Автор Тема: Цени и обяви от близкото минало на ретро и ентусиастки модели  (Прочетена 45430 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 03, 2020, 18:51:50
Отговор #60

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
Това bmw z8 наистина ли е било в България ,или е снимано някъде по  немско с възможност за доставка
BMW 320CI  '04

Април 03, 2020, 20:21:47
Отговор #61

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Това bmw z8 наистина ли е било в България ,или е снимано някъде по  немско с възможност за доставка

Принципно е било с възможност за доставка. Както и Ягуар Ес-тайпа, Лексуса, жълтото Порше, Ферарито, W220-ката и сивата Ес8-ца. Специално за Поршето, Ферарито и Z8-цата ми се иска да разбера, дали USfan знае нещо? В неговите знания и спомени се надявам.  :))
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 03, 2020, 23:04:17
Отговор #62

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мой познат още в края на 90те си взе чисто новото тогава 360 /неговото беше купе червено на цвят/, и го караше по разни данъчни и митнически причини на СН номера у нас.
Сребристо 360 у нас не съм виждал.
Не съм виждал и жълта ГТ2 993.
Но около 2001-2002 имаше една фалшива сребриста ГТ2 993, правена само оптически, иначе на база нормално Турбо 993.

А Зет-8 съм виждал преди 13 години на Влас на откриването на Марината на Диневи на партито.
Тяхна си беше иначе колата, и бе черна, или там някакъв черен металик.
Малко по-късно, в периода някъде около кризата- в 2009-2010 години, даже я бяха дали тази Зет-8 на една мацка да я кара по Бургас, ако добре помня.
Мацката и беше прегряла нещо мотора осмак от М5, и тая кола си отвися дълго време в един бургаски сервиз за правене.
На мацката не и се даваха пари да я прави, а от гаража на Диневите сигурно бяха я забравили въобще тази кола.  :))
Не знам с тая Зет-8 какво стана, и дали е същата тая от обявата.

Както казах вчера вечерта, от днес започвам - ето първата партида.
Приятно гледане!

А, мерси, много интересни обяви.
Синия Голф 1 кабрио с двойните фарове и аеролифта от 1988 година нататъка правения, наречен леко неправилно на жаргон у нас- Карман Единица кабрио /всъщност всички 1-ци кабрио са във фирмата Карман сглобка/, е мой отдавна, от 17 години вече.

Той е от редкия- Класик лайн версия с цветово тонирани в само синйо, всичко вътре и вънка.
А именно- син мокет, син гюрук, синйо каро салон, син металик, и дори и в син металик вътрешните ръбчета на летите 14-ки тип Сироко 2 джанти.
Други особености му бяха серийните при Класик лайн- хидравличен гюрук, зелени електр. стъкла, централно закл, вкл, и на багажничето, и 1.8 литра от 2-ка ГТИ К-Жетроник мотора.

Тоя супер окомплектован и рядък с тия му екстри, и особено в тоя му непипан и запазен вид Голф 1, вися сума време на Софавто, защото сумата от 5990 ДМ, му беше цената без мито и ДДС тогава.
Тоест, към 6-те бона искани, допълнително около 4000 ДМ трябваше да му се доплащат за мито, ДДС, и КАТ.
Така излизаше към 10 бона в ДМ, или след края на 1999 год, в нови левове общо, да е регистриран.
Поради тая скъпа цена за Голф кабрио, макар и да беше доста рядка версия /за новото му състояние пък да е говорим/, той седя непродаден 3-4 години.
Аз обаче си го бях заплюл на дълги позиции :)) /както впрочем и разни други интересни по-спортни коли, които след чакане успях да взема в течение на годините, и някое от които още си пазя, по примера на Голфа/ и в 2003 год. го прибрах.
Но го взех вече регистриран на новите номера със синя лента, и освободен от мито, защото беше регистриран на инвалид. Е го, чака си поредното лято за кабрио разходки.



