Автор Тема: Традиционен Ретро-Базар - София  (Прочетена 40540 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 31, 2016, 20:09:49
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да разбира се, но в повечето случаи такива ценни находки се продават дори без да се правят, като просто се добавя една нула към изгодната покупна цена, което предполагам е минималната международна цена примерно за такава Т1-ца, биля тя и в насипно състояние. Това за мен има само едно определение - спекула. Не е подсъдно разбира се, но не е и особено морално. А правенето е за разни москвичи, волги... опели, които не държат и там цени, ако не са реставрирани или отлично запазени.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 31, 2016, 22:06:43
Отговор #31

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Митак,морал къща не храни. Всичко в този живот е бизнес. Думата спекула има съвсем друго значение ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Ноември 01, 2016, 09:24:23
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За мен това е хоби, в което предимно харча а не печеля и затова гледам от тази страна на нещата - ако някой купи евтино нещо и после се опитва да ми го препродава скъпо това е в мой ущърб. Ще кажеш тогава не го купувай - ами точно това и правя, не толкова заради морала, а просто защото не мога да си го позволя... затова съм съпричастрен повече към тия фенове като мен, които имат мерак но нямат големи възможности. С много пари и баба знае...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 01, 2016, 09:59:11
Отговор #33

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Аре не се прай бе,сички реститути сте скъперници. Чичо Скруч  O0 O:-) :winktongue:
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Ноември 01, 2016, 11:09:40
Отговор #34

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
За джантите ще се чуем, не е спешно. A за срещите и приказките си прав, пък понякога изпадат и интересни и изгодни находки... апропо, за кое Т1 става въпрос - едно червено-бяло ли и кой го купи? Жалкото е, че който и да го е взел на тази цена от присъстващите, предполагам ще го препродаде навън с голяма печалба... а познавам хора, които биха му се радвали истински и реставрирали за себе си, но не могат да се вредят за такава оферта...

Хаха, абе ти на цени за Фолц бусове още си седиш в 1990 година.  :))
Ама те и тогава у нас, Т1-ците никога не са бил само по хиляда лева, особено тия в движение.
Червено-бялото щом е в движение и комплектно, кой ще ти коментира за него по малко от 5 цифрена число в евро.
Освен това, макар и да не е Самба, има 2 голями плюса, които му вдигат цената.
Първо е пътнически със стъкла, а не е товарен с ламарини само, а и освен това е с по-търсените задни кабинетни врати.
В тая му конфигурация, дори и да е леко крив и евентуално със скрити места за кърпене, собственика би сгрешил, ако го даде за под 10000 Евро, дори и у нас.

Ноември 01, 2016, 20:47:11
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ааа, едва ли иде реч за червения в двора, по-скоро ще да е някаква полускрап за тия пари, само Станимир може да каже повече... имах предвид, че при това положение който го вземе едва ли ще тръгне да го реставрира, ами вероятно ще направи бързо гуша като го изнесе в състоянието както си е. То у нас май няма заможни фенове на такива модели, внасят се главно разни луксозни и парвенюшки марки класики... та съвсем скоро такива бусчета примерно почти няма да останат.

Аре не се прай бе,сички реститути сте скъперници. Чичо Скруч  O0 O:-) :winktongue:
Ако наистина бях чак толко голям реститут отдавна да съм ти купил мижавото клубче барабар с председателя 8)) Все пак мерси за четката, ама не очаквай да почерпя - нали съм Скруч :winktongue:
« Последна редакция: Ноември 01, 2016, 20:52:00 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 03, 2016, 00:53:19
Отговор #36

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Пазара беше много приятен.Имаше наистина много интересни неща.
Привет от рая.
Сатанаил

Ноември 24, 2016, 07:56:48
Отговор #37

Неактивен 323bg

  • Публикации: 454
В неделя напомням.......

Декември 23, 2016, 13:50:05
Отговор #38

Неактивен gogo

  • Публикации: 254
Тази неделя на 25.12.2016г. ще има ли ретро базар?

Декември 24, 2016, 19:55:13
Отговор #39

Неактивен gogo

  • Публикации: 254
 ???