Автор Тема: Москвич 407-1963  (Прочетена 46939 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 19, 2012, 08:21:33
Отговор #60

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
извинявай, но този номер с наставянето на спирачните маркучи въобще не ми харесва-не коментирам, че е забранено. Без да правя реклама на производителя ще пусна адреса на фирма при която можеш да си поръчаш каквато искаш дължина и с каквито искаш накрайници/ извинявай, но не мога да намеря визитката. Ако проявяваш интерес ще отида до фирмата и ще го взема пак/.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 19, 2012, 09:18:36
Отговор #61

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето тези например: http://www.scantechltd.com/   От тях можеш да си вземеш каквато искаш дължина метални тръбички, на които те монтират каквито ти трябва накрайници. А наоколо по "Симеон" има доста магазини, от които можеш да си вземеш какъвто ти трябва гумен маркуч за спирачки.

Юли 20, 2012, 00:33:25
Отговор #62

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
намерих го у дома- www.pape-bg.com има си тлф за връзка, куриери за доставка и каквито се сетиш маркучи- тънки и дебели, къси и дълги, въздушни и хидравлични, накрайници - ако го няма готов си го прави по твоя модел.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 22, 2012, 23:40:17
Отговор #63

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Днес вземах апарати... От от Ford Probe 2.2 turbo са. Ръчната е на тях, вземах ги със накладки, жила, маркучи всичко. Сега трябва да се мислят планки. Вчера пък му закачих най-накрая широколентова ламбда сонда- при стехиометрична смес за пропан бутан 15,5:1 моята е 10,5:1 това при 0,65 бууст-демек яко богато. Пробвах да обеднявам-без особен успех. Имах си един проблем със пад на налягането при напълно отворени дросели, след като закачих сондата разбрах защо е така-сместа ми обеднява много стига до 15,5-16:1. Пробвах различни настройки на тройника и на изпарителя, но не постигнах ефект. Имам сега едни предположения за отстраняване на проблема ще видим :) До тогава обаче няма да го карам на пълна газ, само на половина и без това тогава върви най-много :D Почти същите резултати показа и един турбо самурай с разликата, че той не обеднява при 100% отворен дросел :)
Ето снимки на апаратите:



П.С Благодаря за съвета за маркучите, видях адреса на фирмата при първа възможност ще ида с един мой маркуч да видим какво ще се случи.  :)

Ноември 19, 2012, 23:29:29
Отговор #64

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
От както писах последно по Москвича няма нищо ново направено-само наливам газ и карам :D Тези дни ми изпадна един доста полезен чарк, а именно всмукателен колектор 2,0 мотор на форд. Със съвсем малко преправяне този колектор става на 412 двигател. Повечето хора не знаят че АЗЛК освен 408 и 412 двигателите имат и още няколко по така екзотични ДВГ-та например 1700 кубиков, който в нашата родна страна може да бъде открит на Алеко пикап. Сега съм в търсене на такъв екземпляр с идеята че с бензино-впръскваща  система, качествено запалване и подходящ турбокомпресор биха се постиганали доста прилични резултати  >:D


Юли 03, 2013, 20:51:27
Отговор #65

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България





Юли 08, 2013, 12:47:31
Отговор #66

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
много злобен старец, страшна стойка :) интересно ми е какви предполагаеми коне е и колко тежи колата, както и дали не търпи някаква къса ск. кутия от нещо?

Юли 08, 2013, 19:28:39
Отговор #67

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
990кг е, тази кутия с която карам в момента е с по-дълги предавки от оригиналната, главното ми предаване в момента е 4,22, но съм пригласил 3,9 понеже ми идват къси скоростите. Като коне нямам идея но едва ли е повече от 70-80 на гумите...не съм го качвал на дино, евентуално като му монтирам инжекциона тогава може. Кога ще стане това обаче нямам идея :D