Автор Тема: Ретро-парад Русе - 14 май 2016 г.  (Прочетена 12955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2016, 12:05:35
Отговор #10

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ще си позволя да дам мнение за плаката - това, че е същият донякъде е хубаво, защото е разпознаваем. Че трябва да има нещо по-различно също съм съгласен и затова, като комбинация от двете мнения, си мисля, че е добра идея да се промени само основният цвят (в случая розов). Така поне през първите годините на парада ще може да се ползва една основа, но е добре всеки следващ основен цвят на плаката, да си подхожда с предходния - например сега може да е син, зелен, лилав..., но не и червен, оранжев, жълт.
В едно обаче съм убеден - много по-добре е да се ползва един и същ, но все пак авторски плакат, отколкото да се взимат наготово чужди!

С цел подобряване на нивото ще припомня няколко груби грешки от миналата година, а именно:
- награда за "Най-автентичен автомобил", спечелена от двуцветната Волга Газ 21 - на вас няма нужда да обяснявам нищо по този повод, само ще вметна, че на парада имаше няколко автомобила с оригинална боя;
- награда за "Най-елегантен автомобил", спечелена от Beauford... Да речем, че въпросната кола е елегантна. Но дори и да не е, пак е интересна, спор няма. Но не е ретро, не е и реплика на ретро...;
- награда за "Най-добре тунингован автомобил", спечелена от "Шкода от Русе", която всъщност никой не се сети да е виждал на парада. Къде се оказа ключът от бараката - наградената кола е от Русе и е с двигател и скорости от Škoda Favorit, но марката й всъщност е Kaipan - словашка фирма основана през 1991-ва. Освен това не е тунингована...

При всички случаи обаче първият парад си беше добър!!! Пожелавам на организаторите тазгодишият да е още по-лек и приятен за тях, за участниците и за зрителите, а през 2017-та да е най-добрият в страната!

За  съжаление аз и още няколко коли от Варна няма да може да участваме, както бяхме планирали, защото дата съвпада с XI-то издание на Класик рали „Златни пясъци”.

Успех още веднъж на всички!
« Последна редакция: Април 06, 2016, 12:08:33 от rsk »

Април 06, 2016, 15:03:29
Отговор #11

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
С цел подобряване на нивото ще припомня няколко груби грешки от миналата година, а именно:

По-добре не може и да бъде казано, Роска!
Абсолютно си прав за всяка една дума.
Журито тази година трябва сериозно да се постарае, за да заличи спомена от някои нелепи отсъждания от 2015 г.
Ще си позволя да се обърна още веднъж към организаторите по този повод.
Цитирам от програмата: "..., представяне на журито и т.н."
В този ред на мисли, ще се радваме да видим и разберем имената на участниците в журито.
Предполагам, че организаторите Фондация "Русе-град на свободния дух", няма да имате против да ги споделите?
 :)

Април 11, 2016, 09:17:44
Отговор #12

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Къде ще бъде откриването? Сборният пункт ясно, ама може да има хора, които да решат да дойдат направо за откриването на парада. Означава ли, че щом сборния пункт ще бъде паркинга на Кауфланд, там ще бъде и останалата част от мероприятието?

Април 13, 2016, 10:09:01
Отговор #13

Неактивен генерал

  • Публикации: 178
Като отговорите на колегата Viva_Lancia - ще отговорите и на мен и предполагам други кандидати за участие. Благодаря!

Април 21, 2016, 13:53:30
Отговор #14
Здравейте!

Приятели на ретро автомобилите, бихме искали да Ви напомним, че всички желаещи участници е желателно да подадат заявка на email: [email protected] или на тел.: 0897 711 281. Последният срок за записване остава 7 май. Мястото на провеждане на събитието ще е същото като миналата година - на общинския паркинг до сградата на НАП Русе.

Април 28, 2016, 14:05:32
Отговор #15

Неактивен DKW_RS

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Аз много се чудя дали да се записвам тази година след миналогодишните глупости а тази година ще има ли румънци ??

Април 28, 2016, 15:46:39
Отговор #16

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Жалко е,че тази година 14-и май се пада работен ден.
Също е неприятно ,че на една и съща дата се засичат два ретро-парада и то в Северна България.
Но ако успея да се откопча, ще се радвам и тази година да присъствам.

Май 06, 2016, 14:04:42
Отговор #17

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Честито на всички русенци, по повод празника на града им!!!
С пожелания крайдунавския град да става все по-красив!
А към организаторите на парада - успешно събитие!


Май 06, 2016, 16:31:43
Отговор #18

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 209
Пълни глупости!
Казах ви го и миналата година - на организаторите от "Свободен дух" - не ограничавайте достъпа до началото на 80-те години, защото е неточно!
Да не говорим, че в самия анонс, разпространен от вас пише единствено, цитирам: "...Награждаване на победителите в отделните категории...".
Т.е. така написано е явно, че награди ще има за автомобили само да 1980-та година, но никъде не пише, че се допускат до участие единствено автомобили, произведени преди 1980 г.

Отделно от това, че ползвате плаката от миналата година също дразни!
2015 г.: http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,6916.10.html

Как пък не се намери един дизайнер или който и да е с малко въображение за 15 мин. да изработи нещо ново?!

Като цяло, обръщам се към организаторите от "Русе - град на своб. дух" - хубавото е, че имате все още време да седнете и да коригирате тези недоразумения.
Успех!
Миналата година като попитах каките под шатрата защо са пренебрегнали мотоциклетите, защото никъде не стана дума за тези МПС те ми отговориха, че "мотоциклетите нямали нищо общо с ретрото" или нещо такова, и ме изгледаха като изтърван от Могилино... Може би не са запознати, че преди масовата поява на автомобили по пътищата са се придвижвали основно двуколесни МПС-та.
« Последна редакция: Май 06, 2016, 16:37:30 от xyligan_s_balkan »

Май 09, 2016, 08:19:08
Отговор #19

Неактивен генерал

  • Публикации: 178
Добре го е написал Хулиган. Все не виждах за мотоциклети да става дума и то май така се оказва. Бях се настроил да докарам два броя....