Автор Тема: Simson B50 6V 1978  (Прочетена 5857 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 23, 2019, 11:39:11
Отговор #10

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Доста неща трябва да са се объркали за да не може да се движи при увеличената кубатура.(ако съм разбрал правилно за нов цилиндър и бутало с по голям диаметър от стандартния и нова глава .)   Правилно ли е настроено запалване и карбуратор? С контактната запалителна система ли остана или премина на друг вариант?  Проверена ли е степен на сгъстяване преди/след сглобяване на двигателя? Проверена ли е компресията?   Ако е възможно след работа на двигателя и движение с постоянна скорост поне 2-3 мин. свали и снимай  запалителната свещ  за да се прецени какво не достига(гориво или въздух).                                                               Мога да окажа съдействие (на живо) най рано след 27.07.2019(от неделя нататък).До тогава по телефона(-0887  осем, пет, нула ,нула тринадесет),тук в темата  или на лични съобщения.(Доста ангажименти имам и не винаги мога да отговарям на момента за мое  съжаление)                          Поздрави и успех .
« Последна редакция: Юли 23, 2019, 11:52:14 от Plamen Hinkov »

Юли 30, 2019, 22:43:59
Отговор #11

Неактивен Martev

  • Публикации: 96
 Семерингите смени ли ги ?
 
Балкан 50 МК-3 - 1973 г.
Лада 1300 - 21011 - 1976 г.
Симсон S51 В1-3 - 1981 г.
Москвич 2140 Д - 412 - 1985 г.
ХВЗ «Турист», 153-421 - 1984 г

Юли 31, 2019, 20:15:03
Отговор #12

Активен Logrus

  • Публикации: 288
Много работа ми се струпа изведнъж и не ми остана време за моторетката - изкарах я само веднъж за съвсем мъничко.
Благодаря, колега Хинков - предполагам, че ще се възползвам от възможността поне да се чуем.
Кубатурата е увеличена - от 50 на 63 куб.см. Честно казано по запалването не смея много да пипам, но се опитах да си регулирам карбуратора - малко му взех въздуха, защото държеше твърде високи обороти на празен ход, но само толкова. Все още си е със старата система - чукче-наковалня на 6В. Не съм мерил компресия - нямам уред, но в края на седмицата ще взема на заем от приятел и ще я премеря. Тогава ще направя и опита със свещта - ще сложа нова и ще я снимам след това.

За семерингите на коляновият вал ли иде реч? Тях не съм - само свалих старият цилиндър и сложих новите части. За смяна на семеринги ще трябва да цепя мотора, а това го планирам за по-натам, когато ще сменям храповика и оста на манивелата. Само да се видя малко във време.

Август 01, 2019, 00:32:30
Отговор #13

Неактивен Martev

  • Публикации: 96
 Ако компресията е под 8, от там е. Ако е над 10 както трабва да е в момента, регулирай карбуратора и от там ако не е, цепи си двигателя и сменяй наред...семерингите.
Балкан 50 МК-3 - 1973 г.
Лада 1300 - 21011 - 1976 г.
Симсон S51 В1-3 - 1981 г.
Москвич 2140 Д - 412 - 1985 г.
ХВЗ «Турист», 153-421 - 1984 г

Август 01, 2019, 11:23:22
Отговор #14

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Да вметна и аз един коментар.
Съмнява ме да има проблем със семерингите - ако изпускат ще пали много по-трудно. По скоро горивните нужди на двигателя са се променили с новата кубатура. В тази връзка бих пробвал, на първо време, с повдигане иглата на шибъра с 1-2 позиции и, ако това не помогне, по-голям жигльор. ;)

Август 01, 2019, 16:53:25
Отговор #15

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Моторетката е в приличен външен вид и даже вървеше, но....е, като всяко старо возило (набор '78 е) си има ядове. Километражът не работи, няма празен ход, стопът си свети когато пожелае, клаксон - има, ама няма и други такива.
Щом я докарах до вкъщи й се яхнах - мерак спирачка няма - в началото се държеше прилично, но в един момент умря - колкото и да я мъчех не успяваше да вдигне обороти, гаснеше, душица нямаше.                                                                                                 Темата започва с този текст.След разглобяване и подмяна на част от детайлите се е появил празен ход (макар и с доста повишени обороти които е било възможно да се намалят) Останала е липсата на мощност (загубена след кратко време на експлоатация  при новия собственик).Съгласен съм че едва ли големия проблем за липса на мощност едва ли е от уплътнения(семеринги) на колянов вал при положение че пали лесно и има празен ход.(поне по описание на собственика)Диагностика е трудно да се направи при малкото информация и още по трудно е да се даде  коректен и верен съвет от разстояние.                                                                                     Липса на гориво.Лошо регулирана или повредена запалителна система.Запушена изпускателна система.Ниска степен на сгъстяване.И още неща както и комбинация от няколко биха довели до получения но нежелан резултат.                           
    Предложението за помощ от моя страна още е в сила.                                                                                              http://www.mopedfreunde-oldenburg.de/assets/images/Explo_M501.jpg                                           Тук се виждат двете шайби на буталния болт от двете страни на игления лагер.(Не е Бг тунинг има ги оригинално)     
                                                                                        Поздрави  и успех.
« Последна редакция: Август 01, 2019, 17:19:42 от Plamen Hinkov »