Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399367 пъти)

kiril_m и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 27, 2016, 00:20:14
Отговор #20

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
....интересуваме къде се прави този процес с позлатяване (на полуоските, на болтовете, гайките)? В София някъде възвръщат ли блясъка на болтове и гайки? Например попитах тук, но се крие и тва е една от тайните явно :-X :





Цитат на: yoz в Март 25, 2016, 10:17:03

Здравей 126,

БРАВО за старанието, много добре според мен се получават нещата. Мисля ,че може да ти е от полза този магазин http://www.historic-cars.cz/
Имам 2 въпроса:
-къде поцинковаш тия детайли(цени , телефон,колко време отнема, колко голяма е ваната)?
-този тенекеджия/бояджия до ИКЕА, при който си оставил колата, добър ли е, доволен ли си от него?



Този сайт го знам и дори съм поръчвал от него.За нищо не става!Всичко е реплика за модели те.
Подцинковането го правя в София и съм много доволен.Не знам колко им е голяма ваната и не мога да давам координати на човека защото и той си има шеф :) правят ми го между другото и когато имат време.Относно тенекеджията/бояджия съм доволен винаги има какво да се желае но и трябва да знаеш какво искаш да постигнеш. Човека има добра база за изработване на всичко от ламарина и желязо както и за заваряване.




Юни 30, 2016, 20:10:04
Отговор #21

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Така, да продължа след лекото лирично отклонение ;)

Цинка  се прави за София  при тия пичове :  http://www.business.bg/f-49963/e-i-v-elena-vasileva.html

Духането с кварц , метални стружки и стъклени перли се прави  в раборилница която не предлага  такива услуги на клиенти , машините са за вътрешна употреба


А за самия процес на работа по детайлите съм описал в предните постове детайлно какви са етапите

Продължаваме с ходова част


Това е заден шенкел и задни носачи.





Двата шенкела разглобени и готови за пясъкоструйване.





Това е прахово, черен гланц, нанесено върху голия метал.

Носачите бяха неспасяеми и успях да намеря тези:



Това е задния спирачен механизъм преди и след.






Основни съединяващи болтове на носачите с шенкела:
Наложи се да бъдат поръчани защото корозията ги беше ,,заварила" за щенкела и всички опити да бъдат извадени щадящо се провалиха.
Ето малко и за предната част. Два диска от Мазда









След обезмасляване дисковете преминаха процедура по горещо черно оксидиране.



Това е същото покритие което се слага на автомат Калашников и е направено в същия завод гр. Казанлък

Смисъла и причината за това е да се предотврати корозия на всички области които не се трият от накладките. Най-вече това е вътрешната зона между двойната част. Тази част ръждясва много красиво и буйно в резултат се запушват вентилационните ребра.
Някои фирми продават поцинковани дискове но цинка не издържа добре на температура и не прониква в дълбоки кухи пространства.
« Последна редакция: Юни 30, 2016, 20:46:43 от fokke »

Юли 01, 2016, 13:48:16
Отговор #22

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Няколко думи за предното ,,магаре". Така изглежда свалено от колата:



\

Тези двете трябва да са еднакви но както се вижда едното е на привършване :)

Наложи се намесата на индустриална тежка пясъкоструйка. За абразив използваха медна шлака - вероятно най - твърдото нещо за целта. Резултата е прекрасен!







ето импровизацията която смятам за решение:








използвах лявата заготовка за гнездото на тампона






усилване по периметъра









финализирам с епоксиден грунд + епоксидна двукомпонентна боя



Юли 01, 2016, 14:18:16
Отговор #23

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
И ведна малка загадка, колата е на моя приятел Иво  ,  каква марка е :)



Юли 01, 2016, 17:35:18
Отговор #24

Неактивен shiftup

  • Публикации: 11
Това трябва да е Нисан Силвия S15???
It's strange what desire will make foolish people do...

Юли 03, 2016, 21:02:27
Отговор #25

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да , това е Силвия

Юли 05, 2016, 21:23:55
Отговор #26

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria



Красота (за реставрацията говоря), направо нямам думи. Страхотна работа, продължавай все така усърдно!

Юли 11, 2016, 14:01:38
Отговор #27

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Със следващата поредица от снимки се вижда състоянието и ремонта на една важна зона поради носещата и функция. Това е опорната точка на предният мост (магарето) и основа на предният ляв рог. За да има яснота в снимките съм отбелязал с червена точка едно и също място от колата.








Тъй като корозията навлизаше под точковите заварки на рога реших да го отворя. Гледката не беше хубава:




виждат се местата на точковите заварки разпробити с фреза и кухата зона в рога с плъзнала ръжда от долния край.
Обдухване на колата с пясъкоструй за оценка на щетите:





Реших вместо да се опитвам да чистя цялата ръжда направо да изградя наново цялата зона и гредата под пода.










Не съм заварчик но това май стана добре





Нужната кръпка за това място ме затрудни  но не толкова поради формата ами защото използвам за всички кръпки неръждаема стомана SUS 304. Оказа се много твърда за обработка.








След заварка а сивото е цинков грунд за временна защита на зоната

Прескачам малко и това вече е с епоксиден грунд както и заварена предната греда

Син металик U6 завършва ремонта на зоната.





А пропуснах: от вътре е така:



« Последна редакция: Юли 11, 2016, 14:07:43 от fokke »

Август 02, 2016, 16:37:08
Отговор #28

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Извънземно!
Представям си каква наслада изпитваш като видиш какво си изваял накрая...

Рядко виждаме такава прицизна работа.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 02, 2016, 19:59:36
Отговор #29

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ЩЕ припадна направо.... Тя от завода не е излязла така ...  А за изолация на пода какво ползваш ?