Автор Тема: Новини относно форума  (Прочетена 178117 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 12, 2012, 01:39:05
Отговор #90

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Преместих форума на виртуална машина, за да е с една идея по-мобилен (нещо напълно прозрачно за вас всъщност), поради това имаше прекъсвания днес. :)

-- The management  :))

Април 12, 2012, 21:45:29
Отговор #91

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
В името на доброто не сме забелязали че е прекъсвал, благодаря на всички които се грижат за този прекрасен форум! :D

Април 14, 2012, 20:00:27
Отговор #92

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
 колеги не мога да кача повече от една снимка, поздрави.
 

Април 15, 2012, 14:44:10
Отговор #93

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Христос Воскресе! :)
Бъдете живи и здрави. Обичайте и уважавайте се и не само по празниците  :D Ако не знаете как става - прегръдката е много ефикасен начин да покажеш на близките хора любовта си... пък и защо само на тях  ::)

Значи от днес прикачването на картинки във форума се преустановява. Функцията "прикачени файлове и допълнителни опции" се запазва но е разрешена САМО за документи и архиви във форматите doc, txt, pdf, zip, rar - тоест основно за техническата документация. Причината е че в момента има:

Цитат
afxx@x2:/var/www/classiccar-bg.com/web/attachments# ls -l | wc -l
40553

... 40 хиляди файла картинки и документи (основно картинки) които освен като файл създават и записи в базата данни. Не че това в момента е сериозен проблем, но някак си не ми изглежда добре откъм подредба, плюс факта че скрипта за автоматично преоразмеряване на картинките не работи за прикачени такива, а и също така невъзможността да се вмъква текст между картинките. Освен това и самото прикачване понякога е проблемно както колегата pavel.velev явно е забелязал :)

От друга страна още от момента в който започнахме да се занимаваме с форума ми се искаше някак си да отделя мултимедията от самия основен софтуер.

Поради тази причина създадохме pichost.name който да служи за лесно прикачване и автоматично генериране на [img] BB кодовете които лесно да копирате и добавяте в постовете си. Разбира се може да го ползвате и за нужди извън форума.

Поздрави :)

Април 15, 2012, 21:10:28
Отговор #94

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами,ок, ама какво стана, Дж пег файлове може ли да се качват пак, и то все пак по няколко снимки на веднъж?
Поздрави за тези хубави и святи празници и от мен.  :)

Април 15, 2012, 22:03:01
Отговор #95

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
във pichost.name можеш да качваш както по 1 картинка така и по няколко наведнъж - тествай! Направих и по подразбиране да ви показва bb кодовете така че директно copy/paste във вашия отговор. и си добавяте текста. Може до 10 картинки максимум наведнъж.

през системата на форума няма да се качват снимки както вече обясних по-горе :) по принцип качването на снимки като attachment по-скоро беше по изключение: по принцип практиката е да се ползват външни хостове, но тъй като повечето са доста неудобни или с някакви ограничения, си направихме наш си :) Нищо по различно.
« Последна редакция: Април 15, 2012, 22:08:05 от afx »

Април 16, 2012, 15:14:54
Отговор #96

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Честит празник и от мен!

Искам да попитам ,в този хост до колко време се съхраняват снимките? Благодаря !

Април 16, 2012, 15:38:25
Отговор #97

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
във pichost.name можеш да качваш както по 1 картинка така и по няколко наведнъж - тествай! Направих и по подразбиране да ви показва bb кодовете така че директно copy/paste във вашия отговор. и си добавяте текста. Може до 10 картинки максимум наведнъж.

през системата на форума няма да се качват снимки както вече обясних по-горе :) по принцип качването на снимки като attachment по-скоро беше по изключение: по принцип практиката е да се ползват външни хостове, но тъй като повечето са доста неудобни или с някакви ограничения, си направихме наш си :) Нищо по различно.

Ухм ами аз виртуално съм малко илитератен, за което моля за извинение.  :-[


Дали може да се постне тук виртуална картинка как да се прикачат разни снимки от Пикпост.нейм, към разните съответни отговори по темите?
Малко като в учебниците по Експоръра да го оформим, за по-старите хора...  :))

А качените досега снимки, все пак ще останат ли за  някакво по-дълго време налични тук, без да се изтриват от паметта?
Все пак се оформи доста интересен архив по различните теми.
« Последна редакция: Април 16, 2012, 15:44:14 от USfan »

Април 16, 2012, 15:54:08
Отговор #98

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Искам да попитам ,в този хост до колко време се съхраняват снимките? Благодаря !
Няма ограничение.

А качените досега снимки, все пак ще останат ли за  някакво по-дълго време налични тук, без да се изтриват от паметта?
Все пак се оформи доста интересен архив по различните теми.
Качените до момента неща си остават.

Април 16, 2012, 16:00:40
Отговор #99

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
       То хубаво де, ама здравия разум поне за мен сочи, че нещо като се оформило за някакъв период от време като удобно, е добре да си седи в това Статукво.
Няма логика зорлем да се преправя, само от чисто академичен научен интерес или заради играта.
Нали не се пръска по шевовете паметта на там какъвто е сървър с тия 40000 картинки?  ;)

Па и какво като мешаме в един кюп виртуалното с текста?
За нас като потребители това според мен, за почти всички беше по-добрия вариант.
Тоест, досегашната система.
Така по-добре се онагледяват нещата.
Отколкото винаги само през някакъв линк да се гледат и напасват мнения, теми, и въобще инфото тук, вкл и визуалното.

А нали няма все пак още ни вземат,  O:-) вече по 5 или 50 лв годишно на човек/член на форума, да ни хостват в досегашния сървър, та това да е проблема.
Моля за извинение, ако използвам неправилна терминолгия, но предполагам, смисъл на коментара ми е ясен.
Та и защо трябва да се усложнява излишно това качване на ДжПегове, и въобще файлове> :-\

Ами мисля е най-справедливо, както в например Американ кар форума, за такива кардинални промени в нещата да се правят анкети сред потребителите.
Да спретнем един Куиц, коко души примерно искат връщане на старата състема за файловете за качването, и колко искат новата сегашна.
И спрямо преобладаващото мнозинство, да се оформи форума.  ;D

Добре, пробвах сега при Датсун темата.
С ББ код като го линкна, само файл по файл последователно мога да пействам в даден отговор/пост.
Тоест, теоретично мога качвам по няколко снимки наведнъж, ама за всеки файл процедурата на атачване се повтаря индивидуално.
Което си е доста по-голяма бъзикня, от спрямо досегашната система. :(
« Последна редакция: Април 16, 2012, 16:13:15 от USfan »