Автор Тема: 11-то Класик рали “Златни пясъци”  (Прочетена 12855 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 17, 2016, 07:38:17
Отговор #30

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Пуснете класацията рей. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 17, 2016, 07:52:00
Отговор #31

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
XI-то класик рали „Златни пясъци”
13, 14, 15 май 2016 г.
ОФИЦИАЛНО КЛАСИРАНЕ

ТОЧНА ЕЗДА
Генерално класиране:
1. Детелин Нанев / Габриела Нанева - гр. Каварна - Mercedes-Benz W123 - №11 - 00:09,08min
2. Николай Ковачев / Росен Колев - гр. Варна - Porsche 924 - №1 - 00:31,17min
3. Мартин Аргиров / Жени Никова - гр. Варна - Datsun 280Z - №7 - 00:38,37min
4. Георги Георгиев / Светла Георгиева - гр. Варна - Porsche 944 - №3 - 00:38,68min
5. Радослав Радев / В Илиев - гр. Варна - Triumph GT6 Mk I - №2 - 02:17,24min
6. Николай Димитров / Дамянка Куюмджиева - гр. Варна - Datsun Cherry N10 - №4 - 02:50,90min
7. Сава Савов / Тенчо Петров - гр. Сливен - VAZ 2101 - №6 - 03:43,13min
8. Искрен Георгиев / Сабина Атанасова - гр. Варна - VW Golf I Cabrio - №8 - 04:33,65min
9. Атанас Радев / Деян Петров - гр. Варна - VW Passat B1 - №5 - 05:17,24min

МАЙСТОРСКО УПРАВЛЕНИЕ
Генерално класиране:
1. Георги Георгиев - гр. Варна - Porsche 944 - №3 - 02:16,72min
2. Атанас Радев - гр. Варна - VW Passat B1 - №5 - 02:22,27min
3. Мартин Аргиров - гр. Варна - Datsun 280Z - №7 - 02:23,50min
4. Детелин Нанев - гр. Каварна - Mercedes-Benz W123 - №11 - 02:25,07min
5. Николай Димитров - гр. Варна - Datsun Cherry N10 - №4 - 02:30,21min
6. Радослав Радев - гр. Варна - Triumph GT6 Mk I - №2 - 02:30,29min
7. Николай Ковачев - гр. Варна - Porsche 924 - №1 - 03:20,76min

www.facebook.com/AvtoMotoRetroClubVARNA

Май 17, 2016, 09:29:52
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не виждам в класиренето Пепи Георгиев от Сливен, а пък мярнах новата му Аскона някъде по снимките... отпаднал ли е?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 17, 2016, 09:45:45
Отговор #33

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Петьо в събота се прибра след майсторското на родна земя, а за неделя реши, че не му се кара пак Сливен - Варна - Сливен. Но пък неговите съграждани със зеленото Жигули останаха дори до края на награждаването, но те са си ралиджии, обичат да карат.

Май 17, 2016, 10:12:53
Отговор #34

Неактивен alex72bg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Нямаше ли брифинг с участниците преди старта на ралито? Обикновено там се разясняват подробно правилата особено за тези, които участват за първи път, има и възможност за въпроси. Тези регуларити ралита са с по-особени правила, не се настъпва просто газта и който стигне първи да печели, както е било в онези които помниш от детството си. На часовите контроли наистина се изчаква стартовото време, но в специалните етапи или регуларити тестове /RT/ се засичат точно време на старта и пристигането на финала - печели не най-бързото, а най-близкото до идеално зададеното за етапа.

п.с. колега, ако наистина си фен препоръчвам ти да не се отказваш с лека ръка след този неуспех, ами се запиши примерно в следващото рали от шампионата - Розова долина. Хем ще ти е по-близо /като гледам номера на снимките си от Пазарджик/, а и ралитата на Пловдивския ретро клуб са малко по-опростени като правила и по-подходящи за начинаещи.

Явно грешно се изказвам. Там където първата кола спира ( на клипа) и няма никой, не е старта на следващата отсечка, а финала на предишната. Колите там чакат да финишират. Старта е след това по график. На 1:37 мин от клипа слагат знака за финал-а, 2:30 мин се вижда къде е старта ( малко по-нагоре от финала ). Клипът е събиран от отделни части. Когато пристигнах на финала (преди финала) имах време да си поговоря с колегите от Сливен, да отида до организатора и върна кодументите, да се върна при колата, пак да говоря с колегите от Сливен, да махна лепенките от колата и първата кола още не беше финиширала. Та така се финишира - 15-20 мин чакане и като дойде времето навигатора подава карнета.

И аз като четох правилата и до колкото знам от обща култура, си мислех, че редът е следния: старт, подържаш такава скорост, че на финала да пристигнеш максимално близко до идеалното време без да спираш и да караш под 10км/ч, финал и отиваш на следващия старт.
Да ама не: старт, караш си, всички се събират преди финала, навигаторите в редица чакат да дойде време за финиширане, финал. Така протичаше ралито на всички етапи без изключение.

Някой от по-запознатите да каже кое е правилното, та поне едно нещо да ми се изясни относно правилника

Май 17, 2016, 10:28:36
Отговор #35

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Явно грешно се изказвам. Там където първата кола спира ( на клипа) и няма никой, не е старта на следващата отсечка, а финала на предишната. Колите там чакат да финишират. Старта е след това по график. На 1:37 мин от клипа слагат знака за финал-а, 2:30 мин се вижда къде е старта ( малко по-нагоре от финала ). Клипът е събиран от отделни части. Когато пристигнах на финала (преди финала) имах време да си поговоря с колегите от Сливен, да отида до организатора и върна кодументите, да се върна при колата, пак да говоря с колегите от Сливен, да махна лепенките от колата и първата кола още не беше финиширала. Та така се финишира - 15-20 мин чакане и като дойде времето навигатора подава карнета.

