Автор Тема: Москвич 407-1963  (Прочетена 46941 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2012, 16:49:11
Отговор #50

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Да, със шпера е вече отзад :)

Април 17, 2012, 18:07:45
Отговор #51

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много работа си отхвърлил , поздрвления за труда , мисълта и въображението! :)
 Документираш всичко подробно, това ти носи удоволствие а и израстваш в занаята и науките!
От мене , си го знаеш , оглеадй на ВАЗ 21214 ( 1,7 Нива пълен инжекцион) как е рaзположен сензора ( магнито електрически какъвто имаш)
  A той е разположен отстрани на конзола на шайбата на коляновия вал , а пък шайбата е с фабрична зъбчатка.
Оттам се почва , това според мене е по- лесно!   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 21, 2012, 15:05:42
Отговор #52

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Доста време мина откакто последно писах...
Ето как изглеждат планките за апаратите:

Изрязах едното ухо където оригинално се захваща 2140 апарата и пробих нов отвор по навътре.



Тук всичко сглобено:



След като направих горните носачи вече е на гуми:

 ...мотора обратно в коша...


Пуснах му нови спирачни тръби, остъргаха ми преходници от тойотовите маркучи към такива от Москвич както и преходници, за да мога да завия спирачните тръби към помпата.
Понеже малко ме притесняваха долните носачи ги свалих и ги подсилих още. Заварих по една планка към 40мм зад тази на шарнира на вътре към оста на носачата и ги боядисах на ново. снимки не съм правил, но според мен си стана доста здраво. Прехвърлих шарнирите отдолу на планката както е при другите модели, смених греста в главините, единия лагер го смених тъй като го бях прее*ал, нови семеринги, обрах луфтовете, боядисах апаратите и монтирах всичко както ще е оконачателно. Завърших и спирачната система в зоните покрай колелетата:

Това е експирименталната широка джанта с гума 195/50 15 :)
Преправих тръбите на масления радиатор, наложи се и малко нипела да преправя който държи фланеца и филтъра към блока. Ето всичко сглобено:)

Постепенно монтирах спирачната помпа с вакуум усилвателя, част от турбо пътищата, инсталацията на алтернатора


Преди това смених разбира се всмукателния колектор с такъв от 2138...
След това преминах към малко пипкава работа увиване на изп. колектор и даунпайпа с термолента.
Тука разкроявам:

Лентата в топла вода...

Преправения даунпайп, за да може да мине покрай масления филтър

Тука вече увиваме, Вачеса съдейства стабилно :D


Всичко вече сглобено:




Запалих го, предварително разбира се подкачих масло запали си все едно го бях изгасил предната вечер това на газ разбира се бензина е премахнат :D Направих един малък самоход метър напред метър назад, доволен съм от поведението на самаровия притискател, ще го видим на пътя как е тези дни. Доста по-леко се развърта на място с лекия маховик. Поработи 10-тина минути стигна до разботна температура(махнал съм механичната перка и този път успешно накарах термостата да работи) Няма течове, налягане на маслото си държи, всичко изглежда добре.
Свързах си уреда за темп. на маслото, гресирах цялата предница, по спирачките се наложи да разменя едни тръбички и да обезвъздуша, имах проблеми с лостовете на скоростите и изключването на съеднителя, някаква геометрия на предницата трябваше да сделам докато ида на стенд, абе все някакви дребни неща, които отнемат маса време. В крайна сметка обаче му врътнах едни 100-тина км и като цяло съм доволен. Спира много хубаво, от съединителя съм доволен макар и със стар притискател ефект има. С леките желелза се развърта по-лесно, вече го няма сеенето на задния мост. Монтирах си ел. перка на мястото на постоянно зацепенета, без жалузи с най-накрая работещ термостат загрява прилично бързо. Перката я пуска на 89 градуса и спира на 78, датчика е от пежо. Нормалната температура която държи е около 80 80 и малко градуса, иначе извън града си е както преди. Само за съединителя да вметна карам си с моя лагер търкалящия с 407 вилката само че малко изпилена от едната страна и със втулка 12мм между нея и кожуха, тъй като не ми стигаше ход. Ето някоя друга снимки.




