Автор Тема: Традиционен Ретро-Базар - София  (Прочетена 40556 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2017, 20:32:48
Отговор #60

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Ами на Александър Невски си има пазар за антики и без това.

Февруари 28, 2017, 15:29:21
Отговор #61

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Благодарение на колегата Росен rsk, ще отделя още един продавач, който мислех, че е заедно с един от предишните.
Моя грешка,моля за извинение.
088 7 151 573 - Андрей
Тук обаче книжките за Татра и за Шкода 1203 вече са продадени.






Февруари 28, 2017, 19:26:40
Отговор #62

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами на Александър Невски си има пазар за антики и без това.
Тези антиквари обаче сигурно си плащат месечен наем на общината за търговската площ, а ретро клуба явно няма тази възможност... пък и за всяка търговска дейност на публично место доколкото знам се вади специално разрешително. Има и такива места като битака примерно, където си плащаш само за деня. Друго е като в случая да се прави базар в частен имот, но мястото наистина е много забутано - аз всеки път карам много бавно, за да не объркам отбивката и отзад ми свирят разни бързаци :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 02, 2017, 22:01:34
Отговор #63

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Здравейте,колеги!
Вчера направих сефтето на новото място за ретро-пазар.
По общо мнение беше слабо, но улучихме и доста лошо време, трябва да се отчете.
Тъй като ми беше за първи път, ще си позволя да споделя някои възгледи и идеи, които така или иначе имах, но исках да посетя на живо мястото, за да ги отхвърля или потвърдя.

Хубаво е, че има възможност за такива срещи, но ако дойдат толкова хора, колкото съм виждал преди време пред НИМ "Бояна" на тогавашните пролетни и есенни пазари, едва ли ще се съберат. Но като няма риба и ракът е риба...
Но пък и при тенденцията това да е ежемесечно се губи идеята за предварителния интерес и очакване. Едва ли всеки месец хора, желаещи да продават, но от по-далечни градове, ще си правят труда да идват при положение, че няма никаква гаранция, че ще успеят да реализират сделки.
Докато,ако беше два пъти в годината, то тогава предварителният интерес от продавачи и купувачи, би бил много по-натегнат, по-силен.
Да не говорим, че два пъти годишно - в началото (пролет) и края (есен) на ретро-сезона - би имало и много добра мотивация за поддържането и работата по самите проекти.
Това е, което исках да отбележа след първото ми отиване на паркинга зад "Хитачи".
Хабавото е, че дори и при скрамното посещение имаше реализирани сделки - от брошури до части.
Това е важно все пак!

Сега по същество  :)
Ще пусна в няколко поста това, което успях да снимам като продавачи, а то май е почти всичко.
В началото на всеки пост ще опитам да започна с инфо за продавача.

Започвам с колегата Митко Тенов Speeder - да се подмажем на админа  :D :D :D
Негов тел. има из форума на няколко места. Ако все пак иска ,той ще го добави.

Да, Дидо е прав, ежемесечните базари са недобра идея.
Тотално се губи тръпката и очакването за нови неща.

От нещата на Митко вече са продадени, защото щастливо се сдобих с- двете бобини, един ключ-маса, и списанието- Практикал Класикс.
Благодаря му много, чарковете са качествени, а списанието- занимателно.  :)

Март 07, 2017, 22:17:11
Отговор #64

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
На 26-ти юни на базара дойде жълт Полски Фиат. Някой има ли снимки на колата?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 22, 2017, 19:01:53
Отговор #65

Неактивен 323bg

  • Публикации: 454
Тази неделя ,заповядайте

Март 22, 2017, 22:25:53
Отговор #66

Неактивен gogo

  • Публикации: 254
Благодаря за информацията!

Април 09, 2017, 20:08:10
Отговор #67

Неактивен iv_genchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
ще има ли пак скоро тази година базар из София или някъде из страната?Пишете някаква програма че ми е интересно и аз да се разходя някой ден :)

Април 25, 2017, 22:18:18
Отговор #68

Неактивен 323bg

  • Публикации: 454
На  30 април (неделя)2017 г от 9ч Заповядайте.....

Април 26, 2017, 19:37:05
Отговор #69

Неактивен 323bg

  • Публикации: 454
ще има ли пак скоро тази година базар из София или някъде из страната?Пишете някаква програма че ми е интересно и аз да се разходя някой ден :)
Ретро пазар ще има всяка последна неделя от месеца, в началото на темата е адреса.