И аз като четох правилата и до колкото знам от обща култура, си мислех, че редът е следния: старт, подържаш такава скорост, че на финала да пристигнеш максимално близко до идеалното време без да спираш и да караш под 10км/ч, финал и отиваш на следващия старт.
Да ама не: старт, караш си, всички се събират преди финала, навигаторите в редица чакат да дойде време за финиширане, финал. Така протичаше ралито на всички етапи без изключение.

Някой от по-запознатите да каже кое е правилното, та поне едно нещо да ми се изясни относно правилника

Колега, освен, че грешно се изказваш, си в голяма заблуда - това, което виждаш на клипа от Шумен е начало на зоната за ЧК. Стартът на точната езда след тази часова контрола е последният (червен) знак. Финалът на предната точна езда е на съвсем, съвсем различно място. В конкретния случай - финалът на предходната точна езда "Язовира" беше дори в друг град, а именно - на паркинга преди археологическия музей Велики преслав... Финалът на всяка от точните езди е маркиран с жълт знак - виж го в регламента. Разстоянието от финала на ТЕ "Язовира" (от археологическия музей), до началото на зоната за ЧК в Шумен, преди старта на ТЕ "Паметника" е нищо повече от преход... Нормално е (на всяко рали) преди ЧК да са се събрали всички участници и те да си чакат времето, в което да си представят карнета и именно това се записва в него. Към времето на предоставяне на карнета, на място съдията вписва и времето, в което екипажът ще стартира точната си езда (от последния за зоната на ЧК знак). Времето за финал на ТЕ се определя от навигатора.
Надявам се, че успявам да съм поне малко полезен.

Май 17, 2016, 10:34:29
Отговор #36

Неактивен alex72bg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
И още нещо
След вторият ден ние бяхме последни с огромно изоставане от 30мин, разликите отпред бяха много малки. Гледайки крайното класиране, че то съм имал шанс не за топ5, а за подиум  :D
Явно напускането ни по средата на ралито е наложило съставяне на ново класиране  ;)   

Май 17, 2016, 10:47:21
Отговор #37

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... След вторият ден ние бяхме последни с огромно изоставане от 30мин, разликите отпред бяха много малки. Гледайки крайното класиране, че то съм имал шанс не за топ5, а за подиум  :D
Явно напускането ни по средата на ралито е наложило съставяне на ново класиране  ;)

Ако намекваш за конспирации - жестоко се лъжеш. Всеки от нас се радва на нови участници и коли. След втория ден почти всички бяхме с голямо изоставане. Причината за това - не съм съвсем сигурен още, днес ще разбера, но поне по първоначалната ни информация причината е един грешно сверен часовник на засичащите съдии на дългата отсечка... Тази грешка ощетява участниците, поради което данните от този (лично за мен) най-интересен и предизвикателен етап, логично бяха отменени и съответно огромните разлики изчезнаха, но това ни най-малко не е свързано с вашето присъствие/отсъствие.
Четейки обаче твоите въпроси, аз си мисля, че вашият екипаж определено не е бил наясно с всичко, поради което е възможно да сте имали наистина голямо закъснение, вероятно натрупано и от неспазване на времето за предаване на карнет.

Май 17, 2016, 10:52:43
Отговор #38

Неактивен alex72bg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Колега, освен, че грешно се изказваш, си в голяма заблуда - това, което виждаш на клипа от Шумен е начало на зоната за ЧК. Стартът на точната езда след тази часова контрола е последният (червен) знак. Финалът на предната точна езда е на съвсем, съвсем различно място. В конкретния случай - финалът на предходната точна езда "Язовира" беше дори в друг град, а именно - на паркинга преди археологическия музей Велики преслав... Финалът на всяка от точните езди е маркиран с жълт знак - виж го в регламента. Разстоянието от финала на ТЕ "Язовира" (от археологическия музей), до началото на зоната за ЧК в Шумен, преди старта на ТЕ "Паметника" е нищо повече от преход... Нормално е (на всяко рали) преди ЧК да са се събрали всички участници и те да си чакат времето, в което да си представят карнета и именно това се записва в него. Към времето на предоставяне на карнета, на място съдията вписва и времето, в което екипажът ще стартира точната си езда (от последния за зоната на ЧК знак). Времето за финал на ТЕ се определя от навигатора.
Надявам се, че успявам да съм поне малко полезен.

Да, благодаря за което. Сега разбирам, че финалът на етапа  е някъде другаде, и трябва да се ориентирам за него по табелите.

Май 17, 2016, 11:19:36
Отговор #39

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Искам пак да напиша - ако по някаква случайност решите пак да идвате на варненско рали, ще съдействам предварително да обясня подробно, колкото се може повече неща. Всички колеги в колоната също биха помогнали по време на етапите.
Според мен "Златни пясъци" не е особено удачно за дебют рали, поради големия му километраж. Е, сливналии останаха доста доволни, вчера пак ми писаха, че ще опитат да разместят графика си и да се включат и на "Нептун". Но по принцип по-кратките ралита протичат по-леко, има повече време за почивка и корекции, а на "Варненски автомобилен събор" дори има време и за плаж :D.
« Последна редакция: Май 17, 2016, 11:55:38 от rsk »