Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399356 пъти)

kiril_m, dido1903 и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 20, 2016, 23:09:17
Отговор #60

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ти си сбъркал професията.Отвори автосервиз и аз ще съм ти първият клиент. :shy:
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Август 21, 2016, 07:12:47
Отговор #61

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Мога да кажа само едно голямо БРАВО!
retrobs.com

Август 21, 2016, 08:58:22
Отговор #62

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Благодаря за добрите думи :)

И щом и на вас ви е забавно ето малко снимки от едно ,,Оригами" - вече готовият ляв ботуш:

     

     

     

     


   В този случай има разширение за горивната тръба и това прави конструкцията некомпактна - кекава. Затова сложих в центъра усилена вертикална опора която да понася натоварването и дозакачих останалото около нея.
   Е различава се от оригинала но пък стана здраво :)

Август 21, 2016, 10:20:50
Отговор #63

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Добре ,това ми хареса ! Голямо внимание към детайла. Следя темата всеки ден за нещо ново. Мечтая си така да си възстановя нисана...

Август 21, 2016, 18:19:43
Отговор #64

Неактивен S15

  • Публикации: 843
   Щом имаш желание почвай го! И аз се хванах уж за малко а гледай какво стана. Нямам търпение да свърша, и да почвам с карането  >:D
Впрочем и аз имам Нисан. Там поработих по двигателя, ама това е друга тема.
« Последна редакция: Август 21, 2016, 18:24:25 от S15 »

Август 22, 2016, 00:00:56
Отговор #65

Неактивен S15

  • Публикации: 843
 Тъй като темата не започна хронологично се налага да скачам от вече готови неща към настоящи. Извинявам се за което!
Бих искал да споделя как стоят нещата с двигателя, което си е важна част :)

Всичко започна така и в този вид:



клапан - когато е горяло масло




Това синьото на коляновия вал е монтажна паста на Tomei. Е не, че не става и с масло но ми беше останало от друг двигател. >:D



По една случайност се оказа, че доста снимки са сходни от ,,преди" и ,,след" затова ги пускам по 2

     



     



     



     



     


някои нови части
          

И остава само ток, бензин и масло
          

Август 22, 2016, 20:46:01
Отговор #66

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Никой ремонт не е пълен ако човек не се погрижи и за нещо малко но важно - заводските стикери.
Ето някои от тях и как се получиха.
Първия с който се заех е на кормилната рейка. Това е оригиналния който трябваше да се свали заради поцинковането на детайла

     


След заснемане и обработка с фотошоп бяха изчистени всички дефекти но запазих някои особености в шрифта



Отпечатахме го на професионален принтер и го покрихме с УВ фолио за защита. Ето го и на вече готовата рейка:



Другият който стои на много открито място и се вижда е този на разделителната стена
     

Претърпя същата процедура и беше залепен после


 

На ред дойде този от скоростната кутия. Той беше в много лошо състояние и ми отне доста време да го оправя дигитално

     

За сега са готови тези но с това не е приключило защото остават тези на вратите за налягането в гумите и още няколко.

Имам проблем с тези:

     

Както се вижда са напечатани на метализирано фолио ( дори жълтия всъщност е златен ) и не мога да намеря нещо подобно. Ако някой има идея, помагайте!
Може да се купят оригинални но едва ли се намират вече.
« Последна редакция: Август 22, 2016, 20:49:39 от S15 »

Август 22, 2016, 21:16:08
Отговор #67

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Луда работа  хаххах

Трябва да купиш заводския принтер с който са печатани стикерите, така не е достатъчно автентично :))))

Август 22, 2016, 23:54:49
Отговор #68

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
По този карбуратор нямаше ли някоя стоманена част, която е отлята или набита в алуминия и не може да се поцинкова?

Целият проект е невероятен...
Такъв резултат е мечта и цел на половината форум сигурно, но единици са като теб, които успяват да го постигнат.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 23, 2016, 08:41:27
Отговор #69

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Много уместен въпрос Speeder! Ето как стоят нещата: червените стрелки сочат стоманени части които не се махат а зелените стрелки - месингови части които не се махат



    С месинга няма проблем. След обдухването той става чист и жълт и след време ще потъмнее.
От стоманените части, двете шпилки от горе ( за кутията на въздушния филтър ) се отвиват.
Останалите са вакум тръбички и 1-2 оси. Не съм пробвал да ги махам защото риска не си струва.
Тях ги боядисах с алуминиево-цинков спрей. Те така или иначе ще бъдат покрити от вакум маркучетата.

Има още няколко втулки в които лагеруват основните оси но те също са месингови.