Автор Тема: Москвич 407-1963  (Прочетена 46940 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2011, 17:50:35
Отговор #30

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Чудесно колега  :)

Декември 13, 2011, 17:23:42
Отговор #31

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Тео, нямам снимка на разглобен пиньон. Към края на седмицата ако искаш мога да кача една така както е цял дифа, но предполагам няма да ти върши работа...

Декември 13, 2011, 17:38:11
Отговор #32

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Благодаря ти, просто от любопитство, опитвам се да разбера какво е било присадено на моята машина. Короната отнето от вътрешния диаметър, старите дупки останали само половинки и дозаварени, нови направени  :)) Пиньонът и той нещо правен... и в този вид, работило! Имам оригинална двойка и сега ще работи с нея, но все пак е хубаво да се знае, от какво са били тези правените, при нужда някога. Засега изглежда, че са от такъв москвич, затова питам. Ще дръпна от някъде техническо ръководство за модела и ще се разбере  :)

Декември 13, 2011, 23:15:07
Отговор #33

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Аха ясно за какво ти трябва снимка.. не знам защо бях останал с впечатление че искаш снимка конкретно на пиньона с LSD диф-а. Сега се сетих че преди време в нас разглобих един нормален диф. В петък като се прибера към Габрово ще щракна няколко снимки да видиш :)

Февруари 27, 2012, 17:26:32
Отговор #34

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България

В събота след обед с един приятел и бащата си спретнахме едно "упражнение за луди"


В неделя пък си свалих едни спирачки да мъча да ги присадя на дъртия...


Дисковете и апаратите са от бус- Toyota Hiace-грубо ги мерих 225мм някъде на 19мм. Идея е да сложа бусовите главини с всичко към тях на москвичов шенкел, какво ще се получи идната събота ще разбера :)
Тука реших да пробвам дали случайно няма да стане носач от 2140 на 407 мост, но след малко гледане и чудене реших че ще си преправя два 407 носача.

Като цяло уикенд-а завърши така :)

 На кратко идеите за идните съботи и недели са следните:
По мотора:
-нови гарнитури на картера и ангренажа че тече здраво
-маслен охладител(най накрая събрах всичко нужно)
-друг маховик, със самаровия притискател
-термолента по изп.колектор и даунпайпа
-съд за картерните газове
-още неща, които ще измисля в процеса на работа :)
по окачването
-други пружини и ресьори, друг мост заден по широк със шперца, щанга стабилизираща-чудя се дали има смисъл да правя паралелограм  или един вазов панхард няма да върши добра работа...
и разни други работи дето не ми се занимава да пиша, в движение ще споделя инфо със снимки.
http://snimka.bg/automobiles/remont-na-407-maka.249305.26470711 до края са нови снимки :)


Февруари 27, 2012, 21:00:26
Отговор #35

Неактивен Москвич 408

  • Публикации: 65
  • Москвич 408
Браво Мирка ... този твоя Москвич ще стане голяма бегачка.
И ти пожелавам на магистралата да минаваш много БМВ-та !!!

Поздрави !
Москвич 408 , оня бежовия с двата фара !

Март 26, 2012, 01:21:16
Отговор #36

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Нещо работата по "колата" върви бавно...
Преди да започна всичко си закупих комплект гарнитури за мотора и скоростната кутия, туба силикон и термолента да си увия изп. колектор и даунпайпа.

След това разглобих моторното за смяна на гарнитура на картера и на ангренажа.

перманентно премахнах механичната бензинова помпа-21век сме все пак стига с тея механики и карбуратори :))

Направиха ми нов нипел за масления филтър, с който да хвана фланеца с изводите за радиатора:



Маховика мина фитнес малко :)


Сега задно с новия притискател съм около 2кг надолу :)
Пробих си картера и му сложих датчик за температура на маслото:

Накрая измих мотора, и го оставих кротко да си чака монтирането в коша:

По натам може би ще се наложи смяна на всмукателния колектор с такъв с щуцер за вакуум за серво усилвател. Трябва да му накича стартер, алтернатор нагласил съм му един 65А трябва само една стойка да му сделам.
Що се отнася до скоростите смених и техните гарнитури и те чакат до мотора :)
Купето вдигнах на стойки и свалих това онова :)



Тези железа отиват в склада при другите оригинални части, а на тяхно място вадя други.
Това е "новият" заден мост. От москвич 2140 е и е със 3см по широк от моя. Причината за монтажа е че оригиналните ми полувалове са със едър шлиц а тези за ЛСД-то със ситен. От там пък идва разлика в дължните и така. Тука се вижда, че съм заварил една конзола. На нея ще се захване Panhard Rod (лададжииска напречна), за да не ми бяга моста наляво-надясно. Ладовта щанга я скъсих с 15 см, дал съм чертежи да ми остържат нипел, за да бъде регулируема.
Ето конзолата и към купето:

тука в някаква фаза :)



Имам малък напредък и по спирачките. След известно мерене и стругарска работа, тойотовата главина заедно с диска е монтирана на москвичовия шенкел.

Тази снимка е малко стара, в момента диска е прибран със 7мм назад.


На кратко казано-използвам лагерите от тойотата-за целта се наложи две втулки на оста да се набият за да мина от 30мм(м-ч) на 35(т-та) това за големия лагер и от 20(м-ч) на 21,5(т-та). Тук се наложи малко намаляване на оста за да може да се изработи втулка. По натам ще пусна снимка, но според мен, а и други хора не трябва да има проблем със здравината. Тялото на спирачния апарат намалихме на фреза със 7мм а шенкела със 3мм за да може да сложа преходна планка 12мм без сериозно изместване на апарата. Дал съм чертежи за изработка надявам се скоро да стане. Освен тях дадох и за планки за 2140 шарнири, за да мога да сложа цялата тази работа на моя носач(в горния ми пост се вижда разликата между двата носача). За момента обаче правя само едното колело, защото все пак има някакъв шанс нещо да не се получи. Но аз съм твърдо решен, че ще карам с вентилирани дискове отпред (телец съм все пак  >:D ) :D
Последното нещо, с което се сдобих тази събота е нещо за малко по далечен проект, както казах 21век сме :)))

Electronic Distributorless Ignition System 4 От форд. Надявам се това да замести прекъсвач-разпределителя в най-скоро време
За сега това от мен. Ако някой го интерисува нещо да пита :)

Март 26, 2012, 10:57:24
Отговор #37

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Хех, ЕДИС-че.
Имаш ли си вече 36-1 колело за него?

ПП: при ресори е безсмислен Панар-а. Реално случвало ли ти се е задния мост да се "мандахерца"? Имай предвид че при Панар род има изместване на моста встрани при работата на окачването.

Март 26, 2012, 11:13:39
Отговор #38

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Все още нямам колело,но и с това ще се сдобия скоро време. Колкото до Панар-а случвало ми се е да. Сложихме на един самурай отпред контрола се подобри в пъти, един приятел си сложи отзад на неговия мох също добри отзиви дава. Що се отнася до изместването на моста-да наясно съм, другата ми кола е лада знам за какво става въпрос. За целта го сложих максимално успореден на моста. Пак му оставих наклон, но доста по малък от този на ладата. Като добавим, че и ходовете на окачването ми отзад са малки, смятам че няма да има проблем.  :)

Март 26, 2012, 11:26:57
Отговор #39

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
http://en.wikipedia.org/wiki/Watt%27s_linkage

Прегледай и този начин, при него няма изместване.

EDIS колелца съм рязал (давал съм файлове на лазер), имам няколко файла с различни размери на колелцето подръка - мога да ти дам наготово на мейл.