Автор Тема: Цени и обяви от близкото минало на ретро и ентусиастки модели  (Прочетена 45442 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 05, 2020, 01:09:35
Отговор #70

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
 :)) :)) обявата с онзи Chevrolet Suburban ме подсети за относително нелепите по онова време транскрипции на бг, на някои от имената на моделите от английски на български ... "Субурбан"  :)) :))

Април 05, 2020, 01:19:17
Отговор #71

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
:)) :)) обявата с онзи Chevrolet Suburban ме подсети за относително нелепите по онова време транскрипции на бг, на някои от имената на моделите от английски на български ... "Субурбан"  :)) :))

КрОун Викторията не я ли видя?  :D

« Последна редакция: Април 05, 2020, 01:22:32 от Cosworth96 »
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 05, 2020, 22:21:27
Отговор #72

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
КрОун Викторията не я ли видя?  :D

хаха видях я, но заради късният час, не ми направи впечатление :) Иначе мисля, че този Crown Victoria е относително рядка версия спрямо тези от началото на този век, например ...

Иначе гледайки съпоставката в цените между конкретни модели спрямо сега ... направо падам ::)
Е36 325 струва с 20 000 по-малко от 964 Carrera 4 Cabriolet ... ако можеше и сега Поршето да е с толкова по-скъпо от едно 325 '93-и набор ...  ::) Та дори баварката е с почти 7 бона по-скъпа от 5 литрово Камаро!!  :))

Април 11, 2020, 19:24:16
Отговор #73

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
хаха видях я, но заради късният час, не ми направи впечатление :) Иначе мисля, че този Crown Victoria е относително рядка версия спрямо тези от началото на този век, например ...

Иначе гледайки съпоставката в цените между конкретни модели спрямо сега ... направо падам ::)
Е36 325 струва с 20 000 по-малко от 964 Carrera 4 Cabriolet ... ако можеше и сега Поршето да е с толкова по-скъпо от едно 325 '93-и набор ...  ::) Та дори баварката е с почти 7 бона по-скъпа от 5 литрово Камаро!!  :))

То идеята на американските коли като цяло е да получаваш много срещу малко.
Нормално е да толкова по-евтино. А за още по-мейнстрийм моделите (не, че и Камаро не е такова) гледам и по-ниски цени. (ще кача в следващите часове)

Тази Краун Виктория е по-малко известна от 1992-2011 моделите, заради и по-краткия си производствен период. Лично на мен олд бодито ми харесва повече. Особено последните й моделни години.

Очаквайте още материали.  :)
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 18, 2020, 23:28:54
Отговор #74

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Годината е 1993 дами и господа!

Пазарът на автомобили доста оглозган, сравнено само с 5-6 години по-късно.
Впечатление ми правят доста американски купета. Хората са мечтали яко в тия години явно.
 Въпрос към запознатите, сивият Транс АМ дали не е на чичо Стенли бройката?


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 19, 2020, 02:41:05
Отговор #75

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Въпрос към запознатите, сивият Транс АМ дали не е на чичо Стенли бройката?
Цитат


Митко, много хубави обяви си намерил, супер.

Да, това е сребристия Трансам на Стенли, който от нов го караше в БГ един стар лекар, върнал се след 1981 год. емигрант.
Човека в 1991 год. се пенсионира, и взе да продава колата по новите вече автокъщи.
А преди това, още в 80-те години в средата, аз лично се запознах с него още като ученик в ДВГ паралелката в Вилхелм Пик, и съм му я обслужвал редовно в сервиза на техникума ни.

Сменях и веднъж даже тогава предните амортисйори,
В техникума ни тогава имахме единствената в БГ машина-стенд за комп. диагностика на кривите на действие на амортисъйри, много беше ефективна.
Но то неговия си люляше отпред, беше видимо за смяна на стрътовете  и без диагностиката им.
Интересното е, че и сега, 35 години по късно, продължавам редовно и аз чат-пат да я обслужвам Трансата, и пооправям като има по-лесни проблеми, и както беше и по времето но техникума ми, все още без пари за труда, от чист ентусиазъм, хаха.  :))

Ето актуални снимки от вчера. Рових му на Транса там автоматичния смукач на карба Рочестър, ама не може да се оправи, трябва нов смукач-устройство.











