Автор Тема: FIAT 1500 L - 1964  (Прочетена 100414 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 22, 2014, 16:17:52
Отговор #140

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
браво напредваш.
 

Май 24, 2014, 01:16:02
Отговор #141

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Започна се с боята  :D Много радост!!!! На живо е ........................
Двигателя и скоростите вече са на местото си  :D

Май 24, 2014, 10:11:30
Отговор #142

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 ;) Браво колега много добре стана
този син цвят ми напомня за моята куба защото колите на министрите ги боядисваха така, даже ако караш лада 5 или 7 с такъв цвят,полицайте  не те спират,каквото и нарушение да направиш.
.Поздрави,колата е супер! 

Май 25, 2014, 13:40:36
Отговор #143

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Това са маслата които ще се налеят :) 20W50 за мотора и не знам това за скоростите да ли е най добре като вискозитет.Скоростите са като на жигула така каза майстора. И ДОТ3 за съединителя и спирачките.Ако някой има наблюдение от други масла и спецификаций да сподели ще съм благодарен.


Май 26, 2014, 09:20:56
Отговор #144

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Красоти!

Мишо, от къде взе маслото? На каква цена е? Намислил съм и аз да сложа такова на моята кола и да видя как ще се държи.
Какви битумни плоскости си намислил да лепиш по купето?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 26, 2014, 23:35:28
Отговор #145

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Красоти!

Мишо, от къде взе маслото? На каква цена е? Намислил съм и аз да сложа такова на моята кола и да видя как ще се държи.
Какви битумни плоскости си намислил да лепиш по купето?
Да ти кажа срещнах проблем с този вискозитет на маслото.Това ми го препоръча един приятел те го внасят и отзивите са много добри.Взех всичките масла накуп и да ти кажа не знам точно колко е.Мисля че за 4 литра излиза около 30-35 лева. Намерих и МОТУЛ за ретро коли същия вискозитет който е спрян от производство и е залежала и старо.Излизаше 2 литра в ламаринена кутия около 40 лева.Но заложих на прясното :)
Битумните плочи са около 3мм и са с различен размер при мен оригинално има на пода в краката отпред и отзад, предния и задния капак,във вратите и в страниците на задните калници.За сега ще сменя само тези които липсват в купето. Те са за изолация и да не вибрира ламарината.

Май 29, 2014, 13:58:54
Отговор #146

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Този вискозитет не е за този двигател. И хич не е за ретро коли, ами е за двигатели, чийто разход на масло е значително, значително завишен поради естествено амортизиране. Няма ,,масло за ретро автомобили". Това са рекламни трикове. Обикновено към тях върви и цената за ремонт на иначе читави двигатели.  :-\  И примери мога да ти покажа много. Моята, бяла 504 с ,,масло за ретро автомобили" - първо счупих стартер за една зима и второ при старт на студено, целия мотор чука, хлопа, тропа докато качи такова масло. Това е недопустимо и е изключително вредно ! Защото ще чука 1 седмица, ще чука 2 седмици и на 3-тия месец ще изчука, но вече няма да спре.  Направих го за проба, въпреки ясните ми убеждения за резултатът. Много бързо го смених по този повод.  За двувалови италиянски двигатели - въобще 20W50 не е за тях. Не и за технически изряден двигател, чието предназначение е туристически разходки. Проблемът е при пускане и докато загрее. Е, точно това е начинът да се износва значително иначе годен агрегат.  :) 

За тези Фиати, правилни масла са 10W50 и 15W50. Второто не е удачно за зимен сезон, обаче. Може и 10W60. Което можеш да го използваш и за лятно, и за зимно време.

За трансмисията, погледни спецификацията на гърба на тубата. В същност, не наливай синтетични масла в трансмисий, чийто семеринги са на 100 години, защото ще ти се разтече отвсякъде. Има съвременни семеринги и гарнитури, които след като се монтират на мястото на старите и вкаменени такива - проблеми с течове няма  А, иначе, синетично масло в трансмисията е едно от най-полезните неща, които можеш да направиш за такъв автомобил. 

За спирачките - ДОТ4.

Май 29, 2014, 19:10:20
Отговор #147

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
 

Май 30, 2014, 00:52:07
Отговор #148

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Този вискозитет не е за този двигател. И хич не е за ретро коли, ами е за двигатели, чийто разход на масло е значително, значително завишен поради естествено амортизиране. Няма ,,масло за ретро автомобили". Това са рекламни трикове. Обикновено към тях върви и цената за ремонт на иначе читави двигатели.  :-\  И примери мога да ти покажа много. Моята, бяла 504 с ,,масло за ретро автомобили" - първо счупих стартер за една зима и второ при старт на студено, целия мотор чука, хлопа, тропа докато качи такова масло. Това е недопустимо и е изключително вредно ! Защото ще чука 1 седмица, ще чука 2 седмици и на 3-тия месец ще изчука, но вече няма да спре.  Направих го за проба, въпреки ясните ми убеждения за резултатът. Много бързо го смених по този повод.  За двувалови италиянски двигатели - въобще 20W50 не е за тях. Не и за технически изряден двигател, чието предназначение е туристически разходки. Проблемът е при пускане и докато загрее. Е, точно това е начинът да се износва значително иначе годен агрегат.  :) 

За тези Фиати, правилни масла са 10W50 и 15W50. Второто не е удачно за зимен сезон, обаче. Може и 10W60. Което можеш да го използваш и за лятно, и за зимно време.

За трансмисията, погледни спецификацията на гърба на тубата. В същност, не наливай синтетични масла в трансмисий, чийто семеринги са на 100 години, защото ще ти се разтече отвсякъде. Има съвременни семеринги и гарнитури, които след като се монтират на мястото на старите и вкаменени такива - проблеми с течове няма  А, иначе, синетично масло в трансмисията е едно от най-полезните неща, които можеш да направиш за такъв автомобил. 

За спирачките - ДОТ4.
Колега относно маслата се съобразявам с инструкцийте за експлоатация на производителя.

Май 30, 2014, 13:58:22
Отговор #149

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
бели кантове на гумите задължително, с тоя синия цвят ще изпъкват максимално :)