Автор Тема: FIAT 1500 L - 1964  (Прочетена 55977 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 24, 2019, 17:02:20
Отговор #300

Неактивен 136

• Публикации: 511
А, кои са Кръстьо и Митьо?

Декември 11, 2019, 18:51:47
Отговор #301

Неактивен 136

В края на лятото успях да изпръскам Фиата с Парафин и да на напълня кухините.Ползвах продукти на Мипа преди време бях пръскал и съм доволен от резултата.Има за кухини и за откритите части.

Декември 11, 2019, 18:54:42
Отговор #302

Неактивен РумбатаБс

• Публикации: 2449
Много добро решение :)
retrobs.com

Декември 12, 2019, 08:25:54
Отговор #303

Неактивен taran

• Публикации: 132
    • taran`s garage.ale.bg
Даа,много гледана кола.Ще изкара още някоя петилетка.

Декември 12, 2019, 09:55:18
Отговор #304

Неактивен 136

Голяма драма стана с найлончето с което бях покрил купето.Спецялно найлонче за авто бояджийски цели.След свалянето му на места останаха много странни петна по боята.Това се случвало и се наричало ефект змийска кожа.Решението му беше печене на слънце :) и наистина почти изчезна.

Декември 12, 2019, 11:23:03
Отговор #305

Неактивен немо

• Публикации: 885
  • пиперлив
Такъв ефект (дефект) за 1-ви път виждам  :o Може да стане от найлона гаф,но на прясна боя.

Декември 12, 2019, 13:11:57
Отговор #306

Неактивен USfan

• Публикации: 7294
Такъв ефект (дефект) за 1-ви път виждам  :o Може да стане от найлона гаф,но на прясна боя.

Аа, става, става.
Особено при боя, която не е оригиналната стара, и която не е била добре изпечена и и/или изложена на влажност, веднага след боядисването и, ако това боядисване не е било супер отдавна.

Тоя ефект същия стана при единствения пребоядисван детайл на Голфа ми 1 кабрио- предния му капак.
Колата я купих в 2005 год. с абс. оригинална боя, като предния капак само току що е бил препръскан с ориг. спек на цвят, и уж по субстанции, син металик боя.
Голфа го взех през февруари 2005, и временно завих в найлон в гаража ми, да седи там до април-май, докато дойде време за кабрио каране.
Два месеца по-късно го отвих Голфа, и имаше същите шагренови следи по предния капак, като тук.
След яко пастиране тия ленти тип тънки райета не изчезнаха много, а след 1 год. време или нещо такова, се получиха и тънки цепнатини на лака до или под тия ленти.

Тука трябва да уточня, че в моя подземен гараж, поне едно време преди да направя големи вентилационни 2 броя шахти, имаше прилична влажност пролетно време, та може и това да е допринесло за ефекта на найлоно зебрата.  :))

Така че аз вече найлони никога не слагам върху коли директно в гаражи, а ако го правя по някакви причини, първо завивам колите отдолу с памучни чаршафи или покривала от плат, и чак върху тях слагам найлони.
И то ги слагам за кратко такива найлони, примерно ако мета гаража или мия друга кола наблизо, понеже найлоните кондензират влага отдолу им, и по тая причина са доста антипрепоръчителни за дългосрочно съхранение на коли.

Декември 12, 2019, 13:22:55
Отговор #307

Неактивен hydrometalique

• Публикации: 1768
    • http://www.dsclub-bg.com
Еееее, аз, който, както съм споменавал далеч в миналото на форумното ми битие, съм тройкаджия по химия, съм наясно, че има вариант газообразната химия на прясно пръсканият агент ( в слуачя антикорът ) да реагира с найлона , който от своя страна да остави следа върху боята или лака.

Декември 12, 2019, 13:41:53
Отговор #308

Неактивен немо

• Публикации: 885
  • пиперлив
Еееее, аз, който, както съм споменавал далеч в миналото на форумното ми битие, съм тройкаджия по химия,
Ще да е била по милост тая тройка  :P с найлона (полиетилен) нищо не може да реагира,той за това абсолютно не подлежи на боядисване.
А при тая обработка летливите вещества в препаратите са сравнително малко и се изпаряват бавно,така че да навлязат под найлона и да направят беля е малко вероятно,освен това помещението е проветриво.
По-скоро влага да е направила белята,както казва Люси.

Декември 12, 2019, 13:48:02
Отговор #309

Неактивен 136

Колата не е завивана никога с найлон.Боядисана е преди години и с този найлон е седяла 24 часа.Отделно има качествена вакса по боята.