Автор Тема: Събор за източноевропейски автомобили - Дряновски манастир 24-25.09.2016  (Прочетена 4751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 08, 2016, 11:27:39
Прочетена 4751 пъти

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Уважаеми колеги,
На 24 и 25.09. на къмпинга до Дряновски манастир ще се проведе събор на собственици и почитатели на автомобили от бившите соц страни.
Организатори са Лада клуб България и Клуб Москвич България.
Мероприятието има за цел да събере на едно място някога най-масовите по нашите пътища автомобили - Лада, Москвич, Шкода, Вартбург, Трабант, Полски Фиат, Волга, Варшава, Запорожец, Застава...
Мястото е хубаво, в центъра на България. Колегите от Клуб Москвич го предложиха, те са организирали национален събор там и са доволни.
Спането е възможно както на самия къмпинг, така и в околните хотели. Всеки се организира сам за спане, а и за ядене и пиене. Къмпингът е от едно време и има място за скари и палатки... Нощувката е 10 лв на креват, бунгалата са двойни и тройни.

Контактите на къмпинга са:
Сдружение туристическо дружество "Бачо Киро"
5370 гр. Дряново ул. "Стефан Стамболов" 7 П.К. 14
Тел. 0676/7 45 35, 7 23 32
GSM 0886 099034, 088 7099161
е-mail: [email protected]

Датите на събора се дублират с ретро рали "Родопи" в Пловдив, както и с похода до Ниш, организиран от БАК "Ретро". Мислихме, кроихме и накрая така стана.
Лично аз ще ходя, да видим с какво. Волга, Варшава или Жигули...
Вероятно ще се тръгне на смесена колона от по-големите градове.

Септември 08, 2016, 11:58:38
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7181
Поздрави на колегите там - познати и непознати! При цялото ми желание да подкрепя мероприятието, но просто няма как да се рздвоя :'( Да си изкарате весело и да направите мнооого снимки!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 15, 2016, 11:19:01
Отговор #2

Неактивен Д. Ив.

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2

Септември 15, 2016, 16:44:27
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7181
Идеен плакат, поздравления! Явно е инспириран и включва елементи от ретро музея във Варна, като восъчната фигура на Баш майстора :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 23, 2016, 18:58:29
Отговор #4

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Здравейте, колеги! Да попитам има ли някакъв начален час на събитието и нужно ли е предварително записване? 

Септември 23, 2016, 22:04:29
Отговор #5

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Няма записване, началния час е размито понятие, тъй като мероприятието ще продължи до късна вечер.От София ще тръгнем групово в 7, така че евентуално към 10-10.30 ще сме в къмпинга.От там нататък, всеки стои колкото си прецени, възможностите за нощуване са в самия къмпинг или в двата хотела наблизо.

Септември 23, 2016, 22:16:51
Отговор #6

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Благодаря за отговора. И аз някъде към 10:00 се очертава да съм  там, но няма да нощувам. Лек път на всички!

Септември 26, 2016, 10:38:30
Отговор #7

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Според мен срещата се получи повече от добре. На 24-ти плацът на къмпинга беше препълнен. Събрахме се над 60 автомобила, може и 70+ да бяха. Дойдоха колеги от цяла България.
Обхванахме периода от началото на 60-те до края на 80-те. Москвичите, като най-масов автомобил в нашата страна през 60-те, бяха основните наистина стари участници. Колегите от клуб Москвич дойдоха с отлично направени коли от масовите някога модели - 407 и 408. Клуб Трабант също показаха наистина отлични машини от моделите 600 и 601. Аз дойдох с Волга М21. Любимите модели на българина от началото на 70-те - ВАЗ 2101, Москвич 408И и 412, бяха много на брой и в чудесно състояние. Най-многобройни бяха участниците с коли от 70-те и 80-те.   Москвич 2140 и 2140Д, Трабант 601, Лада 1200s и 1300, четирифарите Лади, петиците, седмиците, Шкода Рапид, та да се стигне до Лада Самара, Москвич 2141. Шкода Фаворит и Волга 24-10. Имаше даже и велосипед Балкан.


Времето беше перфектно за подобно мероприятие. Мястото, което предложиха колегите от клуб Москвич, също беше отлично.
КАТ създадоха нужната организация на движението и влязохме в къмпинга без никакви драми, ако и колите да бяха адски много.
Организацията беше на приятелска основа. И досега не ми се вярва, че толкова много коли дойдоха на събитие, което не е разгласявано дълго, и се получи общо взето спонтанно. Идеята беше да се съберем на приказка и после на маса. Е, получи ни се много добре. Догодина пак ще направим общ соцавтомобилен събор - вярвам, че ще е още по-голям и интересен от този. 

Събитието получи сериозно медийно отразяване. Екип на БТВ направи живо включване на обед, а голям материал за срещата имаше и във вечерната новинарска емисия. Да се излъчи материал за каквото и да е мероприятие по вечерните новини на на-гледаната телевизия е повече от успех и говори за това, че събитието е било интересно. Ще си призная, че на живото включване се пошегувах с журналистката и оператора, които на отворен капак предаваха звука на двигателя... Не се сдържах и натиснах хромирания ринг на волана... Последва могъщо изреваване от клаксоните на Волгата, лек подскок от журналистката и оператора и радост сред колегите... 

Обедните новини с живото включване (към края на емисията е):
http://btvnovinite.bg/video/videos/emisii/btv-novinite-obedna-emisija-24-09-2016.html

Ето материала от вечерните новини:
http://btvnovinite.bg/video/videos/news/sobstvenici-na-moskvichi-ladi-i-trabanti-se-pomiriha.html

Снимките ми не са кой знае колко много. Този път се заприказвах с колеги, с които не съм виждал отдавна и забравих да снимам. Добре че е жена ми да ме подсети, и почнахме да снимаме следобеда, когато доста колеги вече си бяха тръгнали, понеже бяха без преспиване. Вечерта само на на къмпинга имаше 35 коли, броих ги. Разпънахме едни шатри, едни маси и в сладки разговори откарахме до среднощ. В планината си става студено, ама ние загряхме добре... Виха се хора и си стана народен празник, както ни се искаше.






















Аз се забавих и пристигнах чак към 11 сутринта, защото тръгнах по-късно и то самостоятелно от Бяла Слатина, а и Волгата е в разработка и си карах с 80-90. Накрая, вече минала 1000км от ремонта, я настъпих за малко - вдигна 120 без проблем на газ, не съм я мъчил за повече. Общо за 4-те почивни дни минах около 800 километра с М21. Вози супер и не изморява.
За догодина очаквам да има още повече марки и модели. Шкодите бяха малко, Вартбург също, от полските не дойде нито Варшава, нито Полски ФИАТ. Нямаше Застава и Дачия. Тази година датата се дублира с още две големи мероприятия - в Пловдив и Сърбия + Шкода сбирка в Разград. През 2017 ще се постараем това да не се получи. Трябва да помислим и къде да е, защото 100 коли, а и повече, звучат съвсем реалистично.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 10:49:48 от m_g »

Септември 26, 2016, 15:13:11
Отговор #8

Неактивен Д. Ив.

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Снимки от събора: https://goo.gl/photos/JTEyLArYYtAcGM749

Септември 26, 2016, 18:54:30
Отговор #9

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Макар и само за няколко часа, аз също успях да присъствам. Като за първи път смятам, че се получи доста добре. Учудващо много коли. Живот и здраве за догодина ако се избере по-подходяща дата, наистина може да се получи нещо наистина голямо ! Не знам беше ли съобщено на колегите с мотоциклети по разните форуми ?