А от тук сниманите коли помня и това страхотно Рено Бакара 25, с 6 цил мотор, тъмнозелено с кафява кожа салон, много ми харесваше.
След първоначалната 10000 марки цена, на Капитолия то си отвися, и накрая Салех го даваше за 4000 марки, а на мен сигурно и още надолу щеше да го даде.

Трябваше да го купя тогава тоя бабиерник, та да имам и едно луксозно Рено в наличностите, че и говорящо при това.  :-*
Много тържествено, но смешно говореше на френски, италиански, и немски, по избор.
Сигурно е било от СН нов внос.
« Последна редакция: Април 03, 2020, 23:37:07 от USfan »

Април 04, 2020, 08:22:50
Отговор #63

Неактивен mihov

  • Публикации: 45



Може ли инфо за тоя Vector Competition...
Интересен ми е

Април 04, 2020, 09:18:55
Отговор #64

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Това е най-обикновена Тойота Супра с бодикит от една немска тунинг фирма, която се казва Вектор и няма общо с производителя на суперкарите Вектор.


'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 04, 2020, 17:43:27
Отговор #65

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това е най-обикновена Тойота Супра с бодикит от една немска тунинг фирма, която се казва Вектор и няма общо с производителя на суперкарите Вектор.

Точно, и това е една от няколкото внесени в БГ в 90-те такива Супри.
За една червена такава заподозрях, че колегата по-горе поста я бърка с Тестароса, понеже отстрани, отн. си приличат в силует и по формата на въздухозаборниците.

Април 04, 2020, 18:47:25
Отговор #66

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Точно, и това е една от няколкото внесени в БГ в 90-те такива Супри.
За една червена такава заподозрях, че колегата по-горе поста я бърка с Тестароса, понеже отстрани, отн. си приличат в силует и по формата на въздухозаборниците.

Преди години като започна поредицата и аз си помислих, че е някакъв модел на Вектор. Не ми е минавало през ума, че може да е Супра, но се сетих за това, което си писал назад за казуса с Тестаросата.

Интересно ми е само защо пише 1995. Тогава, от две години е в производство е вече последната Супра... опс, извинявам се, последната чистокръвна Супра.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 04, 2020, 19:30:20
Отговор #67

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Преди години като започна поредицата и аз си помислих, че е някакъв модел на Вектор. Не ми е минавало през ума, че може да е Супра, но се сетих за това, което си писал назад за казуса с Тестаросата.

Интересно ми е само защо пише 1995. Тогава, от две години е в производство е вече последната Супра... опс, извинявам се, последната чистокръвна Супра.

Е, джамбазите винаги лъжат за авторитет с 2-5 години, изкарвайки на обяви по-нови колите.
После ако случайно в талона пише друга год, аа- грешка в писането.

А и в 90-те за първа регистрационна година в нашенските бази данни в КАТ, пишеха годината и дата на първа регистр. в БГ, не изобщо датата на първата регистрация някъде другаде.

Април 04, 2020, 19:58:58
Отговор #68

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Е, джамбазите винаги лъжат за авторитет с 2-5 години, изкарвайки на обяви по-нови колите.
После ако случайно в талона пише друга год, аа- грешка в писането.

А и в 90-те за първа регистрационна година в нашенските бази данни в КАТ, пишеха годината и дата на първа регистр. в БГ, не изобщо датата на първата регистрация някъде другаде.

А, това за джамбазките писаници ми е ясно. В тея списания винаги съм се смеел на някои обяви. Това за номерата мислех, че не е така, но на един приятел 205-цата, която е от първите базови 954 кубикови версии, в талона беше по първа регистрация 90 и някоя (ако не ме лъже паметта от преди няколко години), когато явно за пръв път е била внесена в БГ, въпреки, че беше и все още е на С префикс със сините ленти, пререгистрирана във времето.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 04, 2020, 20:15:29
Отговор #69

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Още една партида... следва продължение.

П.С. Някой ако иска да му изнамеря нещо конкретно като модел да казва.  :)







'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket