Автор Тема: Ковровец 175 (Восход 1) - тотална промяна  (Прочетена 9326 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 05, 2016, 00:47:58
Прочетена 9326 пъти

Неактивен lilio

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравейте,нов съм в този форум и бих искал да Ви представя моя малък восход 1,пълния проект...
Всичко започна така преди около 5-6 години и в последствие преди 2 години започна наново...
Ето и началото и началото на новия му вид:



 И всичко отначало.... с много повече внимание и любов:




...и накрая се получи това:









...по-нататък във времето ще кача снимки от етапите на преработването му...

« Последна редакция: Май 05, 2016, 10:36:10 от dido1903 »

Май 05, 2016, 11:14:24
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво, добре пипнат къстъм проект особено последния вариант с по-изчистения бодиарт и малко по-наклонената вилка... ще бъде атракция на ретро парада :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 06, 2016, 22:51:20
Отговор #2

Неактивен lilio

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Благодаря!
И така в началото се захванах с теникиите.Удължих задния калник,изградих му място за стопа,после смъкнах предния калник,гумата да влезе в него.И накрая измайсторих и основата на седалката,която я поцинковах и след това я боядисах.








Май 07, 2016, 00:20:33
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Поздравления за ентусиазма! Още повече, че си се хванал с непопулярен, макар и много разпространен на времето мотоциклет у нас. На мен не ми допадат стърчилката на задният калник и термолентата по аспусите, но всеки си прави нещата по свой вкус.

Май 08, 2016, 00:48:12
Отговор #4

Неактивен lilio

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Днес е ред да кача малко снимки на детайлите било то гравирани или изработени ръчно:



































Май 08, 2016, 01:01:53
Отговор #5

Неактивен lilio

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
 :)










Май 08, 2016, 16:52:34
Отговор #6

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Здравейте! Тунингът несъмнено е впечатляващ и изглежда красиво! Но, се чудя... Ковровецът, още навремето не се славеше с особено мощен и динамичен двигател, а сега, успява ли да се справи и да 'мъкне' цялата тази планина от стомана? Не е ли малко тежичка за този двигател? 
Но, пак казвам, респект и поздравления за положения труд! На външен вид, мотоциклетът изглежда невероятно! Изключително много труд и талант трябва за да се направи от сам човек това!

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Май 08, 2016, 18:50:00
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Реално не е натоварен с кой знае колко допълнителна тежест, все пак това е машина, разчетена да носи двама души, което колегата едва ли прави с едноместна седалка. А двигателя на Ковровеца ако и да не е високоскоростна машина, е доста тяговит, при това от ниските обороти, така че определено не му е проблем да си  носи товара.

Май 08, 2016, 23:04:33
Отговор #8

Неактивен lilio

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Колегата Michev е прав ,по принцип не съм го планувал да носи втори човек.Вярно е ,че двигателчето бере душа в сравнение с много други машини и всички нови моторетки.Но ако се загледате и замислите реално не само съм го натоварил.... първо оригиналната седалка е доста тежичка например....ликвидирах я...премахнал съм и тенекиите около страничните капаци и разни добавки около карборатора.Със сигурност съм го понатоварил ,но честно казано несъм го теглил още и на мен ми е любопитно колко кг.е станал.А инъче замисълът му не е да "бяга" здраво по пътя.Моторът е от дядо ми и реших преди около 6-7 години да го възкрася... но да му дам нов "живот".Преди около 7 години и можеби малко отгоре започнах да се уча върху него да боядисвам и т.н.,понеже се занимавам с аерография ...И така този проект започна като мотор върху ,който се уча... е няколко години след това пак наново реших да проверя какво съм научил за изминалите години. 
И се роди новия сегащния му вид...



Май 29, 2016, 20:40:50
Отговор #9

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Много труд. Респект.