Автор Тема: Цени и обяви от близкото минало на ретро и ентусиастки модели  (Прочетена 45462 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 01, 2020, 23:49:53
Отговор #50

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Колегите са прави като се върна назад във времето,Ферари беше найстина ,но ме подведе ляво разположената ръчна спирачка и спартанския интериор,който си е характерен за тези автомобили тогава.Ръчна спирачка и на Тестароса и други модели е лява,все пак бяхме деца и се впечатлявахме от умопомрачителните 400км в час изписани на Кьонинга на таблото и цялата махала ходихме да зяпаме,затова явно съм се подвел :)

Април 02, 2020, 10:39:34
Отговор #51

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, да, за първите години на демокрацията си бяха впечатляващи коли.
Макар че за мен лично, правата проста линия на 348 винаги ми е била скучна, на фона на страхотната 308-328 преди нея, примерно.

Всъщност почти 10 години по-късно, някъде в 2000 година или около нея, Жълтия Киониг и едно 348, може би друга кола, може би и същата, ги имаше заедно пак седящи, но не на Вики, а на Капитолия. И двете вече бяха тогава порядъчно огрухани.
Кионига беше временно с сменен мотор обикновин осмак от пура, а 348-цата я описах по горе как седеше, с течаща вода през уплътненията над дясното стъкло към таргата таргата, и винаги локвичка,  :))  събрала се на седалото на дясната седалка.

Жълтия Киониг от 2000 год завися на тогава вече новите деинфлационни 49000 лв на Капитолия, а след 1-2 години, в 2002 някъде, Салех вече го даваше на 25, и тогава се продаде.
Е му тук снимки, вижда му се и километража.
Отстрани на една от снимките с Кионига, виждащата се в126 Пура Бенц е много известна кола- екс-всекидневната бронирана тъмносиня 380 СЕЛ на Бай Тошо,и после на Костов, и накрая на Татарчев, които едни журналисти фалшиво продадоха само по копия на документи в ТВ предаване, та да покажат измамите дето правят нотариусите.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8710.60.html

« Последна редакция: Април 02, 2020, 10:48:42 от USfan »

Април 02, 2020, 15:50:33
Отговор #52

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
348-цата във Вики съм я виждал по оказионите от 96-98 г. периода. Нещо около 100 000 марки ми се върти в главата и на мен.

В най-скоро време очаквайте включване с още обяви от моя страна. И аз още не знам какви ще изнамеря.  :shy:
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 02, 2020, 17:00:09
Отговор #53

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Най-страскащата обява от Автооказион за мен винаги е била Lamborghini LM002. Все още не мога да повярвам, че е имало такова чудо в БГ :)

Гледам сканираните ви обяви и си мисля, ама колко Интегралета сме имали, а?!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 02, 2020, 19:31:24
Отговор #54

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
Тук го има това 348ts


Ами, те машините на времето от филмите правят чат-пат и грешки.
Туко-виж не в 2000, ами в 1900 да попаднеш, и само електромобили и стиймобили да са на изгода, предвид че тогава са били вече отмиращ вид, хаха.  ;D

Иначе ето и останалите по-интересни обяви, които сканирах.
БМВ-та всъщност ги събрах не на 2, а само на 1 страница, но са пък доста разнообразни като подборка.

Да, наистина през годините всички ние сигурно сме изпуснали доста интересни коли.
Но, от всички сканирани тук, аз поне успях да прибера в гаража, почти веднага след пуска им по тези обяви, два броя доста оригинални и на малък пробег 80-ски янгтаймера.
Може да е интересно да сравните визуално рекламните им снимки от обявите, с някои малко по-късни снимки.

Тия две коли са постнатия на страницата с Фолцовете- син Голф 1 ГТИ кабрио, 1988 модел /получен и с 2 чифта ориг. за модела 14" и 15" джанти/, и постнатия на  страницата с УС-Фордовете- черен Мустанг 5.0 ГТ кабрио, 1987 модел /грешно записан в обявата като модел 1992, всъщност и на дебют и на производство е 5 години по-стар/.
Единицата взех през 2004 от Капитолия, а Мустанга, малко по-късно, през 2005, взех от тогава престижната, сега вече не чак толкова, автокъща - А2.

А като гледах снимките, видях още една позната кола.
Колегата Петер1978, не без моята активна помощ при преговорите :)) пък придоби 1-2 години по-рано, някъде през 2004, виждащия се на скановете с ГМ моделите, бордо металик Понтиак Транс Ам, 5.7, 1993 модел.
Този рядък за БГ ТрансАм с 6 ръчни скорости постави началото на дългата и успешна серия на колегата с придобиването само на интересни ТрансАм версии от различните генерации на модела Файърбърд. 






BMW 320CI  '04

Април 02, 2020, 19:53:44
Отговор #55

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, вярно че май бях качил едно 348 тарга, точно това.

Най-страскащата обява от Автооказион за мен винаги е била Lamborghini LM002. Все още не мога да повярвам, че е имало такова чудо в БГ.
Гледам сканираните ви обяви и си мисля, ама колко Интегралета сме имали, а?!

