Автор Тема: Моите стари мотори  (Прочетена 18118 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2017, 13:28:58
Отговор #30

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Ето един клип малко да го видите в действие:
https://www.youtube.com/watch?v=U7rLB60izxc

Февруари 23, 2017, 18:33:04
Отговор #31

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Здравейте, взех, че сцепих стария двигател. Днес сцепих и коляновия вал на снимките ще видите резултата. Обаче съм в затруднение никъде не мога да намеря размера на игления лагер......

Февруари 23, 2017, 18:46:10
Отговор #32

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Няма и да го намериш :D, при ремонт на такъв вал се сменя биелата, чопа и иглите. Търси по мотомагазините.
ПП - оказа се, че за Иж /нали такъв ти е мотора/, има някакъв рем. комплект, но чопа липсва -  http://www.jankomoto.com/view_product.php?product=0574419&cat_id=1157&catname=&selected=&selected_2=
а по принцип ти трябва това - http://www.jankomoto.com/view_product.php?product=4585421&cat_id=1157&catname=&selected=&selected_2=
« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 18:51:40 от michev »

Февруари 23, 2017, 19:22:26
Отговор #33

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Ето този е по подходящ, но за жалост е изчерпан....
http://www.motorbike-bg.com/product.php?id=10578

Февруари 24, 2017, 12:01:14
Отговор #34

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
Да. При тези момчета от Пазарджик имаше доста оригинални неща за ремонта на Балкан-чето и МЗ - та.

Април 24, 2017, 20:19:51
Отговор #35

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Здравейте, преди няколко дни видях една обява в мобилето за Иж от София, веднага звъннах на телефона и разбрах, че Иж-а е в Годеч. Говорих с бащата да отидем с колата и да го докараме и хоп събота рано сутринта бяхме в Годеч. Пристигнахме и Иж-а беше изкаран на двора, обаче както ми казаха по телефона трябваше да си вържа инсталацията. Поогледах го, момчето ми изнесе куп карбуратори и други части както и двигател без колянов вал. Не мина и без пазарлък. Разглобихме го, натоварихме и хайде към вкъщи. Почна се работа, до днеска вече всички жила са на място, част от инсталацията е вързана, и други дребни проблеми са отстранени. В момента малко ударих на камък с прословутата инсталация, защото не знаех, че контактния ключ е от Чз 350, та не знам какво следва по- натам, мой приятел ми помага, за жалост по интернет. Плановете ми за него са да му намеря заден калник и да го боядисам маслено зелено. Планът е този да е за асфалт, а другия за планината и калните пътища. Ето една снимка да видите какво представлява. Има калъф за седалката и рязан преден калник.

Октомври 07, 2019, 12:06:29
Отговор #36

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Такааа..... 3 години по- късно жълтия Иж след като запали, беше разглобен и пребоядисан тогава тъкмо завършвах 11- ти клас и лятото трябваше да заминавам за село и мотора разбира се с мен. Да обаче като го подкарах нещо се губеше 2-ра, а за баирите по които щеше да се експлоатира без 2-ра беше немислимо. Затова още същия ден разглобих скоростите и червяка беше сменен. :D Както и трябваше да стане беше готов и началото на юли го натоварих в колата и беше транспортиран до село. Още същия ден с мой приятел и неговата планета 2 направихме едно каране и мотора се представи доста добре като се има впредвид, че беше с гадните шосейни гуми.
Ето го и него в завършен вид:

 

Ноември 15, 2019, 11:50:38
Отговор #37

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Така в крайна сметка зеления Иж още е жив, е не баш в предишния си вид, но е жив! Бих казал, че това е мотора с който за момента съм навъртял най- много километри, най- вече по- черен път и понякога и асфалт. Мотора обикаляше често стара планина, и бих казал, че съм много доволенот него. Разхода няма да коментирам, защото кеф цена няма. ;D
От 1 година обаче не е каран, а само се припалва понеже там дето карам е посиняло от полиция, доста стари мотори са двора на кат и като цяло тряват редовни мпс- та. В момента изглежда така:


Следва продържение: Балкан 250

Декември 26, 2019, 08:08:58
Отговор #38

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Шосейният ИЖ направо се е преобразил. Браво!