Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399262 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 20, 2019, 15:04:46
Отговор #770

Неактивен S15

  • Публикации: 842
             По случай финализирането на проекта (е има още малко  :) ) реших да направя една ретроспекция на свършената работа.
Няма да показвам резултатите а само оригиналното състояние - големите рязания или това, което липсва. Ще казвам кое какво е, че дори и аз съм затруднен  :D

             Първият голям детайл - заден ляв панел и всичко под него





             ... заден ляв ботуш





             ... заден десен ботуш








              ... ляв праг предна част





              ... подкалника, педалите и дъното при шофьора





              ... същото от дясно





              ... предния десен рог





              ... предния ляв рог (половината)





              ... дъното и магистралите





              ... и цялата задна част





               Това не е всичко но дава доста добра представа  :D




Юли 22, 2019, 17:27:48
Отговор #771

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Малеее! Че то било само скелет на кола, не бих го нарекъл и заготовка даже. ГОЛЯМО ЕВАЛА за ентусиазма и работата която си хвърлил. Малко са хората, които биха започнали това начинание, а за качеството ... нямам думи.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юли 22, 2019, 19:15:00
Отговор #772

Неактивен S15

  • Публикации: 842
Малеее! Че то било само скелет на кола, ...... Малко са хората, които биха започнали това начинание, а за качеството ... нямам думи.

            И аз нямаше да почна, ако бях видял снимките предварително  :D  Колкото повече режеш, толкова по-зле става.

            Днес си "поиграх" със задното стъкло. След като се разминахме със стъкларя няколко пъти реших да се пробвам сам. Монтира се с гумено уплътнение на 4 етажа  :-\














             Не мина много гладко, имаше доста стрес и влезе прилично стегнато. До последно не бях сигурен дали не са избягали размерите и формата на капака след цялото рязане и заваряване.
Остана единствено да се сложат лайсните по средата на гумата. Те имат заключваща функция.
             
             За утре планирам монтаж на предното. Там ще се лепи естествено.     Колебая се в избора на полиуретан. Не само като марка, но и като вид. Има нови полимери за които не се изисква
праймър. Някой да е ползвал?

Юли 26, 2019, 19:02:07
Отговор #773

Неактивен S15

  • Публикации: 842
           Такааа.     Ясноо, никой не е лепил стъкла  ;)     Е, колко да е трудно има двайсетина вида силикон, вероятно 80% са добри, 10% отлични и 10% не стават.
Избрах един и готово. Без праймър.




           В долната част на стъклото открих фабричен дефект - частична деламинация. За да спра растежа на дефекта след залепването добавих допълнителен слой силикон
като "измазах" цялата долна част странично на стъклото. Това ще възпре проникването на вода между слоевете на стъклото.
           Останаха лайсните за другия път. Междувременно работя по въпроса за тяхното напукано горно покритие.



Юли 27, 2019, 01:02:52
Отговор #774

Неактивен S15

  • Публикации: 842
              Един-два акцента от шофьорската врата преди да сложа тапицерията утре.





   

Юли 31, 2019, 20:22:10
Отговор #775

Неактивен S15

  • Публикации: 842

Август 01, 2019, 16:47:12
Отговор #776

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Един въпрос ми се пръкна в главата. Тази красавица за каране ли я правиш или за музей? То човек да му досвидее да я окаля.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Август 01, 2019, 21:03:50
Отговор #777

Неактивен S15

  • Публикации: 842
Един въпрос ми се пръкна в главата. Тази красавица за каране ли я правиш или за музей? То човек да му досвидее да я окаля.

              Виждал съм коли в музей. Съдбата им е кофти  :)     Колата трябва да се кара.    Това носи щастие и на собственика и на колата (при тия в музея - само на собственика).

Октомври 09, 2019, 23:43:30
Отговор #778

Неактивен S15

  • Публикации: 842



Октомври 10, 2019, 09:33:11
Отговор #779

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Момчето много сериозно се труди! Чакаме да я видим на улицата... :)