Транса обиколи няколко автокъщи в периода 1991-1993 год, докато го купи един мой приятел ватерполист от ЦСКА, а от него го взе Стенли в 1999.
В 1994 пък моя приятел ватерполиста, кара едно мое тогавашно гадже на бала и в Парк хотел Москва с Трансама, ама мацката, куха лейка, след това някъде изгуби снимките от бала и от колата, барабар и с лентата.
А черния кадилак Девил от 1991, дето му искат 50000 долара, също е негов на Стенли сега.

Бордо Камарото от 1991 Зет-28, рядка версия  с 2 катализатора и с 5 ръчни скорости, к бившия ми 1989 Понтиак Формула, съм го карал яко няколко пъти, докато се продаваше частно пред автосалона в Зала Фестивална в пролетта на 1993.
Много зловещо вървеше с тия ръчни и чисти 225 коня мотор.
Пешо я знае от 10 години по късно, вече като беше бито канче Камарото, но още в ориг. вид.

А от черното Порше 924 еС УС-версия, разни кабели и други части са отдавна на моето Порше 924 еС.
Този дето го купи в 1993, го удари челно в 2000 год, и после от него го купи един приятел, уж да го прави.
Не го направи, и от него взех разни годни резервни части, като кабелите по инжекциона и мотора, дето сложих на моето.
« Последна редакция: Април 19, 2020, 02:48:24 от USfan »

Април 19, 2020, 17:31:34
Отговор #76

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Ето малко от моите стари Автооказиони.
Сега видях най-стария ми е от 93та.
















« Последна редакция: Април 19, 2020, 18:10:05 от toto »

Април 19, 2020, 19:27:23
Отговор #77

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, колко интересно, тоя Битер Сц, с големите джанти садени отзад, дето турчин на име го продава, седеше на паркинга отпред в нач. но 90-те години на хотел София, сегашния Радисън.

Разни турци се мотаха и говореха около него редовно, но май беше на немски номера Битера.
Озорили са се в Турция в 1993 от тогава 200 % мита там за внос, и са решили да се отърват от него в БГ.
После в БГ не съм го виждал де, сигурно са го реекспортирали нанякъде, ако не в Турция.

Април 20, 2020, 21:59:49
Отговор #78

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Ха, колко интересно, тоя Битер Сц, с големите джанти садени отзад, дето турчин на име го продава, седеше на паркинга отпред в нач. но 90-те години на хотел София, сегашния Радисън.

Разни турци се мотаха и говореха около него редовно, но май беше на немски номера Битера.
Озорили са се в Турция в 1993 от тогава 200 % мита там за внос, и са решили да се отърват от него в БГ.
После в БГ не съм го виждал де, сигурно са го реекспортирали нанякъде, ако не в Турция.

Тези не бяха ли с 3000 кубикови шестаци на Опел от онези години?
Много интересна кола, чел съм, че ги е имало и с 4х4. Нещо много издадени навън ми се виждат задните колега. Иначе дизайна е един път. Малко на Ферари 400i прилича, даже доста бих казал.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 21, 2020, 00:14:33
Отговор #79

Неактивен pateto

  • Публикации: 26
Не само, ами в основата на тази марка винаги са били модели на Опел. В миналото поне успешно са ги замаскирали Сенаторите под формата на дизайнерско, вдъхновено от Ферари купе, но в последните години просто сменят Опелската емблема на вече предишните поколения Инсигния и Астра и не пипат нищо друго. А тия Оказиони от 93-97 заслужават да се изложат в музей. Да можеше днес да се види Порше на жълти номера, или пък пловдивското Интеграле, във Враца също е имало какво да се види, ама там открай време си е джамбазко средище. И веднага изниква в съзнанието въпроса колко ли от тия коли все още са някъде по пътищата, колко са напуснали пределите на България, или са завършили земния си път... И аз имам няколко броя на Автооказион и Автокъщи от 2002-2006, те не са чак толкова интересни, но ако има желаещи ще ги снимам криво ляво.