Автор Тема: 11-то Класик рали “Златни пясъци”  (Прочетена 12770 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 12, 2016, 15:03:54
Отговор #10

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
На Пивовара съм и аз.
Успех на участниците !
 :)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Май 12, 2016, 16:59:36
Отговор #11

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами обади се тогава, не се познаваме, но може да се намерим :D телефона ми е 0898547113, Николай

Май 12, 2016, 18:51:24
Отговор #12

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Ще се радвам да се видим. Ще звънна! :)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Май 13, 2016, 11:35:53
Отговор #13

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
we all have wings, but some of us don't know why

Май 13, 2016, 21:10:17
Отговор #14

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Нощните етапи ще са интересно преживяване. Дано успеете да направите снимки.
Успех на всички участници, на Орлин, Марин и целия варненски клуб.

Май 14, 2016, 00:01:28
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Участвал съм на такъв нощен етап и наистина си е тръпка, макар че тези етапи са със сравнително лесен маршрут, за да не се объркаме в тъмното :) Новите предизвикателства винаги са примамливи, може би затова един от варненските екипажи, който миналата година спечели едно от тамошните ралита, в което участвах и аз, сега са предпочели да бъдат в София на рали България...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 15, 2016, 00:39:44
Отговор #16

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive

Май 15, 2016, 15:13:13
Отговор #17

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Понеже в един друг форум се оплакаха че снимките не се виждат - https://photos.google.com/share/AF1QipPffu9cmVm_0McNI9xY5GDRCDWN3OIxTp8mfcAcSd128ndB_d3c2VjHE8nbxkDbKw?key=ZXZ1cy0yMVVDTFZGMFlrZ0s0OWFOOVREVlBNTVln

Май 15, 2016, 18:31:10
Отговор #18

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Супер. И аз щях да се оплача, но сега съм доволен :) Хубави коли и добро настроение :)

Колко съм си играл на това автобусно обръщало срещу бирената фабрика..., а вече рейсовете дори не стигат до там.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 15, 2016, 21:50:36
Отговор #19

Неактивен alex72bg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Ето накратко как видях ралито:

Имам Toyota Celica GT-4 ( ST185), след повече от година работа по колата, без да е готова външно на 100%, колата е в движение. От нета и от приятели разбирам за ралито, и че според регламента моята
кола може да участва. Понеже съм израстнал с това рали и не съм пропускал да гледам старт от 83-та година решавам да се запиша.
Речено-сторено, вземам си два почивни дни, пращам заявка, такса, хотел, пълня резервоара с бензин и в Петък 16:00 пристигам пред хотела. Около час преди старта вече сме с пътна книга и се опитваме да разберем маршрута за вечерните етапи.
Чета и регламента, за да разбера основните правила, понеже не съм карал такъв тип състезания.

 Първи Ден (нощни етапи):
Внимателно следене пътната карта и скорост - приближавам финала с около минута по-рано, но понеже не се боря за класиране не се притеснявам. Пристигам пред картинг пистата и виждам че всички вече са пристигнали и чакат, нареждам се на опашката и си чакам реда за старт на следващият етап.
Тръгваме село Орешак и влизаме от грешната страна, стигаме центъра обръщаме и се връщаме към финала. Прибираме се в хотела.

Втори Ден:
Подредени сме пред хотела, раздават списък с класирането. Последни сме с около минута наказание, с оглед на грешката вечерта го приемам за нормално и не задавам въпроси.
Тръгваме по етапите.
До Девня поддържаме дистанция от стартиралата пред нас кола и така завършваме етапа. Пропускаме слалома и продължаваме към Шумен.
Старт Пивовара, отново с групата и финишираме в Преслав.
Старт от Преслав. Следват два дълги прехода и до село Тича карам по-бързо ( като изпреварвам някои от участниците пред мен), за да имам време да заредя бензин в другия край на селото. Зареждам и тръгвам към ЧК-то и пак се движа с около 10 мин по-бързо, за мое учудване всички са там и си чакат да им дойде реда за контролата.
Старт Трите Вятъра. Карам с групата след около 40км ми се налага да спра за 5 мин. До Сливен наваксвам изоставането и пристигам с групата.

Трети Ден:
Този път няма класиране и стартираме към Българка. Пристигаме с групата за старт Язовира.
Случайно разбираме, че в класирането сме си последни, но с наказание около 30 мин. Питаме информативно за причините, за да разберем какво толкова не правим като хората. Обясняват ни, че това са наказания за по-ранно пристигане на ЧК както и за закъснения.
Може да не съм наясно с правилата, но чак толкова тъп не се чуствам. На всички контроли пристигаме 2-3 минути по-рано и всички коли отдавна са там, чакаме понякога над 10-15 мин преди да тръгне първата кола и наказания само на нас. Питаме по каква система става това - няма смислен отговор.
Старт РТ10. Аз съм ном 9 и пред мен има 8 коли през минута. Махаме пътната книга, стъпвам на газта и до Преслав кола ном 4 е зад мен. От Преслав до Шумен карам с 100-120км/ч, но първите трима не мога да ги стигна.
Пристигам на ЧК-то , ест. те са вече там. До старта има 20 мин и повече, всички са там и чакат, наказания само за нас. Вземам каквото са ми дали - регламент, пътна книга и тн., давам ги на организатора и му казвам, че сме до тук. Махам стикерите от колата, обръщам и си тръгвам.

Ето и клип как се пристига на часова контрола, преди да са пристигнали и съдиите даже ( за старта на Платото)


Жалка история, дано да спести на някой друг ентусиаст 500лв. и три изгубени дни. Това, което ми остана е приятната разходка с колата и че много други хора се радваха да я видят.