Автор Тема: Първите ретро паради, ралита и срещи - до 2005 г.  (Прочетена 26724 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 20, 2019, 13:15:51
Отговор #70

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
хахаххаха аз не се виждам, ама разни бивши гаджета разпознавам :D

Хахахааааа! Култово! Това беше яко, Ники!  :D :D :D

Февруари 20, 2019, 18:56:59
Отговор #71

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
На тази снимка някой ще се познае ли?  ;) 2000 г.


Или същото или подобно АУДИ сега има в заграден двор граничещ с бул.Г.М.Димитров до КАПИТОЛИЯ...

Февруари 20, 2019, 19:47:33
Отговор #72

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
хахаххаха аз не се виждам, ама разни бивши гаджета разпознавам :D
Браво, щом успяваш да ги разпознаеш само по задните им части  :))
Аз може би ще разпозная само мястото - град Рила, спирка от ретро похода до Рилски манастир. А дофините по-горе са на бай Лальо Дервенски, лека му пръст и на Минко Минков в необичайния цвят хамелеон - рекламен за бизнеса му с бои. Преди няколко години същият се въртеше на обяви във вече доста занемарен вид. За Аудито честно казано не се сещам, то тогава е било все още не ретро, а свравнително актуална около 15 годишна кола. Зад него се вижда Саабът 96 V4 на Жоро Георгиев, лека му пръст - яки гонки сме правили с него по магистралата на връщане от Костенец.
« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 19:55:00 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 20, 2019, 23:34:51
Отговор #73

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Леле, как не се сешташ 3а Аудито бв...   O:-)
Че дори и тогава вече немаше много на брои Купета ГТ В2 по Софиа в движение, особено в добра кондициа като Пешовото, и в редката и красива делфин цветова гама.
А и на Пешо беше с 5 цилиндровиа инжекцион мотор.

Ти тогава предполагам ама ептен толко3 не си си падал, а може и да не си ра3ирал много-много :)) оште от култови 80-ски таимери, че даже ште кажеш и, че не помниш и по ретропарадите и моиа прика3но красив, тотално оригинален, и на фабричиа оште лак- ХР4и.
Поне 2 години подред, 1999 и 2000, на слалома на Ал Невски си бех с ХР4-ката все на 4-то место с него. И при това бех с една от наи-големите на слалома на ра3мери кола, на фона на там дежурните победители- Мини и сие маници.
Да се чудиш, освен Пешо с Аудито, и мен вабште как са ме пускали да припарвам до плоштадите на ретропаради с такива неветерани коли, като ХР-а, или Алфата ми ГТВ, или Датсуна 280 3етХ.
Като в наи-добриа случаи, Сиерата тогава е била макс на 17-18 години, хаха, 1983 бе направена.

И 3а да ти припомниа славните невинни години на ретродвижението, и по-младите коли и сподвижници тогава в него, ето оште некои снимки на Пешо с Аудито Купе ГТ Б2, и Сиерата ми ХР4и, направени на моита сватба в ноември 2000 година.
Другото Ауди, дето се вижда на снимките, е сребристото В3 Купе, което тогава имаше башта ми.




Февруари 22, 2019, 11:57:55
Отговор #74

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хах, наистина бях забравил за това Ауди на Пешо Панов, той явно и рядко го е изкарвал по паради, тъй като е било твърде младо тогава... значи той се гъзи там зад отворената врата :D Подобни аудита и сиери, макар и не ХР4 се срещаха все още ежедневно по улиците, да не говорим, че дори жигулите и москвичите бяха силно нежелани по парадите дори да са в отлично състояние, като все още твърде масов транспорт. При Алфета ГТВ и Датсун 280 нещата бяха малко по-различни - те винаги са били екстремно екзотични и редки у нас, та за това явно са правили изключения. Гнилия ти Датсун го помня добре, за Алфетата не се сещам, пусни някоя снимка... най съм те запомнил с 850 спайдъра, където винаги возеше и снимаше мацки и дечурлига :) Но е нормално, т. като до края на миналия век и аз бях предимно фиатаджия задномоторен.
Като стана дума за редки янг и дори нютаймери за тогава, веднъж към края на миналия век при откриването на ретро сезона в Княжево т. нар. "Отключване на гората" бяха изкарали дори едно Фуего, което в края на 90-те си изглеждаше все още доста актуално, та крайно ме учуди присъствието му на парада, вероятно в ролята на екзотика. Като ми останат свободно време и пространство вкъщи ще се поразровя за снимки от онова време преди 20 г, га се водехме все още млади ретро фенове :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 22, 2019, 18:40:08
Отговор #75

