери и мотор конкурент- МГ модел Б, макар и тесни на салон, имат доста дълги ниши за краката, та са удобни и за дългучи.
Още повече, че на Спитито, както и на повечето тогавашни Триумфи, а и на Джаговете от всички ХЖ6-ХЖ12 серии, кормилото им се регулираше механично на дълбочина.

А въпросната бивша моя мацка обичаше по-интересни возила, нея си я бях забил покрай едно Бертоне х1-9, дето имах още в 1991 год. Беше се качила да се вози на Фиатката в моята екс-махала в София, впечатли я на форма тогава много, и така.
После тя като извади книжка и почна да кара, я научих да кара и мотори.
Даже известно време имахме и една обща Ямаха ФЗР 400, дето тя активно си я яздеше и даваше ръчки, редовно и без шлем.

За спойлерите и преправените Е30, в София дори и кварталните по-сериозни играчи, хеле па някакви такива, с да го кажем, на национално ниво далавери, в 90-те години въобще не караха имитации и присадени спойлери.
Ако се концентрираме да визираме хомологирани бегачки, такива типажи, там гравитиращи около новосъздадените групировки, а и всякакви самостойни фигури, имаха масово най-вече 190 Е 2.5-16, Сиери Коси от по-новите с 4 врати и двойно, Ескорти Коси, Калибри турбо, яйца Купета еС 2, Интегралета доста, вкл. и Евота, доста М5 е34, и тук-таме М3 е30-ки.
Вкл. на някои случайно им бяха изпаднали и ултраредкн версии като кабрио М3 е30, М5 3.8 комби, и едно Джони Чекото едишън М3 имаше даже.

Всичката тая наличност не беше за учудване, понеже нови и почти нови такива бегачки ги докарваха в периода 1991 год, чак до средата на 90-те години, в бая количества,  крадени от Веста, и дошли тук пререгистрирани в Сърбия, Турция и Румъния.
А имаше и докарани много още необявени на щета на немски, австрийски и белгийски регистр. номера.
И на тия всичките нови, но ментета на произход коли, цените им за инсайдъри бяха умерени, средно по 10-20000 марки за тоя тип коли.
Голяма част от такива гепени внесени коли естествено ги купуваха прекупвачи, дето после им искаха по 30-40000 марки.

Поршето 928 ГТС тук заслужава внимание.
То бе редовно на документи, поне след 2000 год. го минаха нови с синя лента Соф. номера.
Карал съм го пробно някъде след 2002-2003 година, когато след доста престой на 50-40-30000 марки, накрая собственика му, един стар номенклатурчик- Гацо, който имаше и други интересни коли, живееше до Парк-хотел Москва, го запродава и за 25000 нови лева.
Накрая той ми каза че го продал точно за 10000 долара, което тогава беше към 17-18000 лева.
Бе идеално, само с 2 недостатъка- скучен черен цвят, и автоматик.

Аз много му бях навит, ама по онова време един приятел ми беше пратил от Канада едно разбангйосано синйо 1986 930 турбо, да го продаваме партийно и да делим парите.
По него имаше да му се сменят разни работи като стъкла и джанти, плюс му свалих мотора за смяна всички уплътнения и семеринги /а те при въздухарките 911 са много на брой, и бая работа/.
Трябваше на 930-ката и мито и ддс и акциз да му се плаща, та нямах пари за глезотии и друго Порше.
В крайна сметка продадох турбото необмитено на Капитолия за 30 бона в лева, от които моите пари бяха половината.
Присетих се после за Гацовото ГТС, за съжаление 928-цата беше продадена мече.

Па и още бях тогава свежо семеен, O:-)  трябваха ми пари за в къщи, а и имах 2-3 броя други отн. непрактични коли.
А и за десерт, от Капитолия ми набутаха за част от сделката срещу 930-ката, едно пак 1986 год. произведено Порше, но в съвсем противоположния ценови спектър на 930.
А именно, едно базово тогава за 80-те, 924 еС модел, което още си го пазя.
И от цялата сложна схема, останах с малко пари печалба, и едно Порше, но нито 928, нито 930, а с Порше за фризйорки.  :))
Но така е, в живота идеални ситуации няма..
Имам огромен сантимент към 928, и още тъгувам за някое такова, дори и чист 928 еС, но цените на хубавите вече скочиха много.

Ами от по-бързите Сиери, оригинални Косита с 2 врати съм виждал в БГ само 2 броя- моето черно, и едно препръскано жълто, караше го един Пазарджишки пилот на високопланинско и затворени маршрути, като писта София, в 90-те години.
Ама имаше неговото номера и го караше и по улиците, специално по софия и на на абитур. балове съм го виждал.
Някъде след 2001 год. го продаваше дълго време за 7000 лв, после някъде изчезна жълтия РС Сиера.

Имаше в 90-те год. и поне няколко ХР4и, като моето, които бяха двувратки версии само на задно /както и при Косито, ранните версии ХР4 са на задно, а по -новите с двойно ХР4х4 са 5-врат хечбек/.
Ранните други налични в София освен моя ХР4и, бяха две бели като моя, един мишосив, и един гълъбово синйосив.
Имаше тогава в София специално, и поне няколко Меркур ХР4ти, което е амер. версия с 2.3 турбо мотор от Мустанг СВТ.
Американките бяха всичките с кожа и климатик, и даже и автоматици на някои.

Сред феновете след 2000 год, на бързите Фордове, се носеше легенда, че имало в БГ и оригинален черен РС500 Коси, британската версия с десен волан и ъпгрейд на 230 коня и по масивните преден спойлер и джанти.
казваха ми, че е бил в района на Велинград, дето продадох в края на 90-те, май в 1998 год, и моя.

Според мен бъркат, виждали са екс-моя вече като отиде там в района, па са объркали кормилото и версията, но кой знае.
От ралиджиийските пускани по състезания в 90те години Сиери Коси, всичките без жълтата дето съм виждал, бяха от по-късните 4-врати седан версии, обикн. от първата им серия от 1988 Сапфир Коси, само на задно предаване дето е.

« Последна редакция: Юли 08, 2019, 00:15:01 от USfan »