Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 405852 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 24, 2023, 21:28:47
Отговор #1120

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това не е възможно , сто процента ни будалкаш тука и си купил нов сет болтове , планки и бобина :D Браво , чудесия е !

Август 24, 2023, 22:32:45
Отговор #1121

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Това не е възможно , сто процента ни будалкаш тука и си купил нов сет болтове , планки и бобина :D Браво , чудесия е !


       Де да имаше да купя  :D     Но почакай за по-интересните части, които се задават. Ето една снимчица на полуоските. Скоро и сглобени  :)



Август 28, 2023, 16:22:48
Отговор #1122

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Поработихме по кормилната рейка








































Септември 05, 2023, 19:09:01
Отговор #1123

Неактивен S15

  • Публикации: 843
            Това е маслената помпа стояща си на двигателя и смееща се над моите усилия да я разглобя. Името и "маслена" е напълно заслужено  :D





            В някакъв момент, след часове миене, започнаха да се различават различни части ...





           Червената стрелка показва клапана за разтоварване на прекомерното налягане, поне според упътването ...





           Ето и резултата от епопеята (разбира се намерих работа и за новите шестограми  O0 )


   

Септември 12, 2023, 17:48:59
Отговор #1124

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Делкото:












Септември 12, 2023, 19:52:11
Отговор #1125

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Едно от най-омразните ми неща е да свалям зъбното колело на коляновия вал. На тази оригинално ли са с отвори и резби на нея ? При мен няма такива неща и се налага разпробиване .

Септември 12, 2023, 23:43:31
Отговор #1126

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Едно от най-омразните ми неща е да свалям зъбното колело на коляновия вал. На тази оригинално ли са с отвори и резби на нея ? При мен няма такива неща и се налага разпробиване .


        Дидо, как така "разпробиване"? На Маздата болтовете са оригинални и държат ремъчната шайба за пистовият ремък. А зъбното колело се държи към вала от един
централен болт и една шпонка. Отвиваш болта и всичко излиза "на ръка".  Ето снимки, стрелките показват шпонката и резбата на централният болт.









Септември 13, 2023, 14:41:13
Отговор #1127

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Междувременно приключих с разглобяването на делкото и открих проблем с основната ос. Изглежда поради липса на смазване или друга причина оста е разбита.
След оглед с лупа, дори изглежда, че някой се е правил на стругар в миналото и то не особено успешно. Сега трябва да търся нови части или аз да се правя на стругар (отново  :D)









Септември 13, 2023, 19:26:52
Отговор #1128

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
При мен има един централен болт , който държи шайбата на коляновия вал . Зъбното колело буквално се заваря с годините за коляновия вал и демонтажа и налага освен нагряване и разпробиване на колелото за да може да се ползва скоба . В този случай на резервният ми мотор не се наложи да я разпробиваме и да правим резби в нея .



На другия мотор обаче се наложи :




Септември 13, 2023, 19:44:09
Отговор #1129

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
При мен има един централен болт , който държи шайбата на коляновия вал . Зъбното колело буквално се заваря с годините за коляновия вал и демонтажа и налага освен нагряване и разпробиване на колелото за да може да се ползва скоба . В този случай на резервният ми мотор не се наложи да я разпробиваме и да правим резби в нея .



На другия мотор обаче се наложи :


Е,все пак това е V 6-"железния ветеран" ... няма японска автомобилна фирма да не използва подобен мотор
retrobs.com