Автор Тема: Моите стари мотори  (Прочетена 18119 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 10, 2017, 12:40:14
Отговор #20

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
Има Планети. Като дойдат ще ги снимам, огледам и обявя САМО тук.

Януари 10, 2017, 15:40:32
Отговор #21

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... Има и два 200 куб. руски ендуро, сега им забравих марката, но ги гледах в интернет що за дървета са.
Това трябва да е "Тула" - хубави на вид, но с лоша слава технически...

Януари 10, 2017, 15:52:11
Отговор #22

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Между другото откакто се повреди Иж-а започнах отново да си карам балканчето, в момента е в разработка от пълен основен ремонт на двигателя, който му правих пролетта на 2016, обаче тогава ми даде проблем карбуратора, защото малкия жигльор се беше скапал и едвам го отвъртях, купих нов от Моторбайк бг, обаче се оказа, че е по- тесен. Така балканчето до декември 2016 си седеше мирно в гаража. Изкарах го, свалих карбуратора и го разглобих. Разширих малкия жигльор, сглобих го и запали. Покарах, но изведнъж ми падна веригата. Сетих се, че преди да правя ремонта на двигателя бяхме карали с приятели и тогава се беше скъсала и изкривила веригата. Тогава не ми се занимаваше да взимам нова, а и на село нямаше от къде, набързо я оправих и пак покарах. Днес ходих до еконт да си прибера новата верига (купена на старо :))), и в края на месеца като си ходя на село ще я сменя и пак ще се раздава газ. :)) :)) :))

Януари 10, 2017, 15:53:04
Отговор #23

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Това трябва да е "Тула" - хубави на вид, но с лоша слава технически...
Може и да са Зид. Иначе тулата си е доста калпава.  :))

Януари 11, 2017, 08:20:09
Отговор #24

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
ЗИД са. Четох че имало дву и четири тактови. Моите нямах време да ги гледам какви са. Като ги докарам - основен преглед и снимки.

Януари 13, 2017, 18:53:23
Отговор #25

Неактивен fluki

  • Публикации: 34
Преди около 15 години на много горски стопанства бяха предоставени чисто нови мотоциклети ЗИД 200, двугатктови са. Честито. :)

Януари 17, 2017, 10:17:09
Отговор #26

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
Тъкмо са по-пъргави... Ха - ха ха .

Януари 31, 2017, 17:34:47
Отговор #27

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Здравейте, не се сдържах да не карам толкова време Иж-ето и след малко пазарене се сдобих с здрав двигател. Видях един Иж в ОЛХ и реших да питам човека, дали няма да продаде само двигателя. Получих отговор и цена, цената беше добра, но с всичко- карбуратор, както и всичко нужно за да сложа и да карам- обаче нали моя е с пусков магнет, тези части ми бяха излишни. Казах му да ми направи цена без карбуратор и инсталация. Поръчах го и днес си го взех от еконт, хубавото е , че е леко модифициран- главата и цилиндъра са от планета 3. Събота или неделя ще го кача на рамката да видя как ще работи.

Февруари 01, 2017, 08:10:50
Отговор #28

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
Той направо си е модифициран.... Поздравления и дано стане  от раз!

Февруари 06, 2017, 19:49:50
Отговор #29

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Здравейте днеска на обяд отидох на село и се започна работа. Свалих стария двигател, прехвърлих някои части на новия, и след около час му се чу гласеца. Затегнах  това, онова и направих няколко кръгчета. Оказа, че този двигател е с доста по- добър съединител от стария. Утре се надявам и клип да кача.