Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399289 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 08, 2016, 21:13:44
Прочетена 399289 пъти

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря за пояснението, при следващ ремонт поне съм се запасил с гумички :)


Пускам няколко снимки на моя приятел който ми помага със съвети и инстроменти по работата на колата ми.

Това са негови снимки на неговия проект по Мазда от 80те години
Струва ми се че е редно да споделя подобна работа с няколко снимки защото аз поне такова нещо не бях виждал  на друго място.

Извинявам се за офтопика , ако мода прецени да изтрие поста





















Юни 08, 2016, 21:19:13
Отговор #1

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com















Юни 09, 2016, 13:11:46
Отговор #2

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
здрасти, как се постига този ефект? лелеле, страшно красиво , изглежда като ново, някакви спрейове ли са това, как се почиства карбуратор с такъв перфекционизъм? Не бях виждал такова нещо.

Юни 09, 2016, 16:36:05
Отговор #3

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
До колкото знам карба се състои от 124 детайла, част от тях са  подцинковани, други малка част нови , алуминия е минат със спрей който сваля мазнята а после е минат на стъклени сфери за да не нарани  детайлите

Юни 09, 2016, 16:57:27
Отговор #4

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
мм инетересно звучи, а къде се поцинковат? има ли координати на фирмата? кой и къде се занимава да минава детайли със стъклени сфери? какъв е този спрей за сваляне на мазнята? аз например съм чувал за MEGLIO ,че е добро за мазнотия или FORTE, ама ако има по-добър продукт моля те сподели

Юни 10, 2016, 23:02:37
Отговор #5

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Това е спрейчето за карба




Аз продължавам с профилактиката на всеки един детайл и добре че пипам и отварям на всякъде, оказа се че доста елементи седят на магия, като днешния  опит да поставя вече измития радиатор. Няма да описвам какво падна от него , и котлен камък и мухи от външната част , сега е измит идеално. При опит да поставя едно късо маркуче на крана за източване  то се счупи и добре че така стана, оказа се че е стояло на магия и е било въпрос на време да протече. Вече е запоено от мой приятел със сребърен припой
Радиатора вече ри е на мястото , оправих и почистих и крановете  излизащи отзад на блока, на практика се бяха превърнали на буца  ръжда, но вече са лъснати  и почистени








Юни 16, 2016, 10:40:55
Отговор #6

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Този спрей на ABRO, го има по веригите бензиностанции, например ЕКО, но той е за почистване на самия карбуратор отвътре предполагам. А скоростната кутия и двигателя с какво са пръскани?

Юни 16, 2016, 12:46:48
Отговор #7

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Всеки един детайл от колата е свален , разглобен, минат на стуклени сфери за сваляне на гадостите , други детайли са минали на подцинковане  трети са купени нови от производителя на колата

Юни 16, 2016, 17:29:03
Отговор #8

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Всеки един детайл от колата е свален , разглобен, минат на стуклени сфери за сваляне на гадостите , други детайли са минали на подцинковане  трети са купени нови от производителя на колата
Това го разбрах. Но не разбрах с какво са пръснати(боядисани) ск.кутия и двигателя? :))

Юни 16, 2016, 19:05:32
Отговор #9

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Аз май не го пиша разбираемо, нищо не е боядисано,  това е чистия алуминий след перлите ! няма боя по блока или карба !

ето макро сн. да се види






а това са полуоските след жълто пасивиране

« Последна редакция: Юни 16, 2016, 19:36:40 от fokke »