Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399270 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 07, 2016, 20:01:04
Отговор #30

Неактивен S15

  • Публикации: 842
Здравейте. Ще отменя колегата fokke който започна темата. За изолация използвам няколко неща. Първото е алуминиева - битумна лента за заварките, черното парче е битумна изолация 3 мм. от Карсистем и самозалепващ неупрен 6 мм. (или нещо като гума) за най-отгоре което има сребрист вид.

Август 07, 2016, 23:54:38
Отговор #31

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Темата е УНИКАЛНА. БРАВО на човека, очевидно S15. Много снимков материал, качествени снимки, страшно е направо. Интересувам се къде се прави "позлатяването" на полуоските, на спир. апарати? Тази стомана не е ли трудна за заваряване с телоподаващото? Не трябва ли нещо по-специално при тези заварки? Например да отнемеш малко от повърхностното покритие на метала, за да стане заварката?

Август 08, 2016, 20:24:49
Отговор #32

Неактивен S15

  • Публикации: 842
За да отговоря изчерпателно на yoz бих искал първо да обясня за ,златния" цвят. Това е галванично нанесен цинк или поцинковане. Цвета се получава в последната химична вана - пасивиране. Покритието може да остане сребристо каквото е в действителност ако се пасивира безцветно или да стане златисто. Има два вида златисто: едноцветно жълто и жълто с цветни нюанси което се нарича дъга. Също така има значение вида на метала който поцинковаме като някои стомани стават по цветни и обратното.
А ето и фирмата която ползвам за поцинковане в София:

Е И В - ЕЛЕНА ВАСИЛЕВА София 1784, бул. Цариградско шосе 7км, ЗИТ, корпус 3, тел.028764717, 0878191479
Галванични покрития - поцинковане, никелиране, анодиране, помедяване

Друга добра фирма която ползвам е:
Галваник ЕООД град Враца, tel: +359 87 8 199 711

За поцинковането това е всичко но трябва да отбележа, че покритието повтаря структурата на повърхността на 100%. Това означава, че всяка неравност и драскотинка ще остане ясно видима. Ако детайла е полиран това е най-добрият вариант.
И няколко думи за заваряването. Преди десетина години пробвах да заваря неръждавейка сус304 към обикновена ламарина и се оказа напълно възможно. Използвам телоподаващо с обикновена стоманена тел с медно покритие газ СО2 или микс аргон + СО2. Професионалните заварчици надали ще одобрят това но истината е, че работи.

Август 08, 2016, 21:17:38
Отговор #33

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Едва ли е тайна вече,че inox може да се завяря към въглеродни стомани .... ако се ползва само аргон дори и заварката става чиста и лъскава ... ако се ползва CO2 заварката кородира.
В момента има технологии,които позволяват свързване на цветни метали към въглеродни стомани (алуминий-мед,алуминий-черно ...) ....след години като остареят сегашните секретни технологии може и метали с жива плът да съединяваме ;D
retrobs.com

Август 08, 2016, 23:18:07
Отговор #34

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Изумен съм от вложеното старание и качеството на реставриране! Но от самото начало ме мъчи един въпрос....Защо точно тази марка и модел?????

Август 09, 2016, 08:08:44
Отговор #35

Неактивен S15

  • Публикации: 842
 Ммм да. И други хора ме питат същото. Колата не притежава колекционерска стойност и цената и е ниска даже в добро състояние. Но конкретно моята я купих през 1994 г. и е първата ми кола купена с мои пари. Разбира се за тези години натрупах доста спомени и стана част от семейството.
 И така стигаме до 2014 г. когато нещата са или да я оправя основно или Надин. Е не можах да я изхвърля още повече, че оригиналният плюшен салон е в перфектно състояние за разлика от повечето нови модели.
 Ремонта трябваше да е малък но колкото повече разглобявах толкова по-зле ставаше. А като се хванеш на хорото...



Ето какви ,, красоти" се разкриха.



спирачните магистрали са напълно разрушени не знам как са издържали на налягането.

Август 09, 2016, 14:53:32
Отговор #36

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
Шапка ти свалям! С тежък проект си се захванал, но съм сигурен, че ще успееш и резултата ще е страхотен.
А иначе относно изказването на колегата по-горе - и обикновените японски седани си имат чар и привърженици, нищо че много често са пренебрегвани... макар и не винаги заслужено  ;D

Август 09, 2016, 15:05:09
Отговор #37

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
ОТЛИЧНА работа, шапка ти свалям човек и ти се покланям даже. Искам също да те попитам, болтчетата, гайки в какво състочние им ги носиш? Те дали ги топят в някаква вана с киселина ,ако има нещо за почистване? Имат ли изисквания? Също ми е интересно колко км. си й навъртял от '94г. до 2014-та, щото тва са си 20г. Ти си рядък екземпляр  ;D

Август 09, 2016, 18:41:49
Отговор #38

Неактивен S15

  • Публикации: 842
 Благодаря много за милите думи. Болтчетата и другите малки части а даже и големите трябва да са предварително идеално почистени от ръжда и желателно е да са полирани. Хората ги потапят първо в горещ обезмаслител и в солна киселина за премахване на остатъчна ръжда и ецване на метала. Човека обясни, че му носят и ръждясали неща но се налага да седят много дълго в киселината в резултат на което се получава черна патина и не хваща добре цинка.
Ето как се получиха някои неща:


планка за основни бушони и релета



това е реостата на парното като централната част е нова а планката е поцинкована





Август 09, 2016, 18:48:38
Отговор #39

Неактивен S15

  • Публикации: 842
 а да колата е на около 300 000 км или поне аз знам за толкова :)))