Автор Тема: Съдействие за намиране на американски мускул  (Прочетена 3613 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2016, 16:41:45
Прочетена 3613 пъти

Неактивен bokopz

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте, търся да купя занемарено купе на американски мускул Dodge charger или Ford Mustang в диапазона на производство 1967 1972. Ако някой има информация къде мога да открия един от този модел ще съм много благодарен не е задължително да е от България. Възможно е да е само купе без двигател идеята ми е да го реставрирам собственоръчно. Телефон за връзка 0893339010 или на лично съобщение.   :)

Март 23, 2016, 16:56:13
Отговор #1

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Дано само не подобриш рекорда по спам и безсмислени глупости в обявата на този юнак тук.
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7664.0.html
Който впрочем и не се е вясвал след това.
Иначе - пълно е навсякъде с такива модели каквито търсиш. Направо се прескачат.
Все пак - можеш да отделиш известно време да изчетеш напр. целия "Американски раздел" на форума?
Успех с търсенето.


Март 23, 2016, 17:10:15
Отговор #2

Неактивен bokopz

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Извинявам се, но не разбрах това че е пълно с такива модели ирония ли беше или е истина защото аз не съм виждал в България.

Март 23, 2016, 18:00:12
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аз пък съм виждал, но или не се продават или им търсят безбожни суми... и да предположим, че все пак намериш тук в лошо състояние за реставрация, а после откъде ще се снабдяваш с части за възстановяването? Ако имаш възможност да пазаруваш директно от Щатите, то по-добре се замисли за докарване на цял автомобил оттам - изборът там е голям, а в крайна сметка може би ще ти излезе по-изгодно въпреки транспортните разходи.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 23, 2016, 18:54:08
Отговор #4

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
Колегата Кранкенщайн е прав,Америка е мястото,тук нищо или цена като за реставрирано,провери Гърция,Сърбия,Румъния,но едва ли  C:-) успех все пак,с каквото можем ще помагаме  O0
FORD - Found On Road Dead

Март 23, 2016, 19:03:42
Отговор #5

Неактивен bokopz

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Сега разгледах из ebay мисля, че има избор и на много добри цени. Обаче има няколко питанки как ще се докара и дали ще трябва да минавам техно-тест, защото ми казаха че много трудно се минава

Март 23, 2016, 20:57:38
Отговор #6

Неактивен alex kirilov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Alex Classic Car
Здравейте
Аз също търся да закупя някой американец.
Относно траспортирането от САЩ не е проблем,но трябва КЕШ !!
Също така има и фирма която оправя и технотеста.

Март 24, 2016, 08:42:45
Отговор #7

Неактивен kaci

  • Публикации: 958

Март 24, 2016, 10:36:50
Отговор #8

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Извинете ама първо от тия търсените тук направо да си кажем няма. Тези които ги знаем са в отвратително състояние и се продаваха на цени , които въобще не отговарят на състоянието на купето. Казвам купе, защото не се сещам за комплектен автомобил. Най-читавото нещо тук за реставрация май е Кудата, въпреки че и тя май беше без мотор. А ако на човек му е проблем контейнера от Щатите като цена, въобще не трябва да си помисля за реставрация на такъв автомобил, щото се оказва, че сам да си го направиш не е просто да го ИЗКЪРПИШ. Набавянето на липсващи части е свързано с доставка от Щатите пак , която не е безплатна или по-рядко от Европа. Та най-добрия вариянт е комплектен автомобил от вън. Тук са само гробници на цени , които не коментирам. За горе описаните модели, не съм проверявал ама ако човек ако има заделени едни 15-20хил лева настрана може и да си помисли за правене на такъв автомобил. Съжалявам , но това е шибаната реалност. Най-пресен пример е колегата с хардтоп червения Мустанг. Нека сподели във цифри колко му излиза удоволствието да го купи , докара, дали е комплектен, какво още му трябва като части и колко струват е най-вече изграждането на купето - време , цена , качество на свършената работа, след това боя и тн. Драска чертата и под 15хил. не е 100%. Съжалявам , но не е като да възстановиш на дядо стария Москвич, първо го имаш, второ има по-достъпни части , трето са по-евтини, четвърто има все още коли за донори и те така. Живота е гаден  :)

Март 24, 2016, 10:49:37
Отговор #9

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Весо, и аз това се опитвам да обясня на такива ентусиасти като колегата, пуснал темата и другия, който цитирам с линк.
Не ме притесняват подобни теми като присъствие,няма проблем.
Обаче , за мен самото пускане на подобен тип така формулирано запитване издава потресаваща липса на подготовка по тематиката.
Като казвам подготовка имам предвид проучване на пазара, финансов гръб, начини на доставка и т.н.
Явно си мислят, че такива коли изскачат като гъби след дъжд.

И за да не съм офф към колегата bokopz - аз го псъветвах да поседне да изчете няколко гигабайта публикации в американския раздел, но и това не е направил.
Цитирам:
Обаче има няколко питанки как ще се докара и дали ще трябва да минавам техно-тест, защото ми казаха че много трудно се минава
Ако ме беше послушал щеше да види в темата за червения Мустанг, който и ти споменаваш, че собственикът му по моя молба надълго и широко обяснява процедурата по избор от И-бей, докарване, бумащини и т.н.

Но . . . трябва да се чете.
Повече да се чете.
Иначе мечтите са безплатни.