Автор Тема: Цени и обяви от близкото минало на ретро и ентусиастки модели  (Прочетена 45389 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2016, 12:27:05
Прочетена 45389 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Покрай дискусията в една друга тема си намерих стари наши БГ автосписания със стари обяви и цени.
Поне някои от цените, както и колите са интересни от днешна гледна тона.
Ще ги напусам тук сканирани в близките дни и седмици, групирани по страни на производство и марки.

Ето днес цени на някои италиански екзотики и спортни модели.
Обявите в периода 1997-2003 година.
На едната страница има Ланчи и Масерати, а на другата, някои Фиат и и Алфи.
Интересно е Рейтон Физорето на Любо Ганев.
Трябва да се отбележи, че тук постнатите в много случаи са първо публиквани цени.
При престой на колите цените естествено и по следващите обяви, и при реално продаване, падаха драстично.





« Последна редакция: Март 18, 2016, 12:53:19 от dido1903 »

Март 18, 2016, 12:53:09
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Качвай ги с по-висока резолюция, че така нищо не се чете, а снимките нямат опция да се увеличават.Иначе страхотна идея, хем човек да си спомни, а и да си свери часовника ;D

Март 18, 2016, 12:59:15
Отговор #2

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
За мен ще е интересно и да разбера какво се е случило с автомобилите.
Ще видя какво е оцеляло при мама  :) и може и аз да качвам разни неща....

Март 18, 2016, 13:15:42
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Качвай ги с по-висока резолюция, че така нищо не се чете, а снимките нямат опция да се увеличават.Иначе страхотна идея, хем човек да си спомни, а и да си свери часовника ;D

Добре, ще напускам утре и разни други коли по-интересни на типове, евентуално на по-добра резолюция.
Сега съм насторил скенер ана 200 резлция не ми се бъзикат насторйките,ч е бавно ще поч енд сканира.
Ама ти си сейнвни на твоя комп снимките като файлове ДжПег, и после ще може да си ги гледаш като картини с плюс-минус увеличаване, и да ги видиш по детайлно.

Ами с Ево Гралетата ли какво стана...  :))
Синйото го караха и препродадоха в Пловдив.
А бялото много се въртеше по София. През 2005-2006 го мярках често по улиците в центъра.

Ето и някои редки оризарки, както и обяви на англичанки и Сааби 1 Ген 900 кабрио.





« Последна редакция: Март 18, 2016, 13:32:54 от USfan »

Март 18, 2016, 13:52:18
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Качвай ги с по-висока резолюция, че така нищо не се чете, а снимките нямат опция да се увеличават.Иначе страхотна идея, хем човек да си спомни, а и да си свери часовника ;D
Като кликнеш с десен бутон и от падащото меню избереш "view image" / "покажи изображение" ще ти ги даде на цял екран, че и допълнително може да ги увеличиш с лупата.
Иначе много интересна и полезна тема - всичко черно на бяло, а не приказки по памет от сорта на "имало едно време..." :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 18, 2016, 16:18:52
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Благодаря за съвета!

Март 18, 2016, 17:07:06
Отговор #6

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Фиат 850,Сиерата и Омегата 3.0 купувам ги  :D :D ;D
FORD - Found On Road Dead

Март 18, 2016, 21:20:04
Отговор #7

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Люси, знам че ще е голяма играчка, но снимай всяка подобна картинка поотделно и я качвай в хубава резолюция  :o Имал съм камари с Автооказиони от 1994 - 1999-02 години и всичко замина на вторични ... сега такива носталгии ми вкарваш, че ме е яд на себе си :(
Не е истина какви коли се караха именно в тези години у нас!

Март 19, 2016, 20:05:19
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, знам че ще е голяма играчка, но снимай всяка подобна картинка поотделно и я качвай в хубава резолюция  :o Имал съм камари с Автооказиони от 1994 - 1999-02 години и всичко замина на вторични ... сега такива носталгии ми вкарваш, че ме е яд на себе си :(
Не е истина какви коли се караха именно в тези години у нас!

Ха, поотделно да ги сканирам, абсурд.  O:-)
То е голяма игра и да ги позиционирам горе-долу угледно и по марки в тоя им вид с 20-30 обяви на скан на А4 нормален скенер.
А и тия дни ще имам да сканирам поне 10-20 страници с обяви по концерни на немски и УС марки, а и някои други, та ще си е така или иначе бъзикня.
То само БМВ-тата ще да са поне 2 сканирани страници с обяви, колегата Мичев ще се зарадва.  :)

Иначе Омегата базово Ево 500 със само 3 литра дуал Рам 230 кс мотор последно седя на Софавто преди шест години за 7000 лв, доста по малко от тук обявата. Ама беше поразпърцана и покривена на панели вече.

Март 19, 2016, 23:34:49
Отговор #9

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ще се зарадвам аз :(, а измисли сега и машина на времето и може и да стане :D