Автор Тема: Спасовден 2016 - 11.06.2016 г.  (Прочетена 18133 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 13, 2016, 13:18:06
Отговор #30

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Аз пък имам с какво да се похваля. Моето Жигули от 1973г. спечели награда на най-големия, най-стария и най-сериозен ретро парад в България. Позволявам си да кажа, че наградените изобщо соц коли през годините се броят на пръсти и вероятността соц кола да вземе награда, все така си остава минимална на фона всичките Мерцедеси и Ролс Ройси и американки по площада. Ходя на парада по случай Спасовден от 90-те години насам и доколкото знам, това е първата Лада, която е наградена за 26-годишната история на мероприятието.

Спасовден винаги е бил много важно събитие лично за мен - като малък това беше единственото ретро мероприятие, което посещавах, и благодарение на него се запалих да навляза в това интересно хоби - класическите автомобили. Да не говорим, че със същото Жигули преди повече от 10 години се случи изобщо да не ме допуснат на парада и трябваше да паркирам на един страничен паркинг. Е, минаха години, Жигулито е реставрирано професионално, вложени са в него много пари и усилия. Аз порастнах. И най-накрая получих награда, за която винаги съм мечтал. Честно. Имам вкъщи много купи, но тази ми е най-ценна.

Ето ме с двата ретро автомобила, с които участвах тази година - Варшава 223 и ВАЗ 2101. Щастлив, ама много!

Юни 13, 2016, 13:40:33
Отговор #31

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Честито Момчиле, зърнах този момент малко преди да си тръгна... ама не те ли наградиха за практически новата Жига и миналата година, или пък по-миналата беше? Доколкото помня получи подарък ГО на 25 годишнината на БАК. Иначе не е съвсем вярно, че соц. коли не се награждават - помня че Москвичи и Волги са взимали призове... май само Шкода не е :) Член съм на БАК повече от 20 г., когато просто нямаше други клубове, а сега чрез ретро клуб Банкя като колективен член и много се радвам, че председателя на клуба инж. Кюркчиев и доайен на ретро движението също получи заслужена почит на парада за своята енергичност и всеотдайност въпреки преклонната си възраст - 93 г!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2016, 13:54:16
Отговор #32

Неактивен генерал

  • Публикации: 178
Доста добро впечатление направиха мотоциклетите! Толкова много и различни не бях виждал наскоро. Побъбрихме с колегите на тези теми.  Разменихме инфо и то все за полезни неща! Ще се радвам да видя снимки от двуколесните  превозни средства. Апропо - ако някой е забравил - в началото са били двуколесните!

Юни 13, 2016, 14:01:40
Отговор #33

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Моторите наистина бяха страхотни, за пръв път видях събрани накуп няколко антики от времето на 1-та световна война с петролни фенери и т.н... разбира се снимах ги подробно, но най ме впечатлиха Триумф-ите, които освен като екзотичн музейни експонати все още стават и за сериозно каране :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2016, 16:23:12
Отговор #34

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Позволявам си да кажа, че наградените изобщо соц коли през годините се броят на пръсти и вероятността соц кола да вземе награда, все така си остава минимална .....

Честито и съвсем заслужена награда !!!
Но, погледни снимката с наградените от тази година и ще видиш , че има поне трима наградени собственици на соц коли !

Юни 13, 2016, 17:19:41
Отговор #35

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Ето и снимките от Биляна.Търся контакт със собственика на Саабчето.Ако някой знае нещо да пише.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1070648379693999.1073741836.906030012822504&type=3
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 13, 2016, 18:03:13
Отговор #36

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Колеги, имало е наградени соц коли и в миналото. Но само по-истински ретро моделите - Чайка, стара Волга„ Москвич - на Краси и сега на Филип , Трабант май, не съм сигурен. Победа не помня в миналото дали не е взимала - имаше една бежова доста добра навремето. Не знам за Варшава - примерно тая, дето беше на Боби Карчин, беше много хубава...
Но Лада... Ладата беше табу. А сега се изкараха няколко много добри оригинални Лади - и на Иво, и на Марио, на Радо, мойта...
Тая година много хубави Волги М21 бяха на площада. Други години имаше по една - две. Сега много се изкефих. И аз бях на път да докарам моята "автентична" таратайка, ама не намерих трети шофьор.
А дано до няколко години да стане и тя за показване. Тя е много по-лесен проект от въпросното Жигули, което сме го строили буквално от нула.

Юни 13, 2016, 18:15:33
Отговор #37

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Хубав празник се е получил съдейки по атмосферата от снимките, които сте публикували. Честито на Момчил за наградата. Действително много нови автомобили, коя от коя по-лъскави и привличащи внимание и обективи :)
Волгите бяха хубави, мерцедесите, като че ли бяха изкарани по модели на производство и още и още. А червения вартбург със собственика до него и уникалната фирмена значка на ревера ме изкефиха тотално.

Юни 13, 2016, 18:43:47
Отговор #38

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Честито и съвсем заслужена награда !!!
Но, погледни снимката с наградените от тази година и ще видиш , че има поне трима наградени собственици на соц коли !

Преди Три,Четири години и гърбава Зазка беше наградена на Лъчо.Носталгията към СОЦа винаги е била отбелязвана.И все пак е доста по лесно да се намери СОЦ автомобил или направи реставрация поради факта че до съвсем скоро са били масови автомобили.

Юни 14, 2016, 12:03:31
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.