Автор Тема: Москвич 407-1963  (Прочетена 46949 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2011, 23:09:46
Отговор #10

Неактивен Gegawat

  • Публикации: 154
Имам един въпрос обаче. Баналния: Колко коня е?
Darasuum kote, Vode an!

Януари 15, 2011, 23:15:22
Отговор #11

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Как подбра пружината и по поръчка ли ти я правиха и ли е от нещо друго?
Чудно ми е защото винаги е интересно когато се направи нещо самоделно и то работи :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 16, 2011, 03:39:18
Отговор #12

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Ами понеже за сега нямам нужните познания, за да си изчисля какво точно ми трябва като твърдост търсих пружинка със твърдост сходна с тази на актуатора. Купих си я тази заедно със съчмата за 50ст ли колко беше. Днес сложих контролера работи безотказно. Съвсем леко натегнат получих желаното налягане 0.5атм. Според мен ще е използваем и за налягания над 1.5атм стига да има мотор, който да ги държи разбира се. Ето две снимчици :)


Януари 16, 2011, 19:40:10
Отговор #13

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
zdravei kolega,mnogo se radvam 4e taka si napravil moskvicha,strahoten e!imam edin vupros kum teb tozi boost kontroller stavali za vsqkakvi avtomobili?naprimer za dizelovi?s turbo nagnetqvane?ako imash nqkakvo info mi pishi!

здравей колега,много се радвам че така си направил москвича,страхотен е!
имам един въпрос към теб този boost контроллер става ли за всякакви автомобили?
например за дизелови? с турбо нагнетяване? ако имаш някакво инфо ми пиши!
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 11:03:31 от dido1903 »

Януари 16, 2011, 20:08:21
Отговор #14

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
За каква кола ти трябва. По принцип стават :)

Януари 17, 2011, 01:24:30
Отговор #15

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
trqbva mi za pejo,dvigatelq e 1.9tdi
Трябва ми за Пежо, двигателят е 1.9tdi.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 11:00:23 от dido1903 »

Януари 19, 2011, 20:24:34
Отговор #16

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Уникалният Москвич ,много голяма слабост са ми, много искам да имам такъв! Но си купих Щкодата обичаната ми  линейка!За москвича тази годна ако пак сте на събор  с Трабантите ще имам честа да го видя голям мерак ми е!

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 21, 2011, 00:07:42
Отговор #17

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Ами най вероятно заедно ще сме :) Ама има време до тогава. Иначе надявам се ще го видиш само се обади кой си ;)

Март 30, 2011, 00:55:00
Отговор #18

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Отдавна не съм писал макар и малко има някво развитие по машината. Донаправих си генерацията вече е на ф60 до отзад преди беше до гърнето ф60 след това ф50. Този проблем вече го няма. Радиатора ми протече и се наложи замяната му с такъв от 2140. Смених си капака на ангренажа, тъй като стария беше крив и течеше от него. На новия заварих една игла и си разграфих ремъчната шайба. Сега белезите за ГМТ и центровка са на ремъчната шайба. Оригинално са на маховика, но след турбо сетъпа вече не мога да гледам със стробоскопа тъй като даунпайпа пречи. Бащата ми направи фланец за разтоварващия клапан, който ще монтирам нейде по тръбите като сложа кулера. Сдобих се с маслен радиатор от Астра ГСИ C20XE мотор, трябва да си взема само фланеца с термостата за масления филтър. Сега трябва да събера лев да си взема подходящия кулер, дано това стане скоро :)









Юни 01, 2011, 02:09:17
Отговор #19

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Малко Ъп По случай рожденния ми ден Габровската дружина ми подари този кулер (малкия)

Радиатора е от Астра 1.7 TDS След като наложи да чакам 3 почивни дена да си купя тръби преминах към монтажа... Демонтирах старите турбо пътища

Сложих кулера да видя от къде ще минат новите пътища

След малко мерене, рязане, заваряне и боя се получи нещо такова:



Реших да си направя нов капак за карбуратора тъй като стария беше "сделан" набързо и грам не ме кефеше. След малко заигравка се получи нещо такова :)


Фланеца и тръбата са с дебелина 4мм  :D
Направих някакъв опит да го китна ама кита беше станал почти на дърво и не ми се получи много номера

Тоя в дясно е стария  :D

Донавързах пътищата, сложих клаксоните където си бяха в крайна сметка изглежда така:



В крайна сметка какво се получи-очаквах да стане малко лагав ама такова нещо няма-от таз гледна точка съм много доволен. Като стана време за тестове обаче мохера няма палене. Оказа се че със старите настройки на газта сместа му идва твърде богата и не иска да запали. След като почти завих тройника до край имаше взрив, но както се очакваше като влезя в над налягане сместа беднееше. Нагласих някакъв компромисен вариант, за да мога кротко да го закарам на село и да го заеба за известно време, за да ми поомине и за да намеря решение на проблема. Ако някои все пак има някаква идея може да сподели... Напоследък твърде много нерви ми образува та реших да си дам малко почивка   :D
Това за сега от мен...