Автор Тема: TOYOTA LAND CRUISER 3.0  (Прочетена 11886 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 05, 2016, 10:58:50
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Прав си, дори и да не гази във вода тоя ауспух точно срещу гумата просто плаче да се затлачи с кал... иначе вади фасон, само картата на Дакара на задния джам ми идва в повечко.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 05, 2016, 12:22:14
Отговор #21

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Всичко много хубаво,ама ще отправя една критика по моята специалност:
Какво е това боядисване със всичко по колата?Инструменти ли нямате?Ни дръжки махнати,ни вежди,ни лайсни и мигачи,ни фарове,конзолата за рез.гума се държи на 4 болта ебаси  :o.
Много ми е любопитно гумичките,които лягат м/у веждите и купето на какво приличат и след колко време тая боя ще почне да се люпи?
Тиксо да има и няма проблем....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 05, 2016, 13:29:02
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Вярно бе, сега като се загледах дори задната чистачка не е свалена... че то свялянето и качването й щяха да отнемат доста по-малко време от облепянето и разлепянето на тиксото :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 05, 2016, 19:53:18
Отговор #23

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,вие критикувате ама не видяхте какъв арт дизайн се е получил при облепването на стойката на резервната гума .... 100% имитация на глава на животно от семейство котки :winktongue:
А,колкото до качеството на работата на колегата спрях да коментирам още щом разбрах,че има заварени детайли към рамата/шасито на Тойота-та.Там японските конструктори са оставили достатъчно отвори с вътрешни резби за монтаж на подобни конструкции!
retrobs.com

Май 05, 2016, 21:11:22
Отговор #24

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Да съгласен съм с някои неща,но дали има смисъл да се разглобява всичко по колата като знам че след 2-3 излизания в гората какво ще стане с нея.А за чистачката няма шанс да излезе без да се счупи нещо по нея,пробвал съм.Колата е швейцарска и мисля че ви е ясно какво става с болтовете, как се развиват. Инструменти също имам,дори в излишък. А фланците са за да се изнесе гумата навън,а за другото всеки сам си решава как да го направи и кое къде да сложи на някои може до му харесва на друг не.Всеки си има свое виждане за живота  ;)

Поздрави на всички.

Май 05, 2016, 21:31:16
Отговор #25

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не разбирам логиката,че нещо трябва да се прави по този начин защото скоро може да повреди ... ???
Все пак ти пожелавам успехи ... !
retrobs.com

Май 05, 2016, 22:13:23
Отговор #26

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Не разбирам логиката,че нещо трябва да се прави по този начин защото скоро може да повреди ... ???
Все пак ти пожелавам успехи ... !


Благодаря.

Май 05, 2016, 22:22:21
Отговор #27

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Не разбирам логиката,че нещо трябва да се прави по този начин защото скоро може да повреди ... ???
+1
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 06, 2016, 17:08:54
Отговор #28

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, в случая по-скоро въпросът е има ли изобщо смисъл да се прави... не го казвам като критика, даже както споменах и по-горе поне на снимките изглежда дори прекалено лачена за джипка, дето ще се кара по гората. Странно, и на мен са ми правили забележка, след като съм си измил джипа защо е толкова лъскав... затова напоследък не го мия често - и без друго след няколко дни на улицата вече не се познава, че скоро е бил мит :)

А за чистачката няма шанс да излезе без да се счупи нещо по нея,пробвал съм.Колата е швейцарска и мисля че ви е ясно какво става с болтовете, как се развиват.
Ял съм го и аз този макар моята джипка да е "италианка", единия страничен буфер на бронята така и не успях да го сваля за нова боя заради болтчето, дето дори няма как да бръкнеш отвътре с флекса да го резнеш... та си го пръсках на место.
« Последна редакция: Май 06, 2016, 17:13:00 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 06, 2016, 21:49:19
Отговор #29

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Да, в случая по-скоро въпросът е има ли изобщо смисъл да се прави... не го казвам като критика, даже както споменах и по-горе поне на снимките изглежда дори прекалено лачена за джипка, дето ще се кара по гората. Странно, и на мен са ми правили забележка, след като съм си измил джипа защо е толкова лъскав... затова напоследък не го мия често - и без друго след няколко дни на улицата вече не се познава, че скоро е бил мит :)
Ял съм го и аз този макар моята джипка да е "италианка", единия страничен буфер на бронята така и не успях да го сваля за нова боя заради болтчето, дето дори няма как да бръкнеш отвътре с флекса да го резнеш... та си го пръсках на место.


Не знам какво става с тия чистачки, на Дискаварито имах същия проблем с задната чистачка самия материял  от който е направена се окислява и се рони като вафла.Виж предните излизат без проблем.
А при смената на аморттисьорите и пружините. играеше и флекса,някои болтове така бяха ръждясали, че не се познаваше кои номер ключ е гайката.
« Последна редакция: Май 06, 2016, 21:55:32 от niksan 240 »