Автор Тема: Моите стари мотори  (Прочетена 18113 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 08, 2017, 09:44:46
Отговор #10

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Това също не е проблем! Стига да има откъде да намериш нови лагери - сменяват се! Аз също в момента правя същото но на Балкан 75.
По сложния, но правилен и със сигурен положителен резултат начин.  Хубаво е, да прегледаш цялото видео - има и как се центрова след разглобяване и събиране коленвала. Също така и как се фиксира. Според мен, е по-добрия вариант (ако не е непоправимо съсипан и излязъл от ремонтен размер) и има откъде да намериш лагери, да ремонтираш своя вал. Ако вземеш друг - не знаеш на какво положение ще бъде и дали няма да се наложи ремонт след съвсем кратко време.

« Последна редакция: Януари 08, 2017, 10:06:26 от regreed »

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Януари 08, 2017, 10:46:46
Отговор #11

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Много хубави клипове си качил колега ,но е за професионалсти.Колегата с Ижето едва ли ще може да го направи в домашни условия.Иначе има нови биели за този модел ИЖ - давам само пример:

http://www.jankomoto.com/view_product.php?product=4585421&cat_id=1157&catname=&selected=&selected_2=

Януари 08, 2017, 15:59:44
Отговор #12

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Почти във всеки средно голям окръжен град има налична поне една подобна работилница.
За балансирането на коляновия вал е достатъчно и само струг, и 1! индикаторен часовник. Проверено на практика!
За разглобяването на колянови вал е достатъчно само едно по-голямо менгеме, и достатъчно лагерни черупки...  Кое е сложното?
Единственото което е за по-подготвени механици е балансирането на коляновия вал, за което може да се помоли местния стругар.
Съжалявам, че не съм могъл да помогна, но ... дотолкова се простират и моите умения...

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Януари 09, 2017, 18:43:08
Отговор #13

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Здравейте, ако беше само да се смени биелата ок щях да се навия да го правя този двигател (познавам стругар живее на другата улица правил ми се скоба за сваляне на магнета на балканчето), но стария собственик при който Иж-а е седял 5г. го е закърпил колкото да го продаде и е сложил по- малък размер сегменти. На буталото са паднали пъпките които стабилизират сегментите да не се върти буталото. Също така се е изяла резбата на цилиндъра дето се захваща едната кривка с гайка. За момента съм се спрял на този двигател: http://rustymania.com/copper/displayimage.php?album=39&pos=29
Продавача ми каза, че двигателя не движи пробвал е веднъж дали върти и не се е занимавал повече, по думите му подозира, че цитирам:  Много е седял и предполагам е залепнал от вътре към цилиндъра от някаква ръжда.
Вие как мислите от седене под терасата това възможно ли е?

Януари 09, 2017, 19:18:33
Отговор #14

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Това във всмукателния колектор дето е завряно парцал ли е ?
BTW, Познавам Ивчо от rustymania, като много коректен и точен човек,  ако има нещо със сигурност щеше да каже. Аз също съм купувал разни чаркалъци за моите моторетки и не съм имал проблем, ама ... каквото и да е, ако ДВГ, няма компресия, ако има сенки по цилиндъра, и трудно пали, грее като чайник... пак отиваш на основен ремонт! Така че... По принцип тези мотори са масово внасяни преди, предполагам че не е проблем и за части. Но ако отидеш на вариант смяна на цял агрегат - избери нещо здраво! Иначе остават потрошените пари, и хамалогията по качване и сваляне на железа...

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Януари 09, 2017, 20:11:04
Отговор #15

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Това във всмукателния колектор дето е завряно парцал ли е ?
BTW, Познавам Ивчо от rustymania, като много коректен и точен човек,  ако има нещо със сигурност щеше да каже. Аз също съм купувал разни чаркалъци за моите моторетки и не съм имал проблем, ама ... каквото и да е, ако ДВГ, няма компресия, ако има сенки по цилиндъра, и трудно пали, грее като чайник... пак отиваш на основен ремонт! Така че... По принцип тези мотори са масово внасяни преди, предполагам че не е проблем и за части. Но ако отидеш на вариант смяна на цял агрегат - избери нещо здраво! Иначе остават потрошените пари, и хамалогията по качване и сваляне на железа...

Имам почти цял месец да мисля, иначе човека е точен взимал съм глава за Иж-а от него. Да онова май е парцал.

Януари 09, 2017, 21:48:18
Отговор #16

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Не знам дали забеляза ,но това е двигател за ИЖ 56- по-предния модел на Планета. Миналата година купих ИЖ стоял 25 год. и макар ,че двигателя  се въртеше при покупката след като го запалих блокира само за 5мин. работа.А ти искаш да си купиш готов блокирал. Мисли!Освен тея 70лв. скраб\ стойност ще имаш около 20-30лв. доставка.

Януари 09, 2017, 22:01:47
Отговор #17

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Не знам дали забеляза ,но това е двигател за ИЖ 56- по-предния модел на Планета. Миналата година купих ИЖ стоял 25 год. и макар ,че двигателя  се въртеше при покупката след като го запалих блокира само за 5мин. работа.А ти искаш да си купиш готов блокирал. Мисли!Освен тея 70лв. скраб\ стойност ще имаш около 20-30лв. доставка.
Отдавна съм забелязал, че е за 56, колкото до доставката мислехме с баща ми да ходиме да си го докараме.
Колкото до това с стоенето най- вероятно двигателя не е бил цвете, това лято на село запалихме Иж планета 2 стоял 20г. Като цяло за момента сигурно още толкова ще си седи.  :))
« Последна редакция: Януари 09, 2017, 22:04:56 от Trabant/Balkan 50 fan »

Януари 10, 2017, 09:28:49
Отговор #18

Неактивен генерал

  • Публикации: 180


Осем броя ИЖ-та, два от които с кош може да се каже, че вече са мои. Зимата ми пречи да ги транспортирам в София. Били са на едно горско стопанство. За себе си ще запазя едно 350 ЧЗ , което изглежда прилично за реставрация. ИЖ-тата ще ги огледаме с един колега и ще има да се дават и подаряват на колеги от форума. Има и два 200 куб. руски ендуро, сега им забравих марката, но ги гледах в интернет що за дървета са.

Януари 10, 2017, 11:33:57
Отговор #19

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119


Осем броя ИЖ-та, два от които с кош може да се каже, че вече са мои. Зимата ми пречи да ги транспортирам в София. Били са на едно горско стопанство. За себе си ще запазя едно 350 ЧЗ , което изглежда прилично за реставрация. ИЖ-тата ще ги огледаме с един колега и ще има да се дават и подаряват на колеги от форума. Има и два 200 куб. руски ендуро, сега им забравих марката, но ги гледах в интернет що за дървета са.
Колега ако са на добра цена може да взема едно. Само да е планета.