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Докарването и наи-вече прекарването  :)), и во3енето и и3во3ването на мацки беше лесно, хаха...
А некои от дечурлигата беха мои, кои 3аконосаобра3ни от брак, други малко по-нелигитимни, така от случаини контакти. ::)

Ами, по отн. на ХР4-ката ми, сприамо 99% от всичките стандартни убиташки Сиери по онова време, имаше все некои субтилни, и не чак толкова, отлики.
Така че, ако бех дошел с некоиа 2.3 ди3ел Сиера с 4-5 врати, лично Марги штеше да ми викне старшинките да ме ра3карат от Ал. Невски.

Плус това, да не 3абравиаме, че на ранните паради в 90-те, в 1991, 1992, и 1993 години примерно, обшто в3ето, ако не броим некои и друг А110, почти само а3 докарвах по-авангардни или отн. редки спортни купета или кабриота, че даже и по 2 броики накуп.
Та Марги и другите чички, ра3читаха на мен да има ра3нообраѕие сред Дофините и Мечетата.

А на Сиерата много и ахкаха положително тогава. феновете от народа си обичат Фордове.
То и все пак, всеки ентусиаст може да ра3личи хомологационна кола от Евро Туринг Шампионата, нова струвашта примерно колкото поне 2 ди3елови Сиери, от некаква там Форд масовка.

3а Датсуна. чак толкова гнил, особено структурно, не беше.
Специално по пода, праговете, и в коша на мотора, немаше даже следа от окиси.
Ра3бира се, като всека джапанка от 70-те и 80-те години, страничните му панели, като калниците и вратите, беха от особено слаба ламарина штанцовани, и си нагниха оште в 1-те неколко години от караниата му тук.

А в 1993 год. като го купих, тогава беше само 12 годишна кола на малко километри.
Каране е била и 3имите от нова естествено, парвоначално като служебна на некои директор в СО Автотранспорт, после е била реекспортирана в тарговското ни представителство в Австриа.
И там бе карана, допреди да попадне в мен.
Като придобих Датсуна, имаше нов австрииски техн. прехлед- Пикерл, до краиа на 1994 год, и бе напулно обслужена, даже с 4 броиа нови летни Гудиар Игал НЦТ 205'70'15 гуми.

Но ако и да бе шарила по Европа, не бе много карана, малко под 100000 км пробег го в3ех, с сервивна Штемпелована книжа, подпечатвана от представитествата на Нисан- Ауто Доксег в Виена, и Ауто Драховски в Мунхен. Интересно, че и човека дего го купи от мнм след реставрациата му ги продаде, или поне бе и3ложен в шоурума им, в дилера на Нисан в Софиа до Болница Токуда.

На 120 и неколко хилиади км пробег го продадох.
Но при мен беше цели 18-19 години, докато го продадох в 2012 год.
Така че в това време, предвид че и го бех карал 3имите, а и бех го даржал в хотел Родина на под3емен гараж, а там бе много влажно, немаше как да не му швирнат гнилочки, поне отстрани.

Ами, мои коли какви сам вадил на Ал. Невски началото, на прима виста се сештам така по години.
В 1988 година, на нешто като негласна сбирка, маи не точно в м. Маи, бехме а3, Нисим Нинио, Орлин Лилков, Марго и Иван Мутафчиев, и един друг стар фен-Иван Шестаков.
Там и3вадих 1-та ми кола дето имах- един 1960 Триумф Хералд кабрио, с 1200 ссм мотор.
Освен Триумфалата, имаше оште моми нагличанки, получи се доста брит по отн. на колите срешта.
А3 си бех просто ученик, но горните хора, вече видни фенове, плус Валио Боиаджиев, по Софиа редовно си се виждаха.
Боиаджиев имаше тогава вече 2-3 готски англичанки, като Хиилито Спраит, и 2 Джага.
Та тогава пролетта, Нисим доиде с едно готско комби Мини Травелар, Орлин доиде с едно бито МГ Б купе, Шестаков с хубаво МГ Б роадстер, Мутафчиев с едно мече 220, и Марги не помниа с какво беше, маи пеша, хаха.

