Автор Тема: Цени и обяви от близкото минало на ретро и ентусиастки модели  (Прочетена 45404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2020, 10:55:17
Отговор #90

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Леле! Ланча Делта Интеграле Ево 3 за 9000лв., колкото Голфа по-горе и по евтина от Опел Фронтера...

Октомври 05, 2020, 10:59:00
Отговор #91

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Леле! Ланча Делта Интеграле Ево 3 за 9000лв., колкото Голфа по-горе и по евтина от Опел Фронтера...

хахаха да, имаше ги тези парадокси към днешна дата ... а Пунто кабрио за 11 500  :D
Между другото в обявата нещо са се объркали за Ланчията ... стигат до Evo 2 :)

Октомври 07, 2020, 18:01:38
Отговор #92

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Леле! Ланча Делта Интеграле Ево 3 за 9000 лв, колкото Голфа по-горе и по евтина от Опел Фронтера...

E, да, към момента на обявите, Интегралетата Ево са около 10 годишни, а Фронтерите- около 5-6, а Пунто кабриото и то някъде толкова, може и по-ново да е.

А и за не забравяме, че Фронтерата у нас по онова време беше много култова кола, и чисто нови си ги купуваха даже и по-сериозните кредитни милионери в 90-те.
Напр. гаджето на Бате Бойко тогава- кака Цветелина, към оня момент видна бизнес дама /по-късно и мажоритарна собственичка на банка/ караше в средата на 90-те год. една чисто нова електрик зелена къса база Фронтера, същата версия Спорт, като моята. 

Така че, как ще мерим премиумен модерен Опел тогава /че и с Исуцу проектирани ходова част и боди/, или светско кабрио на Бертоне, с някакъв си там компакт кар на Ланча, моля ви се...  :))

Октомври 08, 2020, 09:44:51
Отговор #93

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
E, да, към момента на обявите, Интегралетата Ево са около 10 годишни, а Фронтерите- около 5-6, а Пунто кабриото и то някъде толкова, може и по-ново да е.

А и за не забравяме, че Фронтерата у нас по онова време беше много култова кола, и чисто нови си ги купуваха даже и по-сериозните кредитни милионери в 90-те.
Напр. гаджето на Бате Бойко тогава- кака Цветелина, към оня момент видна бизнес дама /по-късно и мажоритарна собственичка на банка/ караше в средата на 90-те год. една чисто нова електрик зелена къса база Фронтера, същата версия Спорт, като моята. 

Така че, как ще мерим премиумен модерен Опел тогава /че и с Исуцу проектирани ходова част и боди/, или светско кабрио на Бертоне, с някакъв си там компакт кар на Ланча, моля ви се...  :))




Октомври 08, 2020, 19:21:14
Отговор #94

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, точно нейната джипка.
Малко обаче забравям нещата след 1/4 век.
Мислех, че Фронтерата нейната беше синйо-зелена, а тя е по-скоро турско синя.

Моята пък Фронтера Спорт, дето още си пазя, е оригинално теменужена на цвят.
Да съм знаел, че тия прости Делти толкова ще скочат, да бях купил вместо нея преди 15-16 години едно Грале, па ако ще и само 16в да беше, а не Ево, хем и даже ресто щеше да ми остане.  :))

Ето и оригинални рекламни снимки на теменужения цвят като моята, и турско-синйото, като на Цветелина гърмяната.













Иначе, и в моята Фронтера се качват моми /тя Цветелина дори и към онази година не е била много млада, та да я титулуват- момиче, ама нейсе/, ама няма кой да ги гърми, не са толкоз влиятелни, хаха.













« Последна редакция: Октомври 08, 2020, 19:54:02 от USfan »

Октомври 08, 2020, 20:06:20
Отговор #95

Активен USfan

  • Публикации: 10811
И за да сме в темата, ето нещо интересно, изкопирано от един колега ретрофен, иначе македонец от Фейса.
Това са цени, предполагаемо на западногермански вносител на нови соц. мобили, в ДМ /дойче марки/, от 1964 година.

Уточнявам- мисля, че е ценова листи на западногерманци дилъри, понеже ако бяха цени на коли в Източна Германия, щеше да пише само М-като Марки,а не- ДМ, за Дойче Марки.
Това е така, понеже ГДР-манците до 1971 год. не признаваха дойче марката като никаква валута, и пишеха техните си цени не както би трябвало в Ост Марки, а само в М- Марки, без други префикси.

Както се вижда, Татрата 603 е доста скъпа, с 33 000 ДМ цена, е струвала повече от върховия нормален Бенц- модела 300 СЕЛ конска глава, например.
И въпреки това, е реализирала известно количество продажби в края на 50-те и нач. на 60-те години, и в Австрия и в Германия.

Купували са я, на фона на нейния висш клас и за бутиковите и правени бройки, особено добре и в Швейцария, където богатите швейцарци са държали на съчетанието от високата проходимост зимно време благодарение на задно разположения и 8 цил. мотор, в комплект с именно достатъчния му за тогава въртящ момент, особено полезен и при изкачвания в разните терени в планинската им държава.


« Последна редакция: Октомври 08, 2020, 20:22:21 от USfan »

Октомври 09, 2020, 13:21:35
Отговор #96

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156

Да съм знаел, че тия прости Делти толкова ще скочат, да бях купил вместо нея преди 15-16 години едно Грале, па ако ще и само 16в да беше, а не Ево, хем и даже ресто щеше да ми остане.  :))


Тея "прости Делти" имат история... От 1987г. до 1992г. са абсолютни световни шампиони при конструкторите... Много младежи от ония години са мечтали за такава..., както и за подобните Рено 5 турбо, Ланча Стратос, Фиат 131 Абарт и Пежо 205 Т 16...

