Автор Тема: Москвич 407-1963  (Прочетена 47055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 26, 2012, 18:35:32
Отговор #40

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Браво , млади момко!
Присъстваш на неписани лекции!
Провеждаш непровеждани лабораторни упражнения! :)
С други думи - стъпваш уверено по пътя към инженерството - не по диплома , а по призвание!
А за моята слабост ( В 21 вия век) когато стигнеш до първата искра от новата безконтактна Фордова запалителна система , ще видиш за какво става на
въпрос - отимизацията си струва 120%!!! Такова упражнение съм го правил 4 пъти. :) :)
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 26, 2012, 19:02:43
Отговор #41

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
...
Щях да правя такъв паралелограм, но се отказах. Като се замислих нямам чак такива ходове че да ми "бяга" толкова много моста и да си усложнявам конструкцията. И без това мястото отзад е малко :) За колелото и аз така ще правя, но все още не съм си премерил ремъчната шайба. Ако искаш пусни файловете на [email protected] да хвърля едно око :)
fulcrum
Аз също се надявам на добри резултати от едис-а. Имам едно въпросче-казваш 4 пъти си го правил с какво ги управляваш? :)

Март 26, 2012, 19:34:23
Отговор #42

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Aми нямам за съжаление снимки... :-[
Цялта тежест на елпроектчето пада в/у намиране/изрязване на място на камбаната на скоростната кутия   за сензора за ГМТ( магнито електрически за EDIS 4)
 съосното му центроване с маховика и направата на широкото
 междузъбие за стартовата програма/ импулс на  запалването на маховика.
Иначе - сензора за ГМТ управлява целия процес на запалването.
Хубаво е ,че тази запалителна с- ма е независима (несинхронизирана с ECU - тата на Форда) и се прилага и при карбураторни модели. :)

Оппаа...сега се сетих за регулирането на аванса (при Фордовете имаше и се осъществяваше чрез MAP сензор), участвуващ в електрическата схема нa
запалителната система .Регулирането е посредством ваккуум от смукателните   колектори към МАП - сензора?
Не го виждам на снимката , при Фордовете стоеше на челото на коша.
« Последна редакция: Март 26, 2012, 19:52:35 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 26, 2012, 23:14:50
Отговор #43

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Ще пусна файловете утре - от служебния комп.

Не е нужен паралелограм, УОТС-окачването се изработва от 2 щангички + една планка (която играе ролята на "кантар"-лост), лагерувана към ос, закрепена на капака на картера на диференциала.


Един от класическите примери е Mazda RX7 1-gen:


Фулкрум, Форд ЕДИС използват контролни модули и за карбураторни модели (познават се по наличие на щуцер за вакуум - имат вграден мап сензор), и за инжекционни (блока е без щуцер). От снимката тук ми се струва че блока е управляем - т.е. за инжекционен модел и е ЗАВИСИМ от ЕКУ-то. Разбира се в авариен режим минава на статичен аванс около 10-12 градуса, колкото да се прибереш на ход.
Съвсем спокойно се използват леки и малки 36-1 назъбени колелца, закрепени отпред на ремъчната шайба на коляновия вал.

ПП: ЕДИС не е нова система. Има я и при Сиерките дори :)

Март 27, 2012, 00:29:23
Отговор #44

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Ето го проиграно на Москвич:

Що се отнася до едис-а моя си го свалих от инжекционов форд, няма МАП в управлението. МАП-а ще е на друго място живот и здраве :)

Март 27, 2012, 10:23:45
Отговор #45

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381

Ако искаш пусни файловете на [email protected] да хвърля едно око :)

Пратени.

Март 28, 2012, 16:06:21
Отговор #46

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Получени чертежите, благодаря :)

Април 17, 2012, 01:27:01
Отговор #47

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Отдавна не съм писал, а доста напреднах по дядо Иван :D
Тука по празниците имаше малка ваканциика та се възползвах :)
Изчистих диференциала и задния мост и ги боядисах:


Така и така съм разпилял всичко, реших да си направи планки за 4 амортисьора отзад:

Нагласих и останалите части за боя:

Вземах си нипела за щангата и я направих:


Сложих й и нови тампончета да бъде всичко ок :)
Сглобих задния мост с нови смеренги, гарнитури, масла :) Боядисах всичко подготвено до момента:


Мислех да сменям ресьорите тъй като седеше малко като Ифа, но стигнах до извода че читави няма да намеря, а и при мен голяма част от тампоните отзад ги нямаше, та реших да видя като събера всичко как ще е и евентуално тогава да мисля или за други люлки или за други ресьори.
След като събрах моста дойде ред за монтиране на купето. Сега по празниците имах ваканцийка малко та се захванах за работа. Отзад общо взето смених всичко-нови сп. цилиндри, пружини накладките ми бяха почти нови, жила всички тампони. Тука е почти събран:


Вземах си и планките за новите предни носачи:



Попринцип исках малко отрицател напречен наклон и повечко надлъжен, но напърво време постигнах обратното :D , но няма проблем нали ще си раздвижвам горните носачи. За повечето надлъжен преместих долния шарнир напред, а грония ще иде назад.


Тука е с Москвич главина, тъй като тойотата е при стругарите за изработка на планки за апаратите.
Ето и новите носачи:



Тука в камерата за изпичане :D


Април 17, 2012, 01:32:34
Отговор #48

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
След като "опекохме" носачите се разходих до донорите. Вземах си вакуум усилвателя и спирачната помпа от тойотата, както и един спирачен педал от 2140.

Тук искам да благодаря на едно приятелче за оказанато съдействие за монтажа на сервото и педала. Тъй като много много не мога да заварявам със телоподаващо, сметнах че не е добре да се уча на спирачките :)
Та спретнахме стойка за усилвателя и я заварихме към купето:


Ето и отвътре. Тука след като махнах изолацията се показаха някакви повърхностни ръжди, които на по късен етап обработих :)

След като монтирахме тези неща се заех да си заваря не толкова отговорни неща. Монтирах си масления радиатор:


Обработих заварките, само че май с неподходяща боя, но то там стана такава гъчканица че нищо няма да се вижда.

Бях си купил нови болтове и гайки за носачите и докато чакам да станат стругарските неща за горните, сглобих долните:

Направих си стойка за казанчето за спирачна течност:

Боядисах някоя друга ръжда, понакичих това онова из коша инсталациите пооправих малко:

Направих си стойки и за въздушния радиатор че той седеше малко на никъде...

Събрах си салона, само дето нещо не можах да си махна стария спирачен педал. Отложих срязването му за по късен етап като краен вариант...

Боядисах си на ново пружините, амортисьорите, стаб.щанга. Купих им нови тампони. Амортисьорите 4-те напълних с ЕР-90, преди бяха с М16Д.

Отзад е окончателно готов, стъпил на гуми:


Днес преди да тръгна за София го оставих така в гаража.

Към края на тази седмица, надявам се всичко да е наред, трябва да си взема планките за спирачните апарати, нипелите с принадлежните им части за горните носачи, другия шенкел готов преправен за главината, дал съм чертежчета за преходници за спирачните маркучи и тръби и така...
Това от мен за сега :)

Април 17, 2012, 16:07:15
Отговор #49

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Браво бе луд! Със шпера ли си вече?