След има няма още 100 тина км  на Иван грозни, легнаха накладките, аз съм доволен постепенно обаче нещо от към съединителя взе да стърже стабилно... веднага се досетих къде е проблема...

а някога изглеждаше така:

Бързо премислих, решен да преправям вилки се запътих за лагер от 2108 какъвто трябва да бъде за този притискател. В склада обаче намерих освен цял лагер с муфа само лагерче. Веднага ми дойде на акъла да натикам този лагер в чашката на осмака. Изкъртих кокса на един 408 аксиален лагер и след малко мерен бях при стругаря. Външното фна лагера е 55мм а на чашката 57. На струга разстъргахме отливката до 59мм направихме една втулка от 55 към 59 и набихме всичко на пресата. Ето резултата:



И така вече имах лагер за 407/408 вилка само че за самаров притискател. Веднага пристъпих към монтаж:


Ето снимка и на дистанционната втулка за вилката:

Сглобих всичко с надеждата вилката да фиксира лагера да не мърда на никаде... да ама не в момнета, в който натиснах педала на запален мотор всичките ми надежди да мина без направляваща втулка рухнаха...:D Сега съм дал чертеж, тези дни трябва да е готова, ще я монтирам и ще пиша за резултата. Като цяло обаче съм доволен от този притискател и по натам ще си купя нов, заедно с ново феродо. Така се надявам да забравя какво е това нещо съединител на 408...
От миналата седмица пък карам с жълти крушки на фаровете :)))

Сложих му 4-те лети джанти:



Следващото нещо, което мисля да свърша е да му изравня задницата с предницата, за целта обаче ще трябва да сгъна 4 нови U-болта, за да мога да сложа поне 30мм подложка между моста и ресьора

Май 21, 2012, 15:28:42
Отговор #53

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Хааа, много работа си свършил, браво. Как се държи със шпера? И стойката му е много bad ass така, ама свален ще си е още по- добре де.  ;D

Май 21, 2012, 17:16:09
Отговор #54

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Олеллей , браво!! :) И да си сложиш и комутатор за чучке преди Мегаскурт- а и Едис 4! >:D
Престърга ли конусната резба на Ладиния сензор за температурата на водата?
Нещо не виждам уреда за налягането на маслото. 
« Последна редакция: Май 21, 2012, 17:20:30 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 21, 2012, 18:00:34
Отговор #55

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Остъргахме една гайка с конусна резба, която заварих за картера. Той този уред и аз не знам за какво го сложих, тъй като идея си нямам колко са реално градусите на маслото когато уреда ми показва 90 да речем. Повече от 90 не мога да му вдигна колкото и зор да давам... По принцип трябва да се 20-30 повече от тези на охладителната течност, то не че нейния уред показва като свят де... не може на главата да е 80 по уред а перката да ми е включена(нейния датчик е на изхода на радиатора и я пуска на 89 :D ) Повече от 90 не мога да му вдигна колкото и зор да давам...
Ето го уреда за маслото, там съм заложил на механика :)))

Що се отнася до шпера трябва на някой плац да го развъртя, за да видя има ли някой или не. В момента като го вдигнеш на крик не можеш разбра че има лсд, все едно ми задържа някоя накладка леко... Като река пък да се плъзна на някъде да му подам тяга се плъзга, няма камшици...

Май 21, 2012, 21:25:37
Отговор #56

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Леле... нямам думи.Много добре изглежда, това се казва ретро стил с агресивно излъчване.Браво, шапка свалям.
Но му е време да върви за боя на този боец :)

Юли 11, 2012, 23:03:33
Отговор #57

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Няколко снимки от националния събор :)







А ето с какво се сдобих преди няколко дни- задни дискове за машината:



 Свалих ги от Мазда 626 mark4 мисля се води модела. 260мм са междуболтовото е като на Москвича 5х114,3 налага се само централния отвор да се бутне от 72мм на 75мм на струг за да може да легне на полувала. Ръчната е на апарата не е като на бмв, мерцедес и опел например диск-барабан. Обещали са ми едни апарати от Форд Проб при първа възможност ще ида да ги видя дали стават и евентуално да пристъпя към монтаж...


Юли 17, 2012, 00:07:22
Отговор #58

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България


Юли 17, 2012, 00:17:12
Отговор #59

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Муха да кацне - ще се разчекне! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987