Октомври 09, 2020, 14:00:13
Отговор #97

Активен Logrus

  • Публикации: 288
Абе някои момчета си мечтаехме за Порше 911 Т  Тарга '72 ( и продължаваме), ама.... :D
Коли като Делта бяха силно недооценени  у нас през 80-90те, може би защото българина все още не беше свикнал със свободата да притежава "нов" Мерцедес или Баварец на само 20 години. Отделно, че бяхме научени да търсим практичното, а Делта, 205Гт и т.н. са не точно практични коли.

Октомври 09, 2020, 14:07:47
Отговор #98

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Шегувам се, разбира се.  :))

Иначе, изброените централо-моторни коли, въобще не са подобни на Гралето, много различен клас бегачки са.
Нито се допълват, нито са били отн. времево и реални конкуренти.
Тия изброени коли са конструирани в пика на Група 4 и началото на Група Б, докато Гралето е реално да го кажем, купешка конструкция от тенденциозно сертифицираната по-народна и евтина Група А.
Ако трябва да се спомене Делта в аспекта на гореописаните коли, то това е предшественика на Гралето, неистовата Делта с централен мотор от Група Б, с която загива и Тойвовен.

Вероятно и за разлика от много тогавашни в оня период леко по-млади от мен младежи, бегачките от Група А съм ги гледал всичките на живо на рали Златни, както и след 90 та година на разни и национални и локални германски и австрийски ралита.

А пък цивилните версии на турбо Делтите с двойно след 1990 година съм ги карал почти всичките, основно бройки от разни коли внесени за продаване в БГ в периода 1990-2000 и някоя години.
Като първоначалния внос в нач. на 90те беше унас на нови крадени Евота, и чак по-късно се навнасяха по-активно и ползвани по-ранни 8в и 18в такива.
Общо взето, само Ево 2 и ваденките Едишън ЍМартини са ми убягвали на возене и каране.

От по-стари към по-нови, пробвал съм и ранната ХФ 4вд с тесни калници, и 8-клапана Грале, и 16-клапане версията /всичките тия със стандартните Фиат-Делта 4 болтови главини/, и накрая 5-те болта главини Ево 1.

Мнението ми за всички тях не е обаче особено високо, поне не от гледна точка на динамичните им качества в сериен вид, и особено на версиите допреди 16в главата да почнат да им я слагат.
Категорично едно серийно, че и ралиджиско група А Грале, не може да се мери по интересност на каране с именитите си от Група 4 и Група Б предшественици, като Стратоса и 037.
Разбира се, не съм карал нито Стратос, нито 037 /но съм сядал в последната/, но така си мисля.
Ония коли си бяха конструирани за бегачки, а не са просто преработени Фиат Ритмота с двойно и турбо, като Делтата Грале.

Това мое субективно мнение, обективно се потвърждава и от цените им на старо. Вижте цени на ползвани Стратоси и 037 в какви висини са, и ги сравнете с нивата на цени на дори най-скъпите Евота, като Мартини едишъна.
Разликата е в пъти.
Централния мотор цивилките Стратос и 037 са по половин-1 милион евро или долара, а Гралетата трудно минават 100 бона в тия валути.
При ралиджийските версии когато излизат на пазара, също са подобни разликите, освен ако не става въпрос за някакви шампионски Група А Гралета от победители в ВРЦ или Еврорали шампионата.

Прекаленото им производство разбира се, освен видимата цивилна хот-хеч база, е друга причина Гралета на старо да не могат да се доближат до нивата на цени на Стратос и 037.

Същото обаче, може да се каже и за друг отн. масов предшественки в рали пистите, правен от Ланча- модела Фулвия купе.
Той за мен  е много по-красив от Делта, има и много по-оригинален Ланча произход и техническо ноухау вложен в него, но дори и доказани с рали история Фулвии ХФ модели, движат на сторо на цени в пъти по-ниски от наследниците им с централен мотор, и по-ниски и от Гралетата.

Така че не съжалявам що не съм купил Грале от динамична гледна точка, а от естетическа, и най-вече от гледна точка на актуалните цени.
Макар че в края на 90-те ми даваха срещу Сиерата ми ХР4и, едно доста хубаво с тесни калници ХФ4вд, че даже искаха и да ми доплащат, такава беше притегателната оптическа сила на бипланните Сиери, хаха.
Другата ми Сиера, един ранен РС Коси, само на задно, вероятно можех да го трампя дори за Глале 16в, и пак с доплащане от другата страна, ама тя и сега им е пак подобна разликата в цените на двете
Онова 4вд вървеше доста хубаво за само номинални 165 коня, или нещо подобно, но не ми хареса мишосивия му цвят тогава.
Разбира се, едно Ево, предвид на най-широките му възможни калници за модела, изглежда приказно на форма, и особено ако е в фабр. леко морскоскин металик, или бяло.

Така че ако не съм купил Грале 8в или 16в в края на 90-те, или само малко по-скъпо някое Ево в ранните след-милениумни години, то при мен съжалението е освен както споменах, при  паричната стойност, а и заради изумителната му бокси-булдогова форма, а не толкова заради реалната му, особено от гледна точка на съвременните топ-хот хечове,  динамика.
« Последна редакция: Октомври 09, 2020, 14:13:46 от USfan »

Октомври 17, 2020, 18:44:15
Отговор #99

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Изрових още списания и реших да кача някои по-интересни неща.
Постарах се да разделям по категории и започвам с хот (за времето си) хечове, в т.ч. не знам колко са подходящи 929 Купето и 1.6 Сирокото, но биха стояли странно при другите автомобили.

Обявите са от 1997-1998 г.

Enjoy! O0

'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket