Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399358 пъти)

kiril_m, dido1903 и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2021, 21:44:04
Отговор #1020

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Добър вечер.
За много години на всички, здраве, щастие и късмет.
Покрай почивните дни изчетох темата на един дъх.
Няма, да кажа нищо за работата на автора на темата по една единствена причина, чисто и просто нямам думи.
Така че най-разумно е да замълча.
S15, ако не си решил проблема с документите на автомобила и ако съм разбрал правилно от
предишните постове той е собственост на твое ЕТ. Предлагам една идея, която е много елегантна и решава повече от един проблем.
Ако съм разбрал правилно ЕТ-то няма търговска дейност от 2014г., но всяка година се подава тази информаця до НСИ и се качват нулеви ГФО. В същото време "имаш" - собственик и управител си на друго юридическо лице - ООД, ЕООД. Ако горното е така, то най-ефективно
е друга твоя фирма да изкупи търговското предприятие на ЕТ-то. Същото става след подробен разговор със счетоводителя на ЕТ-то, който да изготви подробен баланс и списък на всички активи и пасиви собственост на търговското предприятие, като в тях ще попадне и автомобила. След това с договор за покупко-продажба на търговско предприятие /нотариално заверен/ в който подробно описвате ДМА-тата се продава търговското предприятие на ЕТ-то на друго Ваше юридическо лице.
От правна гледна точка какво се случва:
1. Автомобила става собственост на новото юридическо лице с договора за покупко-продажба на търговско предприятие /нотариално заверен/ и със същия сменяте собствеността в КАТ.
2. Лично аз никога не съм харесвал правната форма на ЕТ-то, защото дава много свободно място за интерпретации в увреда на физическите лица, които няма да коментирам тук. Но с горния похват за покупко-продажба на търговско предприятие си спестявате процедура по ликвидация на ЕТ-то, както и задължителната ревизия от НАП. Във Вашия случай съм почти убеден, че няма от какво да се притеснявате, но ви спестява пари, нерви и разправии с държавни администрации, което е и най-досадното. От датата на договора за покупко-продажба на търговско предприятие /нотариална заверка/ в шест месечен срок ЕТ-то ще бъде заличено. През този период носите отговорност солидарна с новия собственик на предприятието на ЕТ-то, но както казах по-горе във Вашия случай съм почти на 100 % убеден, че няма основание за притеснение, рядко съм виждал човек с такова внимание към детайла, а не вярвам само по отношение на автомобила да е така, а си е житейска философия.
Коментирайте горното с Вашия счетоводител и ако има нещо с което мога да помогна с радост ще го направя.
Пожелавам много здрава и успешна 2021 година на всички.

Януари 03, 2021, 23:46:04
Отговор #1021

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Здравейте и честита новата 2021г. на всички!

        Предложението на колегата  tenio hf  е нещо напълно ново за мен и определено излиза извън сферите с които съм в разбирателство  :)  Ще проуча тази
възможност и надявам се това да стане в рамките на следващите 1-2 месеца. В момента счетоводството е доста натоварено и ще ме "отсвирят".

         Много благодаря за коментара и готовността за съдействие  :)

Февруари 05, 2021, 18:47:54
Отговор #1022

Неактивен S15

  • Публикации: 843




























Февруари 05, 2021, 20:36:54
Отговор #1023

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Айде пак се почна :))  няма спиране , цял живот ще се прави :))

Между другото те видях  да профучаваш покрай мен в Бъкстон с Маздара , но реших да не ти звъня , явно се беше запътил  по работа, но колата седи като нова на живо....

Февруари 10, 2021, 16:34:26
Отговор #1024

Неактивен S15

  • Публикации: 843

Февруари 17, 2021, 19:38:10
Отговор #1025

Неактивен S15

  • Публикации: 843

Февруари 17, 2021, 21:52:36
Отговор #1026

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
На час по лъжичка - дразнител  ;)
Дръжките над задните врати кожени ли са ти или пластмаса - имам едни сиви кожени и все си мисля, че са от 626-цата, но не съм сигурен. Ако ти вършат работа ще се разберем да ти ги предам  :)

Февруари 18, 2021, 09:55:01
Отговор #1027

Неактивен S15

  • Публикации: 843
[quote author=Logrus link=topic=8245.msg161837#msg161837 date=1613591556
... Дръжките над задните врати кожени ли са ти или пластмаса - имам едни сиви кожени и все си мисля, че са от 626-цата, но не съм сигурен. ...
[/quote]


       Ето ги какви са, по скоро е пластмаса  :)

   

Февруари 18, 2021, 09:57:36
Отговор #1028

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
НАД задните врати - на тавана  :) На корите са ясни.

Февруари 18, 2021, 10:16:47
Отговор #1029

Неактивен S15

  • Публикации: 843
НАД задните врати - на тавана  :) На корите са ясни.

       Ааааааааа, онези ли.  Е от 5000 снимки само тия дръжки ги нямам  :))
       Май са нещо като винил или пластмаса, кой го знае.


       Модела е като този, а задните и предните са еднакви


« Последна редакция: Февруари 18, 2021, 10:40:36 от S15 »