О, Интегралета от всякакви версии имаше доста много в БГ.
А в нач. до средата на 90-те год, поне по София, имаше повече Евота внесени, отколкото от по-старите 8в и 16в, защото новите Евота ги докарваха крадени, и отн. евтини на купуване без документи, или със сръбски документи.

А за ЛМ-а, мен по-скоро ме учудва, че нямаше няколко, а само 1 брой Ламбо-Рамбо. ;)
Това беше кола, на която /понеже на листова цена беше екстремно скъпа, а не се търсеше/ адски бързо и с много и падаше цената от чисто нова, нататъка във времето.
Така че за мен беше логично, повече хора от нашите кредитни милионери и други тогава ранно демократични баровци, да и се намяткат.
Ама народа у нас в БГ са си еснафи, дори и заможните, и логично, са си немско-любители.

В края на 80-те като отидох студент В Германия, чисто нови ЛМ-и в Ламбо представителствата в Южна Германия, ги продаваха по 300-320 000, и отгоре Д.Марки с Мервертщоера.
Цени ужас, точно като за коли за истински звезди, фабриканти, олигарси, плейбои, и прочее.
Но, само като станеха на 1-2 години тия ЛМ-и, и падаха на под 200 000 Марки.
Краси Стойчев от Трон неговия белия трябва в тоя ценови диапазон да го е купил, някъде под-над 200 бона в Маркони, понеже го имаше от почти нов, от 2-3 годишна кола, в 1991 или 92 год. някъде го подкара.

А в края на 90-те, цените на ЛМ-ите в цял свят бяха стигнали най-ниските си нива, понеже вече бяха почти или над 10 годишни коли, първите правени ЛМ-и.
Бяха си стигнали около и дори под 100000 марки на парче.
Карал съм тогава в края на 90-те в една автокъща в Германия, пробно един половин ЛМ, хаха, цената му беше 160 000 Марки исканата.

Пиша- половин  :))  защото тоя черен ЛМ, беше екс-собственост от нов в Германия на певицата Тина Търнър /тя тогава живееше редовно в Германия, че там един от поредните и съпрузи беше немски строителен работник/, и тя, било защото му беше счупила 12-така Кунтач мотор, или защото не можела да кара ръчни, му беше присадила 560 мотор от Пура, барабар с Бенц-автоматика.
ЛМ с автомат, и бучащ като ЗиЛ, хаха, да не го бях виждал но живо, нямаше да го повярвам.
А иначе беше си на усещане, все едно Хамър Н1 караш.

Капитолския ЛМ 002 най-накрая в 2002-2003 някъде, след като обиколи няколко собственици след Краси, взеха да му искат 59-65000 нови лева на Капитолия, и доста време вися на тия цени.
А и Салех сигурно и на 40-50 щеше да го даде на еднократно и накуп плащане, някой ако беше сериозен с кеша.

За произхода му на нашенския ЛМ не съм сигурен, дали е бил редовен, или тарикати са му доставили и набутали някой екс-краден на Стойчев, още като го е купил почти нов.
Съмненията са ми, понеже като стана по-евтин и на цена от 60 бона в лева, поне 2 отделни лица уж или реално го купиха от Капитолия, за да го изнасят /едните бяха руснаци/, и след неуспешни опити за пререгистрация и експорт, че и разхождане до Калотина, го върнаха на два пъти в къщата обратно.
А може да е бил тегав документално, не че е бил издирван от Европол/Интерпол, а понеже примерно е бил собственост накрая на някоя запорирана фирма.

Така или иначе, както съм писал назад в темата, по разни стари слухове от уж знаещи различни групи джамбази, тоя бял слон, заедно с един синйо-зелен Хамър Н1, отдавна спят вечен сън на дъното на язовир Монтана.  O:-)

Иначе като стана въпрос за Хамъри Н1, тоя ранен граждански бял Н1 6.2 Д пикап аз съм го намирал в Германия, купи го тук един наш колега, голям амер. фен.
Но след каране няколко години, и след ремонт на автомата и присаждане на 6.5 ТД мотор, преди 2-3 години си го изнесе обратно в Германия, че му даваха доста пари.





А този черен късен Н1 комби с оригинален 6.5 ТД мотор, го докара един мой познат от Канада преди 12 години, в почти нова кондиция.
След смяна на 2-3 собственика, още е някъде по София, предполагам.







« Последна редакция: Април 02, 2020, 20:24:14 от USfan »

Април 03, 2020, 00:24:12
Отговор #56

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Ето до какво се докопах по-рано днес. Започвам да качвам от утре на порциони.  O0

'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 03, 2020, 00:30:27
Отговор #57

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Айде, чякаме обявите с нетърпение.  :)

Април 03, 2020, 01:12:28
Отговор #58

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ето до какво се докопах по-рано днес. Започвам да качвам от утре на порциони.  O0


 :o :o :o

Април 03, 2020, 13:22:51
Отговор #59

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Както казах вчера вечерта, от днес започвам - ето първат партида. Написал съм годината на обявите в горната част, в случай, че някой се интересува.
Приятно гледане!















'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket