Автор Тема: Цени и обяви от близкото минало на ретро и ентусиастки модели  (Прочетена 45550 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2020, 00:33:34
Отговор #80

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не само, ами в основата на тази марка винаги са били модели на Опел. В миналото поне успешно са ги замаскирали Сенаторите под формата на дизайнерско, вдъхновено от Ферари купе, но в последните години просто сменят Опелската емблема на вече предишните поколения Инсигния и Астра и не пипат нищо друго. А тия Оказиони от 93-97 заслужават да се изложат в музей. Да можеше днес да се види Порше на жълти номера, или пък пловдивското Интеграле, във Враца също е имало какво да се види, ама там открай време си е джамбазко средище. И веднага изниква в съзнанието въпроса колко ли от тия коли все още са някъде по пътищата, колко са напуснали пределите на България, или са завършили земния си път... И аз имам няколко броя на Автооказион и Автокъщи от 2002-2006, те не са чак толкова интересни, но ако има желаещи ще ги снимам криво ляво.

В Германия в нач на 90-те съм виждал на живо СЦ с двойно предаване Фергюсън, произведен май беше в 1982 год, и даже беше с ултраредката кабрио каросерия.
Някакъв мръснобял отвън на цвят беше, с жестока табак-кафяво кожа в салона.
Май бе автомат, а тук в линка долу, описват единствения с Фергюсън система с ръчни скорости СЦ купе.

Според продавача на онова кабрио с двойно, един джамбазин полу-поляк /каквито в 80-те и 90-те, по разни причини, доста се въртяха във федералната република/, дето тогава му искаше нещо от порядъка на 30-40000 ДМ цена на старо, тоя Фергюсън кабрио версия, нов бил с листова цена от много над 12000 ДМ в 1982 год.
Имам му накъде снимки от нормална лента, правени на тоя кабрио Битер в 1991, като го видях, ако ги намеря, ще ги сканирам и постна тук.

https://www.pistonjuice.com/1984-bitter-sc-4x4/

А понеже тия дни ще пускам едни интересни обяви и снимки от няколко броеве Оказиона и Автобазар списания, всичките издания от 2006, за да не си правиш излишен труд и да дублираш твоите с моите страници сканирани, ако можеш сканирай по-редките коли от 2002 до 2005 годините списания.
Там, примерно по-интресните снимки и обяви от по-премиумните автокъщи, като Капитолия, Софавто, А2, Ситикар, и други разни, и от рубриките с частните обяви, от броевете ти.
А и по-ранни списания с обяви ако имаш, ги напускай тук. Ще ги гледаме с кеф.

И тогава имаше доста интересни коли, и особено веднага след Милениума, имаше екзотики, които вече са станали 10-15 годишни на възраст, у нас на много вече ниски цени.

Април 21, 2020, 00:39:50
Отговор #81

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Не само, ами в основата на тази марка винаги са били модели на Опел. В миналото поне успешно са ги замаскирали Сенаторите под формата на дизайнерско, вдъхновено от Ферари купе, но в последните години просто сменят Опелската емблема на вече предишните поколения Инсигния и Астра и не пипат нищо друго. А тия Оказиони от 93-97 заслужават да се изложат в музей. Да можеше днес да се види Порше на жълти номера, или пък пловдивското Интеграле, във Враца също е имало какво да се види, ама там открай време си е джамбазко средище. И веднага изниква в съзнанието въпроса колко ли от тия коли все още са някъде по пътищата, колко са напуснали пределите на България, или са завършили земния си път... И аз имам няколко броя на Автооказион и Автокъщи от 2002-2006, те не са чак толкова интересни, но ако има желаещи ще ги снимам криво ляво.