А на официалните вече след 1990 година паради, ако помниа добре, бех с следните коли-
В 1991 докарах едно тарга и едно кабрио- 1-то ми от поредицата Х1/9-ки, 1979 Бертоне 5 спиид, с вече големиа 1500 ссм. мотор, и един друг Триумф Хералд кабрио, с големиа 13/60 мотор.
В 1992 години вадих пак 2 коли наведнаж- Бертонето х1/9, и на башта ми едно 1976 БМВ 630 ЦС.
В 1993 вадих два сини Бенц хардтоп купета, дето имах тогава- един 1969 250це, и 1978 280ц.
В 1994 вадих пак 2 коли- 1969 Триумфа ми Спитфаер Мк3, и 1981 Датсуна 280 3етХ.
В 1995 докарах второто ми 1981 модел Бертоне Х1/9. и 1-а ми Джаг- 1970 ХЖ6 сериа 1, Евро версиа.
В 1996 вадих едно 1981 БМВ 1981 ЦСИ, и един 1986 Бенц 500 СЛ р107 роадстер.
В 1997 си докарах вториа ми Джаг- 1979 ХЖ6 сериа 3, бе УС версиа.
В 1998 докарах 2 бордо цветове коли- 1989 Алфата Спидер 3 Ген, и 1969 Каприто ми 2300 ГТ Мк 1.
В 1999 и 2000 бех докарал накуп пак две- бегачката 1983 Форд ХР4и, и 1986 Алфата ГТВ 2,0.
В 2001 докарах 1-та ми седан американка- 1986 Кадилак Флитууд дЕлеганс.
В 2002 пак докарах Датсуна 280, и маи освен него, и 1986 Олдсмобила ми Торонадо Трофео.
В 2003 докарах Фиата 850 Спидер. Успех да стигна 3-то место на слалома с него, ама ме нака3аха с там 10 секунди, и отидох на 5 или 6-то место.
В 2004 бех с 1986 Поршето 924 еС. И с него само 4-то место на слалома. Аман....
В 2005 бех с стариа ми черен 1989 Понтиак Формула 305 тарга, с 5 литров осмак с стик скорости.
В 2006 бех с 1987 Мустанга ми кабрио ГТ с 5 литра осмак и пак стик скорости, черен с сива кожа.
С него аха да в3ема трето место на слалома, и доиде Митко Керкене3а с едно бордо 2002 ТИ, и ме и3бута, и пак стигнах 4-то место, да му се не види.
В 2007 докарах друг Понтиак Ф-боди, новопридобитиа ми червен ми 1989 Понтиак ТрансАм 5.0 тарга.
В 2008 бех с синиа ми 1989 Додж Даитона Шелби Турбо.
В 2009 докарах пак вече пока3вани коли- и двете шампански металик и 1986 модели.
А именно, Поршето 924 еС, и вече тогава отдавна продадениа ми екс-Бенц р107 роадстер.
В 2010 пак докарах Мустанга 3 ген. Кабрио 5.0 ГГ, и с него пак само 5-6 место на слалома. >:D
В 2011 докарах другиа ми Мустанг, един 4 Ген. Купе, с тромав 3.8 шестак мотор и автомат кутиа.
В 2012 докарах новопридобитата МХ-5 Миата Аниверсари едишан. Вече маи слалом немаше.
В 2013 докарах мишосивата ми 1989 Проба ми ГТ Турбо.
В 2014 мои коли липсваха, че помагах на Стенли да му докараме 2-та 60 ски Мустанга и 2-та Кугара.
В 2015 докарах 1991 Аудито ми Купе 16в.
В 2016 маи не биах, а в 2017 пак докарах МХ-5 роадстера, а даже имаше и оште 1-2 Миати.
В 2018 па новопридобитиа ми 1987 Сааб 900 фастбек не бе готов, и маи не доидох.

И така с моите досегашни участиа на Спасовден. Може и да с ам си опуснал некоиа кола, или да са не много точни годините на участие с отделните коли.
Като си чета сега хронологиата, имал сам нахалството редовно да идвам, с коли даже не само под 20, но и под 15 годишнни, от датата на прои3водство /макар и да са били над 20-30 годишни модели в повечето им случаи).
Но, покраи отн. редкост в БГ на почти всичките тиа коли, все са били иннтересни на феновете.
Ето снимките дето намерих на некои от бившите ми коли, дето са ходили на Спасовден до 2005 вкл.
Не са подредени хронологично.






































« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 20:22:27 от USfan »