Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399464 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 09, 2016, 20:34:20
Отговор #40

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Бих искал да покажа развитието на един детайл с по-сложна форма. Става дума за предната горна греда или рог, опора на ботуша.
Така изглежда оригиналната част но тази е лявата а на мен ми трябва дясна.



И понеже не може да се намери или поне не на прилична цена се захванах с интерпретация на оригинала. Трябва да кажа още в началото, че не разполагам с абкант и ръбовете ги правя ръчно.
Това е в начален стадий е не всички размери още са ми ясни


Преди да продължа с детайла за малко да забравя една пластина която отвежда дъждовната вода


стои ето така:


Първи опити за напасване. Виждат се пробити отвори през които ще се направят заварки


ето и предната част. Наложи се да я разрежа по дължина клиновидно, да се събере и завари. Причината е, че опира в калника а сложната оригинална форма е непостижима без пресата в завода


Следващите заварки - на ъгловото усилване


и за да доближим външния вид няколко отвора с подгъв в краищата. Разбира се те също служат за усилване на гладката част и олекотяване


Детайла е почти готов на тази снимка но после добавих още отвори


Това е вече изцяло заварено с епоксиден грунд и накрая след боядисване на коша.



Август 11, 2016, 13:43:14
Отговор #41

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Поздравления за отличната работа!
Радвам се, че има и други ирационални ентусиасти. Първата кола си е първа кола! Тръпката, когато е готова, си заслужава да се опита... 
Какви са по-нататъчните планове за Маздата? Смяташ ли да я караш, или ще остане завинаги нова?
Аз съм привърженик на тезата, че трябва да се кара. Но нещо не ми се получава. Някак си сърце не ми дава да я карам моята първа кола след построяването на ново...
 

Август 11, 2016, 20:56:13
Отговор #42

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Ооо... със сигурност ще я карам. След като се разработи и стане сигурно, че не съм пропуснал нещо мисля да я разходя до Алпите. Бил съм там с друга кола и ще е супер да отида с Маздата (имам предвид онези проходи на които им викат ,,спагети").


Август 11, 2016, 21:08:06
Отговор #43

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Иво , чукни един телефон и аз идвам с Волгата :))

Август 12, 2016, 09:45:27
Отговор #44

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Продължавам ремонта с областта на задния десен ботуш и нишата зад колелото където има предвидено място за крика. Ето една снимка на друг автомобил да се види как трябва да е и една на моя  :(

     

Такъв панел не можах да намеря даже след обаждане до Мазда отговора беше ,, не се поддържа ".
Става ясно, че проблема не е само в изработката но и околните детайли са разрушени и не мога да взема размери както и отправни точки. Ето това което е останало:

     

Отново на празен лист. Малко шаблони от картон и първи зачатъци на детайла:

   
 
По разбираеми причини оребряването на детайла не мога да възпроизведа по оригиналният начин ( или поне не за времето което имам ) и затова ще направя кръгли 3Д форми за укрепване и красота. Това ще отдалечи готовия резултат от ,,оригинала" но нямам избор.

     а това е метода който използвам - притискане с хидравлична преса за лагери       


Август 12, 2016, 19:41:46
Отговор #45

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ейй тъкмо се чудех как ги правиш тия кръгли форми , мерси ! Златни ръце имаш ,колега !

Август 12, 2016, 20:15:02
Отговор #46

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Използвам черупка ат лагер която е конична от вътрешната страна и подходящ ,,камък" от гедорето.


Натискаш докато двата конуса се опрат и камъка се покаже така:
       
Така е с отвор но може всякакви варианти. В горното с малката дупчица например влиза клипс.


« Последна редакция: Август 12, 2016, 20:30:08 от S15 »

Август 12, 2016, 20:28:13
Отговор #47

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Продължавам с детайла. След проба се оказа, че малко съм сбъркал и бързо направих добавка
   

Ето и на колата
   

На този етап спирам работа и минавам към изграждане на ботуша след което ще оформя прехода, че ми липсват отправните точки.

Август 13, 2016, 12:13:28
Отговор #48

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Това е за учебник... :-X. В работата по този проект освен желание и прецизност, има умение и знание - по много! Впечатление ми правят и снимките и чистотата около сниманите детайли. Надявам се, че ще имаме късмета да следим темата до Алпите, че и след това ;)

Моите адмирации!!!

Август 13, 2016, 21:39:03
Отговор #49

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Благодаря  rsk.
Все пак не съм механик и някои неща не са непременно правилния начин.

А сега малко за ботуша. Ето как изглеждат нещата след 2-ма различни майстори и доста сол и вода:



След доста рязане освободих пространството и се зачудих как по дяволите ще го оправя!
               


Исках поне ,,ухото" да остане но по него имаше много заварки и 3 слоя ламарина така, че и то падна
               


След като приключих с ,,разрушението" се заех да измисля как да оправя нещата. Идеята е да използвам ухото ако е възможно. За начало трябваше да се освободи от всичко ненужно за да се види колко ще остане. Остана толкова:
          


Следваща стъпка - пясъкоструй.