Снимай ги, ще са интересни.
Аз някъде там около 2001-а спрях да си го купувам, когато станах студент. Иначе от '93-а до 2000-а ги имах почти всички броеве и всички тези сканирани обяви сега като ги гледам ме връщат в младежките ми и тийнейджърски времена O0 Помня ги като че ли е било вчера, всяка една кола :) Също имах почти всичко и от АМ Беда и немските Auto Bild, като темата с класиките винаги ми бе любима и почти винаги имаха постер по средата на списанието ... защото е фотос от две страници точно в средата, където са двете скобички :)

Дори се сещам един забавен момент, може би '95-а е било, когато дебютираше модела A3 на Ауди ... в АМ Беда имаше малка снимка със заглавие "АЗ новото Ауди" ... и аз преди да прочета статията си виках ... брей това Ауди се представя от първо лице единствено число "АЗ", а то било А три  ^-^ хаха то тогава май още А4 не бе излязло и аз нали съм бил на около 14 ...  ::)

Април 21, 2020, 01:05:11
Отговор #82

Неактивен pateto

  • Публикации: 26
Ще ги снимам днес през деня, или тия дни. За съжаление по-ранни нямам, най-старото в "колекцията" ми е един брой на Автокъщи от 2002, където фигурира всеизвестният Кьониг Спешъл, тогава все още жълт. Колкото до "неоказионните" списания имам по един брой на италианското Automobilismo, Ауто билд и Автожурнал все от 2003, едно гръцко, и всички броеве на Аутобилд от есента на 2010 до към края на 2012, когато изгубих интерес да го чета заради вечното пристрастие към ВАГ групата.

Април 21, 2020, 22:43:08
Отговор #83

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Да раздвижа с темата някоя друга обява от мен. Този път не съм ги надписвал, всичко е от 2001 г.

Има някои мейнстрийм модели, но в по-редки и интересни версии.





На Поршето надписа на вратата е един път! :-X
« Последна редакция: Април 22, 2020, 00:38:50 от Cosworth96 »
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 21, 2020, 23:53:04
Отговор #84

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100

Дори се сещам един забавен момент, може би '95-а е било, когато дебютираше модела A3 на Ауди ... в АМ Беда имаше малка снимка със заглавие "АЗ новото Ауди" ... и аз преди да прочета статията си виках ... брей това Ауди се представя от първо лице единствено число "АЗ", а то било А три  ^-^ хаха то тогава май още А4 не бе излязло и аз нали съм бил на около 14 ...  ::)

Няма как, първата А4 излезе 1994 г., а А3 две години по-късно. Ама то нормално човек да се бърка. И аз май го бърках така. 🙂
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 22, 2020, 00:05:49
Отговор #85

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
На Поршето надписа на врата е един път! :-X

хахахаха  ^-^ :))

Няма как, първата А4 излезе 1994 г., а А3 две години по-късно. Ама то нормално човек да се бърка. И аз май го бърках така. 🙂

Да, май е така ... може би броят е бил '95-а, тогава го представяха това А3, но наистина, като е първият модел от този клас и моделно обозначение, заглавието така написано правеше заблуда :)

Април 23, 2020, 20:49:02
Отговор #86

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Някой нещо ново да качва?  :)
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Април 23, 2020, 23:41:29
Отговор #87

Неактивен pateto

  • Публикации: 26
Започвам с малко обяви от 2002 година. Оказва се, че по броевете от 90-те има доста по-инетересни попадения, сравнени с по-близкото минало, но все пак да сверим часовника за цените, и за това какво е било вървежно през тези години.

Октомври 04, 2020, 17:33:19
Отговор #88

Неактивен Bmw320is

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте, нов съм във форума. Форума е много интересен, изчетох много теми с огромен интерес. Любител съм на бмв (в частност по стари модели, но не ретро Е30, Е34, е36, е38, е46 итн). Ще може ли хората със тези оказиони да пуснат някоя друга снимка с обява на някой от тези автомобили. Благодаря предварително!
Bmw power

Октомври 04, 2020, 20:21:41
Отговор #89

Неактивен Bmw320is

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Ето и нещо от мен. От 1997 са.
Bmw power